جراح بینی
14 سپتامبر

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی : انجام جراحی های زیبایی به ویژه جراحی های زیبایی صورت که به وضوح برای افراد قابل مشاهده است، غالباً مورد توجه همگان است و انجام آن منجر به افزایش اعتماد به نفس در افراد می گردد.

با در نظر داشتن این موضوع که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد، یقیناً زیبایی یا عدم زیبایی بینی ، تاثیر ویژه ای در زیبا به نظر آمدن کل چهره خواهد داشت.

لازم به ذکر است بر اساس علم زیباشناسی برای این که چهره ای زیبا داشته باشیم، تناسب میان اعضای صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب جراح بینی

چرا انتخاب جراح بینی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، تجربه و دقت و مهارت جراح بینی می تواند مهم ترین المان در دریافت یک نتیجه ی منطقی ، بدون آسیب به عملکرد تنفسی – بویایی بینی است.

در نظر داشته باشید ، فردی که تمام اعضای صورتش بزرگ باشد، باید جراحی بینی وی طوری انجام بشود که بینی خیلی کوچک نشود و با دیگر اعضا تناسب داشته باشد.

همچنین باید خاطر نشان کرد در برخی افراد لازم است همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی ، عمل زیبایی چانه نیز انجام بشود، تا نتیجه مطلوب به دست آید. این جراحی زمانی انجام می شود که چانه عقب رفته ، یا به طور غیر طبیعی بزرگ یا کوچک باشد.

با جراحی زیبایی چانه و عمل زیبایی بینی می توان تناسب قابل قبولی در چهره بیمار ایجاد نمود تا در نهایت مشاهده نتیجه پایانی رضایت بخش باشد.

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی از نظر ساختمان غضروفی – استخوانی بینی بر دوقسم است:

  • عمل زیبایی بینی استخوانی
  • عمل زیبایی بینی گوشتی

عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

در جراحی زیبایی بینی گوشتی باید به چند نکته توجه نمود:

بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم و چرب است

غضروف ها و استخوان های بینی گوشتی ، ضعیف و ظریف است.

برای دریافت نتیجه مناسب از عمل بینی گوشتی  مهارت و دقت بیشتری نسبت به بینی استخوانی از سوی جراح لازم است.

در بیشتر افرادی که بینی های بزرگ و گوشتی دارند ، برای این که در دراز مدت دچار عوارضی از قبیل عدم تنقارن یا فرو رفتگی در کناره های بینی نشوند، از تکنیک های گرافت گذاری و تقویت ساختارهای غضروفی بینی استفاده می شود.

عمل زیبایی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی با توجه به فرم ساختمان بینی ( غضروف های قوی با پوست نازک ) این امکان را برای جراح فراهم می آورد که راحت تر از جراحی بینی گوشتی ، هنر خود را به نمایش بگذارد و تغییرات مورد نظر را اعمال نماید و صد البته بعلت کم بودن تورم در این بیماران نتایج عمل خیلی زودتر خود را نشان می دهد.

 

دکتر محمد رضا شفیعی – بورد فوق تخصصی جراح پلاستیک و زیبایی

( جراحی بینی ، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی گوشتی ، مراقبت های بعد از جراحی بینی ، رینوپلاستی )

درباره نویسنده

جراحی پلاستیک | جراحی بینی | جراحی سینه | پیکرتراشی
دکتر محمدرضا شفیعی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران ، دارای بورد فوق تخصصی | جراحی بینی | لیپوماتیک | جراحی سینه | لیفت سینه | جراحی زیبایی بینی

نظرات بسته شده است.