جراح بینی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی برای اصلاح فرم ظاهری شکم است که طی آن با حذف کردن پوست، چربی اضافه و گاها ترمیم جداره شکم ، شکم فرد صاف و کشیده می شود. شلی و افتادگی پوست شکم در موقع نشستن باعث نپوشیدن بسیاری از لباس ها می گردد یا وجود ترک های زیاد در پوست شکم برای بسیاری از افراد ناراحت کننده بوده و آن ها را به سوی جراحی شکم می کشاند ؛ این مشکلات به راحتی توسط عمل زیبایی شکم برطرف می شود. در ادامه دکتر شفیعی ، جراح پلاستیک تهران در این باره اطلاعات مفیدی ارائه می دهد.

 

ابدومینوپلاستی

 

جراحی ابدومینوپلاستی

در این روش در قسمت زیرین شکم برش ایجاد می شود تا پوست شکم از عضله زیرین جدا گردد. این آزاد سازی تا قسمت لبه دنده ها در بالا و در طرفین تا پهلوها ادامه می یابد که پس از آن عضلات شل جدار شکم در خط وسط بوسیله دوختن با نخ های غیر قابل جذب چین داده می شوند و شلی آن اصلاح می گردد. پس از بریدن پوست اضافه و دوختن لبه های زخم ابدومینوپلاستی اتمام می یابد. طول برش در این روش بستگی به فرم افتادگی و چین پوست شکم بیمار دارد. به این علت طول برش در بیماران مختلف متفاوت است.

در مواردی که فرد هم افتادگی ، شلی عضلات و هم چربی بسیار زیادی داشته باشد باید لیپوساکشن و عمل زیبایی شکم هر دو انجام شود.اگر فردی پس از سزارین یا زایمان بخواهد شکم خود را جراحی کند توصیه می شود که برای تعیین تکلیف نهائی پوست شکم ( میزان شلی عضلات و چربی زیر پوستی ) حداقل 6 ماه تا یکسال بعد از آن جراحی زیبایی شکم را انجام دهد.

ابدومینوپلاستی کامل

جراحی زیبایی شکم در تهران به دو صورت کامل و جزئی انجام می شود ؛ هر کدام از این تکنیک ها متقاضیان مربوط به خود را دارد. عمل زیبایی کامل شکم برای افرادی مناسب است که حجم چربی زیادی دارند. عمل تامی تاک به شکل زیر انجام می شود:

ابتدا برشی در زیر شکم و سر تا سر استخوان لگن ایجاد می شود ، سپس به دلیل حذف حجم زیاد چربی ، برش دیگر دور ناف برای جا به جایی و آزاد کردن بافت آن انجام خواهد شد. روند دقیق ابدومینوپلاستی به شرح زیر است:

 1. پوست از دیواره شکمی جدا می شود.
 2. عضلات شکمی هم تراز می شوند.
 3. چربی ها و پوست اضافی جدا می شود.
 4. حفره جدیدی برای محل جدید ناف ایجاد می شود.
 5. پوست ها به هم رسیده و بخیه زده می شود.
 6. در پایان لوله هایی به منظور خارج شدن مایعات اضافی در بدن باقی می مانند که پس از مدت کوتاه ، جراح پلاستیک آن را خارج می کند.

جراحی ابدومینوپلاستی جزئی

این عمل زیبایی شکم برای افرادی است چربی های اشباع شده آن ها در زیر ناف قرار دارد. در این عمل نیازی به جا به جایی ناف وجود ندارد. شرح دقیق عمل تامی تاک بدین گونه است:

 1. به نسبت عمل کامل شکم ، طول برش کمتری ایجاد می شود.
 2. پوست تا زیر ناف از دیواره شکمی جدا می شود.
 3. چربی ها حذف می شوند و پوست اضافی بریده می شود.
 4. پوست ها به یکدیگر نزدیک شده و بخیه می شوند.
 5. در نهایت لوله هایی برای خارج شدن مایعات اضافی در بافت بدن باقی می مانند که پس از گذشت مدتی کوتاه توسط جراح پلاستیک برداشته می شوند.

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 • مراقبت های  بعد از جراحی شکم خیلی آسان بوده و سریع سپری می شود به این علت که در این روش آسیب خیلی کمی به بدن وارد می شود بنابراین با رعایت موارد زیر با خیال راحت این دوران طی می شود.
 • بعد از انجام جراحی صافکردن شکم تا جایی که ممکن است راه بروید ، راه رفتن در هفته اول باید به صورت مختصر خمیده باشد تا به ناحیه بخیه ها فشار زیادی وارد نگردد.
 • سه روز پس از ابدومینوپلاستی در تهران با کمک یک نفر شکم بند را باز کنید، همه پانسمان ها را بردارید و موقع استحمام از شامپوی بچه یا شامپوی بتادین استفاده نمائید.
 • روی محل زخم و ناف پماد آنتی بیوتیک زده و نواحی پماد زده را با گاز بپوشانید، این گازها را بدون زدن چسب و با بستن شکم بند در جای خودش نگه دارید، شکم بند باید طوری بسته شود که تمام زخم ها و ناحیه تناسلی را پوشانده و شل نباشد.

عوارض ابدومینوپلاستی

در صورتی که عمل زیبایی شکم نزد بهترین جراح پلاستیک تهران انجام شود ، متقاضی تنها با عوارض طبیعی و کوتاه مدتی مواجه می شود. اما اگر افراد پزشک مناسبی برای عمل تامی تاک انتخاب نکنند ، ممکن است دچار عوارض طولانی مدت ، خطرناک و جبران ناپذیری بشوند. به طور کلی این عارضه ها شامل موارد زیر است:

 • خون ریزی
 • لختگی خون
 • تغییر در رنگ پوس
 • نکروز چربی ( مرگ بافت در عمق پوست )
 • تجمع مایعات در بافت
 • تشکیل زخم
 • بی حسی در ناحیه مذکور
 • خستگی
 • کبودی

برای جلوگیری از عوارض خطرناک ، پیشنهاد می دهیم در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید.

ابدومینوپلاستی قیمت

هزینه جراحی زیبایی شکم در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه عمل تامی تاک بر اساس دستمزد جراح شکم ، مراحل و گستردگی جراحی و هزینه کلینیک تعیین خواهد شد. از این رو نمی توان قیمت دقیقی از ابدومینوپلاستی ذکر کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق آن پیشنهاد می دهیم از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت نظیر شماره تماس و اینستاگرام با بهترین جراح پلاستیک تهران ارتباط برقرار کنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button