جراح بینی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی برای اصلاح فرم ظاهری شکم می باشد که طی آن با حذف کردن پوست، چربی اضافه و گاها ترمیم جدار شکم در صورت نیاز، شکم فرد صاف و کشیده می گردد.

شلی و افتادگی پوست شکم در موقع نشستن باعث نپوشیدن بسیاری از لباس ها می گردد یا وجود ترک های زیاد در پوست شکم برای بسیاری از افراد ناراحت کننده بوده و آن ها را به سوی جراحی شکم می کشاند.

در این روش در قسمت زیرین شکم برش ایجاد می شود تا پوست شکم از عضله زیرین جدا گردد. این آزاد سازی تا قسمت لبه دنده ها در بالا و در طرفین تا پهلوها ادامه می یابد که پس از آن عضلات شل جدار شکم در خط وسط بوسیله دوختن با نخ های غیر قابل جذب چین داده می شوند و شلی آن اصلاح می گردد.

پس از بریدن پوست اضافه و دوختن لبه های زخم ابدومینوپلاستی اتمام می یابد. طول برش در این روش بستگی به فرم افتادگی و چین پوست شکم بیمار دارد. به این علت طول برش در بیماران مختلف متفاوت است.

در مواردی که فرد هم افتادگی ، شلی عضلات و هم چربی بسیار زیادی داشته باشد باید لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی هر دو انجام شود.

اگر فردی پس از سزارین یا زایمان بخواهد شکم خود را جراحی کند توصیه می شود که برای تعیین تکلیف نهائی پوست شکم ( میزان شلی عضلات و چربی زیر پوستی ) حداقل 6 ماه تا یکسال بعد از آن عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهد.

 

ابدومینوپلاستی

 

مراقبتهای بعد از عمل ابدومینوپلاستی

  • مراقبتهای  بعد از جراحی شکم خیلی آسان بوده و سریع سپری می شود به این علت که در این روش آسیب خیلی کمی به بدن وارد می شود بنابراین با رعایت موارد زیر با خیال راحت این دوران طی می شود.
  • بعد از ابدومینوپلاستی تا جایی که ممکن است راه بروید ، راه رفتن در هفته اول باید به صورت مختصر خمیده باشد تا به ناحیه بخیه ها فشار زیادی وارد نگردد.
  • سه روز پس از عمل ابدومینوپلاستی با کمک یک نفر شکم بند را باز کنید، همه پانسمان ها را بردارید و موقع استحمام از شامپوی بچه یا شامپوی بتادین استفاده نمائید.
  • روی محل زخم و ناف پماد آنتی بیوتیک زده و نواحی پماد زده را با گاز بپوشانید، این گازها را بدون زدن چسب و با بستن شکم بند در جای خودش نگه دارید، شکم بند باید طوری بسته شود که تمام زخم ها و ناحیه تناسلی را پوشانده و شل نباشد.

قیمت ابدومینوپلاستی

هزینه ابدومینوپلاستی به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه جراحی شکم بر اساس تجربه جراح شکم ، مراحل و گستردگی جراحی و هزینه کلینیک تعیین خواهد شد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button