جراح بینی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی شکم یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی برای اصلاح فرم ظاهری شکم است که طی آن با حذف کردن پوست، چربی اضافه و گاها ترمیم جداره شکم ، شکم فرد صاف و کشیده می شود. شلی و افتادگی پوست شکم در موقع نشستن باعث نپوشیدن بسیاری از لباس ها می گردد یا وجود ترک های زیاد در پوست شکم برای بسیاری از افراد ناراحت کننده بوده و آن ها را به سوی جراحی شکم می کشاند ؛ این مشکلات به راحتی توسط عمل زیبایی شکم برطرف می شود. در ادامه دکتر شفیعی ، یکی از بهترین جراحان پلاستیک تهران در این باره اطلاعات مفیدی ارائه می دهد.

 

ابدومینوپلاستی در تهران - دکتر شفیعی

 

جراحی تامی تاک

در این روش در قسمت زیرین شکم برش ایجاد می شود تا پوست شکم از عضله زیرین جدا گردد. این آزاد سازی تا قسمت لبه دنده ها در بالا و در طرفین تا پهلوها ادامه می یابد که پس از آن عضلات شل جدار شکم در خط وسط بوسیله دوختن با نخ های غیر قابل جذب چین داده می شوند و شلی آن اصلاح می گردد. پس از بریدن پوست اضافه و دوختن لبه های زخم ابدومینوپلاستی اتمام می یابد. طول برش در این روش بستگی به فرم افتادگی و چین پوست شکم بیمار دارد. به این علت طول برش در بیماران مختلف متفاوت است.

در مواردی که فرد هم افتادگی ، شلی عضلات و هم چربی بسیار زیادی داشته باشد باید لیپوساکشن و عمل زیبایی شکم هر دو انجام شود.اگر فردی پس از سزارین یا زایمان بخواهد شکم خود را جراحی کند توصیه می شود که برای تعیین تکلیف نهائی پوست شکم ( میزان شلی عضلات و چربی زیر پوستی ) حداقل 6 ماه تا یکسال بعد از آن جراحی زیبایی شکم را انجام دهد.

ابدومینوپلاستی کامل

جراحی زیبایی شکم در تهران به دو صورت کامل و جزئی انجام می شود ؛ هر کدام از این تکنیک ها متقاضیان مربوط به خود را دارد. عمل زیبایی کامل شکم برای افرادی مناسب است که حجم چربی زیادی دارند. عمل تامی تاک به شکل زیر انجام می شود:

ابتدا برشی در زیر شکم و سر تا سر استخوان لگن ایجاد می شود ، سپس به دلیل حذف حجم زیاد چربی ، برش دیگر دور ناف برای جا به جایی و آزاد کردن بافت آن انجام خواهد شد. روند دقیق ابدومینوپلاستی به شرح زیر است:

 1. پوست از دیواره شکمی جدا می شود.
 2. عضلات شکمی هم تراز می شوند.
 3. چربی ها و پوست اضافی جدا می شود.
 4. حفره جدیدی برای محل جدید ناف ایجاد می شود.
 5. پوست ها به هم رسیده و بخیه زده می شود.
 6. در پایان لوله هایی به منظور خارج شدن مایعات اضافی در بدن باقی می مانند که پس از مدت کوتاه ، جراح پلاستیک آن را خارج می کند.

 

 

جراحی ابدومینوپلاستی جزئی

این عمل زیبایی شکم برای افرادی است چربی های اشباع شده آن ها در زیر ناف قرار دارد. در این عمل نیازی به جا به جایی ناف وجود ندارد. شرح دقیق عمل تامی تاک بدین گونه است:

 1. به نسبت عمل کامل شکم ، طول برش کمتری ایجاد می شود.
 2. پوست تا زیر ناف از دیواره شکمی جدا می شود.
 3. چربی ها حذف می شوند و پوست اضافی بریده می شود.
 4. پوست ها به یکدیگر نزدیک شده و بخیه می شوند.
 5. در نهایت لوله هایی برای خارج شدن مایعات اضافی در بافت بدن باقی می مانند که پس از گذشت مدتی کوتاه توسط جراح پلاستیک برداشته می شوند.

مراقبت های بعد از عمل تامی تاک یا جراحی زیبایی شکم

 • مراقبت های  بعد از جراحی شکم خیلی آسان بوده و سریع سپری می شود به این علت که در این روش آسیب خیلی کمی به بدن وارد می شود بنابراین با رعایت موارد زیر با خیال راحت این دوران طی می شود.
 • بعد از انجام جراحی صافکردن شکم تا جایی که ممکن است راه بروید ، راه رفتن در هفته اول باید به صورت مختصر خمیده باشد تا به ناحیه بخیه ها فشار زیادی وارد نگردد.
 • سه روز پس از ابدومینوپلاستی در تهران با کمک یک نفر شکم بند را باز کنید، همه پانسمان ها را بردارید و موقع استحمام از شامپوی بچه یا شامپوی بتادین استفاده نمائید.
 • روی محل زخم و ناف پماد آنتی بیوتیک زده و نواحی پماد زده را با گاز بپوشانید، این گازها را بدون زدن چسب و با بستن شکم بند در جای خودش نگه دارید، شکم بند باید طوری بسته شود که تمام زخم ها و ناحیه تناسلی را پوشانده و شل نباشد.

 

ابدومینوپلاستی در تهران - دکتر شفیعی

 

کاندیدای مناسب عمل تامی تاک

همانطور که در طول مقاله اشاره شد این نوع عمل جراحی هم برای زنان و هم برای مردان کاربرد دارد. افرادی که متقاضی انجام این فرایند هستند به دلایل مختلفی از قبیل برداشتن چربی اضافه ، برطرف کردن ضعف بافت همبند ، بهبود خاصیت ارتجاعی پوست و غیره دست به انجام چنین عمل می زنند. با وجود این که این فرایند برای تمامی افراد چه پیر و چه جوان ، چه زن و چه مرد قابل انجام می باشد اما افرادی که متقاضی انجام آن هستند باید از شرایطی که در ادامه بیان می کنیم برخوردار باشند تا بتوانند این فرایند را انجام داده و بهترین نتایج را دریافت نمایند. این شرایط عبارت اند از :

 • اگر به دلیل کاهش وزن چشم گیر و شدیدی دچار شل شدگی پوست در ناحیه شکم ، ران ها ، پهلو ها و غیره شده اید و قصد دارید از شر این پوست های شل و باقی مانده خلاص شوید کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی در تهران هستید.
 • اگر به دلیل افزایش سن ، بارداری و زایمان سزارین متعدد عضلات شکمتان ضعیف شده است.
 • چنانچه در رویایی دستیابی به اندامی ایده آل  ، باربی شکل ، زیبا و خوش فرم هستید گزینه ای مناسب و ایده آل برای این پروسه هستید.
 • اگر شاخص توده بدنی شما بین 30 تا 35 باشد.
 • تیپ بدن شما به صورت ژنتیکی این مشکلات را داشته باشد.

اگر از شرایط فوق برخوردار هستید عمل تامی تاک یا ابدومینوپلاستی در تهران می تواند پوست و چربی اضافه بدن شما را از بین ببرد و عضلات شکم شما را سفت نماید. همچنین کشیدن شکم ، علائم کشش و پوست اصافی در زیر شکم نیز قابل رفع می باشد. این پروسه را می توان همزمان و در ترکیب با سایر روش های زیبایی همچون پروتز سینه برای خانم ها انجام داد تا نتایجی مطلوب کسب شود.

 

ابدومینوپلاستی در تهران - دکتر شفیعی

 

آیا ابدومینوپلاستی تنها برای خانم ها است؟

اگر شما نیز از آن دسته افراد هستید که فکر می کنید تنها خانم ها هستند که به فرم اندام و زیبایی بدن خود اهمیت می دهند ، سخت در اشتباه هستید ، چرا که نیمی از متقاضیان عمل زیبایی شکم را آقایان تشکیل می دهند. از همین رو در برابر سوال آیا عمل زیبایی شکم تنها مخصوص خانم ها است می توانیم بگویم خیر ، عمل تامی تاک در تهران به دلیل داشتن نتایج مطلوب ، ایده آل و خیره کننده در آقایان نیز طرفدار داشته و قابل انجام می باشد. چرا که آقایان امروزه بیشتر از خانم ها به تناسب اندام خود اهمیت می دهند و از همین بابت متقاضی این روش زیبایی و درمانی هستند.

با توجه به توضیحات فوق می توانیم بگویم آقایانی که بسیار چاق هستند و با انجام ورزش های سنگین و طاقت فرسا و رعایت کردن رژیم غذایی درست باز هم موفق به ساخت اندامی زیبا و جذاب نبوده اند ، می توانند بدون نگرانی از ابتلا به عوارض جانبی خاصی نسبت به انجام این فرایند به دکتر محمدرضا شفیعی بهترین و متبحر ترین جراح فوق تخصص پلاستیک در تهران مراجعه نمایند. ایشان در ابتدا نظر شما را در رابطه با نتایج عمل تامی تاک جویا شده و پس از آن به معاینه شما می پردازد. در صورتی که صلاحیت انجام جراحی را داشته باشید به عبارتی دیگر در دسته کاندیدای مناسب این عمل قرار گرفته باشید عمل ابدومینوپلاستی را در تهران بر روی شما انجام می دهند.

البته لازم است بدانید که عمل زیبایی شکم به عنوان یکی از روش های کاهش وزن محسوب نمی شود و افراد باید قبل از انجام آن از طریق رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش های تناسب اندام کاهش وزن داشته باشند و به مدت 6 ماه وزنی ثابت داشته باشند.

 

ابدومینوپلاستی در تهران - دکتر شفیعی

 

عوارض ابدومینوپلاستی

در صورتی که عمل زیبایی شکم نزد بهترین جراح پلاستیک تهران انجام شود ، متقاضی تنها با عوارض طبیعی و کوتاه مدتی مواجه می شود. اما اگر افراد پزشک مناسبی برای عمل تامی تاک انتخاب نکنند ، ممکن است دچار عوارض طولانی مدت ، خطرناک و جبران ناپذیری بشوند. به طور کلی این عارضه ها شامل موارد زیر است:

 • خون ریزی
 • لختگی خون
 • تغییر در رنگ پوس
 • نکروز چربی ( مرگ بافت در عمق پوست )
 • تجمع مایعات در بافت
 • تشکیل زخم
 • بی حسی در ناحیه مذکور
 • خستگی
 • کبودی

برای جلوگیری از عوارض خطرناک ، پیشنهاد می دهیم در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید.

قیمت ابدومینوپلاستی در تهران

هزینه جراحی زیبایی شکم در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه عمل تامی تاک بر اساس دستمزد جراح شکم ، مراحل و گستردگی جراحی و هزینه کلینیک تعیین خواهد شد. از این رو نمی توان قیمت دقیقی از ابدومینوپلاستی ذکر کرد. برای اطلاع از قیمت دقیق آن پیشنهاد می دهیم از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت نظیر شماره تماس و اینستاگرام با بهترین جراح پلاستیک تهران ارتباط برقرار کنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button