جراح بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

پس از عمل جراحی بینی مراقبت هایی باید صورت گیرد که در هنگام استحمام نیز نکاتی باید رعایت شود . درزمان استحمام بعد از جراحی بینی حتما باید نکاتی را رعایت نمود تا هیچگونه آسیبی به بینی وارد نشود .  قبل از انجام جراحی بینی توصیه می شود استحمام کنید تا حداقل تا دو روز به حمام کردن احتیاج نداشته باشید.

استحمام بعد از جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بر روی بینی اسپیلنت قرار می گیرد که در زمام استحمام باید مراقب باشید که این گچ بینی خیس نشود زیرا در صورت خیس شدن ممکن است از روی بینی جدا شود و یا موجب خارش و حساسیت در فرد شود به همین دلیل در هفته ی اول توصیه می شود که گچ بینی خیس نشود و برای پاک کردن صورت از پنبه یا دستمال استفاده شود.

برای استحمام بعد از جراحی بینی سعی کنید از یک صندلی و یک نفر همراه برای کمک استفاده کنید. برای حمام کردن سرتان را به عقب بگیرید و بدن را شست و شو کنید و برای شستن موها نیز بایستی پشت سر را در زیر آب برده به طوری که سر را بالا نگه داشته اید و همراه به شستشوی موهایتان بپردازد.در ضمن آب مورد استفاده نباید بیش از حد گرم باشد زیرا ممکن است در فرد سر گیجه ایجاد کند.به این نکته توجه کنید که تا حد امکان سرتان را به پایین خم نکنید . علاوه بر این روش می توان از روش موجود در سالن های آرایشی نیز برای شستشوی سر استفاده نمود.

برای سهولت کار توصیه می شود که از دوش های تلفنی استفاده نمایید.

بعد از گذشت یک هفته فرد می تواند بدون هیچگونه نگرانی و با خیال راحت استحمام کند تا گچ بینی هم خوب خیس بخورد زیرا پس از این مدت گچ را از روی بینی جدا می کنند و با خیس شدن آن این کار راحت تر انجام می شود.

بعد از برداشته شدن گچ بینی ، می توانید با وجود چسب بر روی بینی هم استحمام کنید فقط باید توجه داشته باشید که اگر چسب بر اثر خیس شدن از روی بینی جدا شد بعد از استحمام بلافاصله مجدد بر روی بینی چسب بزنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button