جراح بینی

استفاده از عینک پس از جراحی بینی

استفاده از عینک پس از جراحی بینی

استفاده از عینک پس از جراحی بینی تا یک ماه بعد از جراحی بینی ممنوع میباشد . اگر عینک زدن ضروری است فقط در موارد اضطراری و کوتاه مدت از آن استفاده کنید . بهتر است عینک را به کمک چسب به پیشانی بچسبانید تا سنگینی عینک به بینی تان آسیبی نزند .

استفاده از عینک پس از جراحی بینی

استفاده از عینک پس از جراحی بینی

پس از انجام عمل جراحی بینی حدود یک ماه استخوان های بینی نرم است و هر فشاری که بروی استخوان های بینی وارد شود ممکن است باعث تغییر شکل آن ها شود . به همین منظور بهتر است لااقل یک تا دو ماه از عینک های آفتابی یا طبی استفاده نکنید .

  • لازم به تذکر است به دلیل اینکه معمولاً تا یک هفته بعد از عمل ، روی بینی قالب پلاستیکی یا گچ  موجود است ، بیمار میتواند از عینک استفاده کند . اما پس از یک هفته که قالب برداشته شد حد اقل تاسه هفته نباید از عینک استفاده کرد . درطول این سه هفته بیمار میتواند از لنز طبی استفاده کند .
  • اگر مایل به انجام عمل جراحی لیزر چشم ( از قبیل نزدیک بین یا آستیگماتیسم ) هستید . بهتر این است ابتدا چشم تان را جراحی کنید، با این کار پس از عمل زیبایی بینی مشکل عینک را ندارید .
  • البته اگر به هر علتی مایل هستید ابتدا عمل بینی تان را انجام بدهید ، امکان پذیر است . و پس از گذشت یک ماه چشم هایتان را عمل کنید . و این گونه به راحتی می توانید بعد از عمل چشم از عینک آفتابی استفاده کنید . حد اقل فاصله بین عمل ها 1  ماه باشد .

نکاتی در مورد جراحی بینی

عمل رینوپلاستی یا جراحی بینی عمل زیبایی و تغییر شکل بینی با حفظ عمل کرد های طبیعی بینی میباشد . رینو پلاستی به معنی تغییر شکل بینی می باشد و جراح باید با در نظر داشتن عدم بروز مشکل تنفسی ، با به کار گیری تکنیک های جراحی زیبایی بینی و جراحی پلاستیک  در راستای تغییر شکل و زیبایی ظاهری بینی اقدام نماید .

به طور معمول افرادی که جراحی زیبایی بینی را انجام میدهند ، از انحراف بینی ، قوز بینی ، بزرگی بیش از حد ، گوشتی بودن نوک ببینی و یا کجی بینی  شکایت دارند . پس بهتر است پس از انجام عمل زیبایی به توصیه های پزشک خصوصاً عدم استفاده از عینک در زمان تعیین شده خودداری کنند تا بینی فرم خود را از دست ندهد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button