جراح بینی

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی

اسپلینت بینی یا گچ بینی پس از جراحی بینی به مدت هفت تا ده روز بر روی بینی گذاشته می شود تا از غضروف ها و استخوان بینی با فرم جدید حفاظت کند .

هم چنین کمک می کند تا زمانی که غضروف و استخوان بینی استحکام لازم را پیدا نکرده و در دوره بهبودی است ، دچار جا به جایی نشود.

در مدت هفت تا ده روزی که اسپلینت بینی بر روی بینی قرار دارد باید مراقب باشید تا خیس نشود ، خیس شدن اسپلینت باعث شل شدن آن می شود و ممکن است تاثیری بر روی نتیجه عمل بینی داشته باشد.

هم چنین خیس شدن گچ بینی باعث خارش پوست بینی می شود.

بعد از هفت تا ده روز اسپلینت از بینی توسط جراح بینی و در اولین جلسه معاینه بعد از جراحی پلاستیک بینی جدا می شود. برداشتن اسپیلنت با خیس کردن آن انجام می شود به همین علت توصیه می شود قبل از مراجعه ، حمام کنید تا اسپیلنت کامل خیس شود و به راحتی جدا شود .

جداشدن اسپلینت به راحتی انجام می شود و نباید نگرانی یا ترسی از این بابت داشته باشید.

 

اسپلینت-بینی

 

همانطور که گفته شد خیس شدن اسپلینت باعث شل شدن آن می شود به همین علت توصیه می کنند از خیس شدن آن در زمان بهبود جلوگیری شود ، زیرا اگر خیلی خیس شود شل می شود و زودتر از زمان تعیین شده از بینی جدا می شود.

اسپلینت داخلی بینی

  • بیشتر افراد وجود اسپلینت بینی در داخل بینی را حس نمی کنند ، اگر بینی به روش باز جراحی شده باشد برای اینکه تیغه های بینی بهتر بهبود یابند ممکن است ازاسپلینت داخل بینی استفاده شود.
  • بر اساس نظر جراح بینی ، برای بیمارانی که با هدف رفع انحراف بینی ، عمل بینی انجام داده اند از اسپلینت داخلی برای محافظت بهتر از تیغه بینی استفاده می شود.
  • برداشتن اسپلینت داخل بینی نیز بعد از هفت تا ده روز توسط جراح بینی انجام می شود.
  • در کل از اسپلینت های بینی برای حفظ قوس روی بینی ، حفاظت از تیغه ی بینی و ساختار جدید استخوان ها و غضروف ها استفاده می شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button