عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران در مورد افراد ممنوعه برای انجام لیپوماتیک گفت: بیماران مبتلا به فشارخون بالا، دارای مشکلات قلبی وعروقی، دیابت، تیرویید کنترل نشده، بیماری ام اس همچنین خانم های شیرده، تازه زایمان کرده، افراد دچار افتادگی زیاد شکم و بازو نباید لیپوماتیک کنند.

دکترمحمد رضاشفیعی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری سلامت در ارتباط با عمل لیپوماتیک اظهارداشت:‍ لیپوماتیک جدیدترین روش تخلیه چربی از بدن با نتیجه ای کاملا متفاوت در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن ویا لیپولیزر است.

وی افزود: بهترین کاندیدهای انجام عمل کسانی هستند که دارای انباشت چربی موضعی در مناطقی از بدن خود هستند مثل چربی در شکم، بازوها، ران ها، پشت و یا باسن که این بسته های چربی در برابر بهترین رژیم های غذایی و ورزشی هم مقاومت کرده و از بین نمی روند چون منشاء آنها ژنتیک است.

این فوق تخصص پلاستیک ادامه داد: به همین دلیل محققان همیشه در جهت اصلاح این مشکلات به فکر ابداع و تولید دستگاهی بودند که علاوه بر راحت تر بودن، بی خطر و کم عارضه هم باشند همچنین لیپوماتیک روشی کاملا سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی بوده وحجم زیادی از چربی تنها در یک جلسه تخلیه می شود که همراه با کمترین ورم و کبودی، درد و بدون خطر ایجاد آمبولی است.

عضو انجمن جراحان پلاستیک ایران افزود: در این روش سلول های چربی، ابتدا به روش کاملا فیزیکى و نه اشعه و یا حرارت تخریب شده و توسط حرکات لرزشی کانولا بصورت آزاد در می آید و سپس این چربی به آرامی و بدون درد توسط دستگاه از بدن خارج می شود.

شفیعی بیان داشت: این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن و لیفت پوست نیز کمک می کند و با وجود تخلیه چربی شلی پوست کاهش می یابد.

به گفته وی به دلیل عدم استفاده از لیزر و عدم ایجاد حرارت در بافت چربى امکان فیبروز در بافت زیر پوست وجود ندارد.

فوق تخصص پلاستیک در مورد افراد ممنوعه برای انجام لیپوماتیک گفت: افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران دارای مشکلات قلبی و عروقی، دیابت، تیروئید کنترل نشده، بیماری ام اس همچنین خانم های شیرده، تازه زایمان کرده و افرادی با افتادگی زیاد شکم و بازو نباید لیپوماتیک کنند.

وی با بیان اینکه در انجام لیپوماتیک در صورت رعایت استاندارد های لازم، تبحر جراح و اصول علمی پیشگیری آمبولی گزارش نشده است، گفت: عوارض لیپوماتیک، ورم و کبودی است که بعد از چند وقت برطرف خواهد شد.

شفیعی در مورد‍ تغییرات پوست بعد از لیپوماتیک گفت:روش لیپوماتیک به دلیل استفاده از امواج اینفراسونیک که اثر لیفت کنندگی دارد کمترین میزان شلی و افتادگی پوست را نسبت به روش های دیگر ایجاد می کند. البته فاکتورهای بسیاری مانند سن، جنس، تعداد بارداری های قبلی، جنس پوست، ناحیه مورد عمل در تغییرات پوست موثرند.

وی در پاسخ به اینکه دلیل ‌عمل جراحی پلاستیک بینی در افراد مسن چیست؟ گفت: از آنجا که با افزایش سن بافت های بینی دچار افتادگی و سستی می شوند این امر برظاهر وعملکرد بینی تأثیر می گذارد از طرفی بالا بردن نوک بینی در این افراد موجب جوان به نظر رسیدن وبهبود تنفس می شود.

این متخصص زیبایی خاطرنشان کرد: بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن است. افتادگی بینی موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد می شود در حالات شدیدتر افتادگی، تنفس از راه بینی ممکن است دچار اختلال شوداین بیماران وقتی نوک بینی خود را با انگشت به بالا می برند احساس مطلوب تری از تنفس از راه بینی دارند.
منبع : خبر گزاری سلامت

کدخبرنگار۴۱۰۸۰۰