جراح بینی

بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی : پس از جراحی پلاستیک بینی بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می شود و پس از چک شدن علائم حیاتی و عدم وجود مشکل ، به بخش منتقل می شود .

پس از انتقال به بخش و گذشتن چند ساعت ، بیمار مرخص می شود و می تواند به منزل بازگردد .

مراقبت های بعد از عمل بینی

  • بهتر است تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی از استحمام خودداری کنید ، در صورت حمام کردن دقت داشته باشید که صورت به هیچ عنوان خیس نشود .
  • برای برطرف شدن سریع تر کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
  • از انجام فعالیت های ورزشی  حداقل تا 2 ماه پرهیز کنید ، شروع فعالیت های ورزشی مانند شنا کردن یا کار با وزنه های سنگین باید توسط جراح بینی مشخص شود زیرا برخی از افراد پس از 6 ماه ، مجاز به انجام فعالیت های ورزشی هستند.
  • به طور معمول بهتر است تا 3 هفته روابط زناشویی نداشته باشید زیرا باعث افزایش ضربان قلب می شود و تورم بینی را افزایش پیدا می کند.

بعد از عمل بینی

  • سر را در حالت عمودی نگه دارید و هنگام خواب نیز سر حداقل 30 درجه از بدن بالاتر باشد .
  • همچنین هنگام استراحت به شکم یا پهلو نخوابید زیرا به بینی فشار وارد می شود ، بهترین حالت برای خواب به پشت می باشد .
  • از رژیم غذایی نرم و مغذی پیروی کنید ، انواع سوپ و پوره ها بهترین تغذیه برای بعد از عمل بینی می باشند .
  • خندیدن و حرف زدن باعث می شود ماهیچه های صورت و اطراف بینی حرکت کنند به همین دلیل نتیجه جراحی بینی را تحت تاثیر قرار میگیرد ، در طی دوره نقاهت به لبخند بسنده کنید و اسعی کنید خمیازه را کنترل کنید یا هنگام خمیازه کشیدن ، دهان را کمی باز کنید .

مدت زمان دوره نقاهت جراحی بینی

دوره نقاهت در هر فردی متفاوت است زیرا بافت بینی و نوع بینی در روند بهبود تاثیر دارند.

دوران نقاهت بینی استخوانی کمی کوتاه تر از بینی گوشتی است و افرادی که جراحی بینی گوشتی انجام داده اند  به هیچ عنوان نباید خود را با فرد دیگری مقایسه کنند زیرا در افرادی که بینی گوشتی دارند نیز با توجه به ضخامت پوست بینی ، دوران نقاهت مدت زمان متفاوتی دارد .

تمام جراحان بینی تاکید می کنند که  بعد از جراحی بینی ، تمام نکات مراقبتی باید رعایت شوید زیرا محافظت از بینی در طی دوره نقاهت مهم است و بر روی نتیجه  رینوپلاستی تاثیر گذار است .

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Button