جراح بینی

بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی به منظور اعمال تغییراتی در پلک انجام می شود. طی این عمل کیسه های چربی و پوست اضافی پلک های بالا و پایین برداشته می شوند. همزمان با جراحی بلفاروپلاستی افراد زیادی به انجام درمان های دیگری نظیر بالا بردن ابروها یا تزریق ژل می پردازند تا پلک ها بالا بروند و از افتاده به نظر رسیدن آن ها جلوگیری شود.

بلفاروپلاستی

افراد مناسب برای جراحی بلفاروپلاستی

انجام عمل جراحی بلفاروپلاستی برای تمام افراد مناسب نیست. لذا افرادی که تمایل به انجام این عمل جراحی دارند به طور کلی باید از شرایط ذیل برخوردار باشند :

باید بیشتر از 35 سال سن داشته باشند ، البته در صورتی که افتادگی پلک بالا یا پف آلودگی پلک پایین به صورت ژنتیکی در فردی وجود داشته باشد ، می توان پس از 18 سالگی نیز این عمل جراحی را انجام داد.

اگرچه جراحی پلک ، یک عمل سبک و کوچک محسوب می شود ؛ اما از آن جا که مانند سایر اعمال جراحی عوارضی در پی دارد ، باید افراد با آگاهی کامل و دیدی واقع بینانه برای انجام آن تصمیم گیری نمایند.

بلفاروپلاستی

جای زخم ناشی از بلفاروپلاستی

پزشک فوق تخصص پلاستیک ، برش های مورد نیاز برای جراحی پلک را در چین های پلک ایجاد می کند تا هیچ جای زخمی ماندگار نباشد ؛ البته گاها ممکن است این اثرات باقی بماند که می توان با انجام عمل جراحی ترمیمی آن را رفع نمود.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نیستند ؟

کسانی که جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی انجام می دهند باید دارای شرایط جسمی سالمی باشند ، چرا که داشتن هر گونه بیماری می تواند در حین جراحی پلک مشکل ایجاد کند.

افرادی که دارای خشکی چشم ، تیروئید چشمی ، فشار خون ، بیماری قلبی ، دیابت یا ضعف در سیستم ایمنی بدن می باشند ؛ ممکن است بعد از عمل دچار خونریزی شوند ؛ لذا این گونه افراد برای انجام عمل بلفاروپلاستی مناسب نیستند.

در نتیجه به شما توصیه می کنیم که بعد از انتخاب بهترین جراح پلک ، در خصوص موارد فوق الذکر با ایشان گفتگو نمایید ؛ چرا که این موارد در تصمیم گیری و نحوه انتخاب روش انجام بلفاروپلاستی موثر خواهند بود.

بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی و همچنین مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواه بسیار موثر خواهد بود.

 • اولین و مهم ترین اقدام برای انجام عمل بلفاروپلاستی ، انتخاب بهترین جراح پلاستیک پلک می باشد، که نقش مهمی را برای رسیدن به نتیجه دلخواه از عمل بلفاروپلاستی ایفا خواهد کرد.
 • به مدت 2 هفته از مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن و اختلال در انعقاد خون می شود مانند آسپرین و بروفن بپرهیزید.
 • از خوردن مشروبات الکی که موجب کاهش رسیدن اکسیژن در خون می شود، به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی خودداری کنید.
 • دو هفته قبل از جراحی زیبایی پلک از استعمال دخانیات، کشیدن سیگار و قلیان و داروهایی که نیکوتین دارند اجتناب کنید ، چرا که باعث ایجاد عفونت بعد از عمل خواهد شد و مدت زمان دوران نقاهت را افزایش می دهد.
 • بیمار موظف به انجام آزمایشاتی می باشد که در جلسه مشاوره توسط جراح پلک تجویز شده است.
 • چنانچه به بیماری خاصی مبتلا هستید و داروی مخصوصی مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • شب قبل از عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی استحمام کنید.
 • روز عمل بلفاروپلاستی هیچ گونه آرایشی نداشته باشید.
 • شب قبل از جراحی پلک غذای سبکی میل کنید و حتما روز عمل ناشتا باشید.
 • قبل از انجام بلفاروپلاستی اطلاعات کاملی در مورد آن جمع آوری کنید و از پزشک خود در مورد اقدامات بعد از جراحی زیبایی پلک سوال بپرسید.

بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

 1. اگر دچار کاهش دید یا درد شدید  بر اثر عمل بلفاروپلاستی شدید، حتما با پزشک خود تماس بگیرید.
 2. در صورت داشتن درد یا داشتن احساس کشش در پلک ها از مسکن یا دارویی که پزشک تجویز نموده استفاده کنید.
 3. غالبا توصیه می شود که که تا چند روز پس از عمل جراحی زیبایی پلک برای کاهش  کبودی، تورم و خون مردگی از کمپرس یخ استفاده کنید. میزان کبودی و تورم در همه افراد یکسان نیست. معمولا تورم و کبودی بعد از یک هفته کاهش پیدا می کند و ظرف مدت 2 تا 4 هفته به صورت کامل برطرف می گردد.
 4. 2 تا 3 هفته اول بعد از عمل جراحی زیبایی پلک باید به صورت مکرر توسط چشم پزشک خود معاینه شوید.
 5. در روز ها و هفته های اول بعد از عمل بلفاروپلاستی امکان دارد حساسیت به نور، ریزش اشک و تغییرات گذرای بینایی (مثل دوبینی یا تاری دید) ایجاد شود که ظرف مدت کوتاهی برطرف می شود.
 6. بخیه ها بعد از 4 الی 7  روز پس از عمل بلفاروپلاستی برداشته می شوند که بعد از کشیدن بخیه ها، ورم پلک ها به سرعت کاهش پیدا می کنند.
 7. از نگاه کردن مدام به مانیتور و تماشا کردن تلویزیون که موجب خستگی چشم می شود پرهیز کنید.
 8. محل بخیه ها را دستکاری نکیند.
 9. برای کسب نتیجه بهتر تا 6 هفته اول برای جلوگیری از تحریک چشم ها در برابر نور آفتاب از عینک طبی آفتابی استفاده کنید.
 10. داروها و پماد مخصوصی که پزشک تجویز نموده است را به صورت منظم مصرف کنید.
 11. ایجاد تورم بعد از عمل زیبایی پلک طبیعی می باشد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.
 12. نتیجه نهایی عمل بلفاروپلاستی پس از رفع کامل ورم مشخص می شود و جای بخیه بین خطوط پلک قابل مشاهده نیست.

عوارض عمل بلفاروپلاستی

مسلما هر عمل جراحی عوارض خود را به همراه خواهد داشت برای انجام این عمل زیبایی توصیه می کنیم که به فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید که آشنایی و تخصص کامل در ارتباط با این عضو حیاتی بدن را دارد.

شما می توانید با انتخاب یک جراح پلاستیک با تجربه، متخصص و دارای سابقه کاری درخشان این عوارض را به حداقل برسانید.

در آخر باید بگوییم که با رعایت و انجام دستورات قبل و بعد از عمل زیبایی پلک توسط جراح پلاستیک ، احتمال بروز برخی عوارض کاهش می یابد.

 

 

هزینه جراحی بلفاروپلاستی

هزینه جراحی پلک یا بلفاروپلاستی با توجه به معیارهای مختلفی محاسبه می شود و در نتیجه در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود.

برای کسب آگاهی از قیمت دقیق این عمل جراحی ، حضورا به مطب پزشک مورد نظر خود مراجعه نمایید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button