جراح بینی

تاثیر سیگار در جراحی بینی

تاثیر سیگار در جراحی بینی

تاثیر سیگار در جراحی بینی : جراحی زیبایی بینی نوعی جراحی پلاستیک است که به منظور ایجاد بینی متناسب با چهره انجام می شود و امروزه طرفداران زیادی را بین بانوان و آقایان به خود اختصاص داده است.

ممکن است افراد سیگاری در مورد سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی بینی و اینکه  تا چه مدت بعد از عمل بینی باید سیگار کشید سوالاتی داشته باشند.

ما در این مقاله در مورد تاثیر سیگار در جراحی بینی توضیحاتی را ذکر خواهیم کرد.

چرا قبل و بعد از جراحی پلاستیک بینی نباید از دخانیات و مشروبات الکلی استفاده نمود ؟

اشخاصی که دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می کنند، دچار اختلالاتی در دیواره عروق خونی خواهند شد و این عارضه موجب تنگ شدن رگ های خونی فرد خواهد شد.

تاثیر قلیان بر عمل بینی تنگ شدن عروق خونی است و تنگ شدن عروق موجب اختلال در گردش خون و روند بازسازی و ترمیم پوست بینی در افراد سیگاری بعد از جراحی بینی می گردد.

به همین منظور بهترین جراح پلاستیک توصیه می کند که دو هفته قبل و بعد از جراحی پلاستیک بینی از استعمال دخانیات و هر گونه مشروبات الکلی خودداری نمایید.

این مدت باعث می شود عروق خونی شبیه به عروق فرد غیر سیگاری شود و سیستم گردش خون به درستی فعالیت خود را انجام دهد و بهبودی بافت های آسیب دیده بینی با اختلال مواجه نمی شود.

تاثیر سیگار در جراحی بینی

نکاتی در مورد تاثیر سیگار در جراحی بینی

خوردن مشروب بعد از عمل بینی یا قبل آن موجب افزایش احتمال خونریزی حین جراحی بینی و افزایش تورم بعد از جراحی بینی خواهد شد، مشروبات الکلی باعث گشاد شدن رگ های خونی می گردد.

همچنین کشیدن قلیون بعداز عمل بینی و قبل آن موجب ایجاد اختلال در روند بهبودی خواهد شد، قابل توجه است که افرادی که قلیان می کشند میزان نیکوتین موجود در خونشان بیشتر از افرادی است که سیگار می کشند.

به همین خاطر توصیه می شود قبل از انجام جراحی زیبایی بینی استعمال دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید تا جراحی بینی ایمن و با نتیجه مطلوبی را تجربه نمایید.

هر چه قدر سیستم خونرسانی عملکرد بهتری داشته باشد روند ترمیم و بازسازی بینی بعد از عمل زیبایی بینی و نتیجه مطلوب تر خواهد بود.

یکی دیگر از عوارضی که برای فرد سیگاری ایجاد می شود این است که مصرف داروهای بیهوشی حین جراحی بینی ، میزان کربن مونو اکسید در فرد سیگاری افزایش می یابد و هنگام بیهوشی تغییر ریتم و تپش قلب را برای فرد به همراه خواهد داشت.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button