جراح بینی

جراحی آبدومینوپلاستی

جراحی آبدومینوپلاستی  (جراحی زیبایی شکم)

یکی از شایع ترین مراجعات برای جراحی های زیبایی به منظور بد شکلی های ناحیه ی شکم انجام می شود که طی آن برجستگی های بیش از حد ، شلی و افتادگی پوست و چین های روی شکم از بین می روند .جراحی زیبایی شکم یا آبدومنیوپلاستی یک اقدام تهاجمی برای صاف کردن و کشیدن شکم از راه خارج کردن پوست و چربی اضافی و سفت کردن عضلات شکم می باشد . آبدومینوپلاستی یک جراحی عمده به شمار می رود لذا در صورتی که قصد دارید این عمل را انجام دهید حتما باید از قبل عمل اطلاعات کافی درباره ی جراحی آبدومینوپلاستی به دست آورید.این عمل برای افرادی مناسب است که تمام روش ها مانند رژیم و ورزش را امتحان کرده و نتیجه ای کسب نکرده اند.

جراحی آبدومینوپلاستی

کاندیدای مناسب برای جراحی آبدومینوپلاستی:

کاندیدای مناسب برای انجام عمل آبدومینوپلاستی کسانی اند که دارای شکم های بزرگ و پرچرب می باشند که پوست آویزانی نیز دارند و با رعایت رژیم و ورزش نیز وزن آن ها کاهش پیدا نکرده است ولی قسمت های دیگر بدنشان دارای تناسب می باشد.این عمل خصوصا برای خانم هایی که حاملگی متعدد داشته اند و پوست شکمشان کشیده شده و همچنین برای افراد پیری که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده اند و یا بار ها دچار چاقی و لاغری شده اند مناسب می باشد.

روش جراحی آبدومینوپلاستی:

چگونگی انجام این عمل جراحی بسته به شرایط متعددی چون میزان و ناحیه ی پوست اضافی ، محل چربی اضافی و همچنین وضعیت عضلات جدار شکم تغییر می کند و امکان دارد یک جراحی سرپایی کوچک زیر 2 ساعت یا جراحی گسترده که بالای 5 ساعت زمان نیاز دارد طول بکشد ولی به هر صورت بیمار تحت بی هوشی عمومی قرار خواهد گرفت . آبدومینوپلاسی به سه نوع تقسیم می شود :

  • مینی آبدومینوپلاستی : راحت ترین و ساده ترین فرم آبدومینوپلاستی فرم جراحی مینی آبدومینوپلاستی می باشد که در آن از برش کوچک تری استفاده شده و به طور معمول دور ناف نیازی به برش ندارد که حدودا 2 ساعت نیز زمان می برد.کسانی که مشکلشان مربوط به پایین شکم می باشد این نوع عمل برایشان مناسب تر است.
  • آبدومینوپلاستی کامل : در آبدومینوپلاستی کامل معمولا از یک پهلو تا پهلوی دیگر برش داده می شود و برای افرادی که به حداکثر ترمیم نیاز دارند انجام می شود. در این روش پوست و عضلات جا به جا شده و در برخی موارد ممکن است از ساکشن محدود نیز استفاده شود.
  • آبدومینوپلاستی گرداگرد : این شیوه وسیع ترین عمل جراحی آبدمینوپلاستی می باشد که امکان دارد که طی دو مرحله و یا دو نوبت مجزا انجام شود. برش در این عمل تا پشت امتداد پیدا خواهد کرد.

توجه داشته باشید که هر یک از سه نوع جراحی را انجام دهید نیزبه مراقبت های پس از عمل احتیاج خواهید داشت .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button