جراح بینی

جراحی بینی باز و بسته

جراحی بینی باز و بسته

شاید یکی از سوالاتی که ذهن متقاضیان جراحی بینی را به خود مشغول می کند فهم تفاوت های موجود در بین روش های جراحی بینی باز و بسته و نحوه ی انجام هر یک از آن ها می باشد . این که در روش  بسته عمل بینی چگونه می توان بینی را شکل داد و به علاوه مقایسه ی آن با روش باز از سوالات رایج درباره ی جراحی بینی می باشد که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول ساخته است . با وجود اینکه هم اکنون روش باز بیشتر مورد قبول است اما باز هم بعضی از جراحان اکثر عمل های جراحی بینی را  با روش جراحی بسته انجام می دهند .

جراحی بینی باز و بسته

جراحی بینی به روش بسته :

طی انجام جراحی بینی بسته تمام برش های لازم داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و هیچ برش قابل مشاهده ای بر روی پوست بینی ایجاد نمی گردد . عیب این روش این است که به علت اینکه هر طرف بینی به صورت جداگانه باز می شود و در جلوی بینی به یکدیگر وصل نمی شوند ، دسترسی به ساختار اسکلتی موجود در زیر بینی که اساس عمل جراحی بینی می باشد محدودتر می گردد و قدرت مانور برای تراشیدن و شکل دادن به آن ها کمتر خواهد شد .میزان تورم و زمان بهبودی در این روش کمتر می باشد .

جراحی بینی به روش باز :

طی انجام این روش یک برش 4 تا 5 میلی متری در تیغه ی میانی بینی ایجاد می گردد و برش های موجود در بینی در دو سمت راست و چپ به یکدیگر متصل می شوند .با استفاده از این برش کوچک می توان پوست بینی را بلند کرده و با راحتی بیشتری به ایجاد تغییرات لازم در اسکلت و استخوانی غضروفی زیرین پرداخت .

مهم تر از روش مورد استفاده ، هنر و مهارت جراح در انجام هر یک از این روش ها و توانایی وی در انتخاب بهترین راهکار ممکن برای هر بیمار است .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button