جراح بینی

جراحی بینی تهران

جراحی بینی تهران

جراحی بینی  تهران

در ابتدا قبل از این که مبحث  جراحی بینی تهران  را شروع کنیم میخواهیم توضیح مختصری درباره ی تمام عمل های زیبایی پلاستیک بدهیم. بهتر است قبل از هر عملی برای کم کردن استرس خود یک جلسه به مشاور بروید و یا در سایت های مختلف مطالب لازم مانند مراقبت های پس از عمل و همچنین اقدامات قبل از عمل را مطالعه کنید.

این امر به این خاطر است که شما بتوانید اختلالات احتمالی حین عمل را کاهش دهید و یا پس از عمل جراحی پلاستیک برای نتیجه ی بهتر و مطلوب چه کاری انجام دهید.

امروزه بهترین عمل ها در تهران به وسیله ی  بهترین متخصصان جراحی پلاستیک انجام می شود. به همین دلیل کسانی که خواهان جراحی پلاستیک از قبیل ( جراحی زیبایی بینی، جراحی سینه، جوانسازی صورت، پروتز سینه و … هستند می توانند به راحتی به متخصصان این علم در تهران مراجعه کنند، دکتر محمد رضا شفیعی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از بهترین عضو های انجمن جراحان پلاستیک در تهران شناخته شده است.

جراحی زیبایی بینی :

جراحی بینی یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی در بین زنان و مردان ایرانی محسوب می شود این عمل که اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب در بین مردم باب شده ، اما در صورتی که این جراحی با همراهی و مشاوره یک جراح و پزشک متبحر و با تجربه انجام شود، می تواند خیلی از عوارض و اختلالات موجود در بینی از مانند : قوز بینی، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را رفع کند. به همین دلیل اگر تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و تغییری اساسی در ظاهر خود به وجود آورید، پیشنهاد می کنیم قبل از هر اقدامی توصیه های زیر را جدی بگیرید.

 • رفتن به مشاوره قبل از جراحی بینی.
 • رسیدن به سن مناسب برای این عمل.
 • چک کردن وضعیت بدن از لحاظ روحی روانی و در جریان قرار دادن پزشک. در خصوص هر بیماری که دارا هستید.

جراحی بینی تهراناهداف جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود. در جراحی زیبایی بینی مشکلات ظاهری همچون کجی یا بزرگ بودن بیش از حد بینی برطرف می شود و میان بینی و سایر اجزای صورت تناسب ایجاد خواهد شد. ( رینوپلاستی )

در جراحی درمانی بینی نیز مشکلات تنفسی و عملکردی بینی همچون انحراف یا پولیپ بینی برطرف می شود. ( سپتوپلاستی )

به عملی که طی آن ایرادات ظاهری و عملکردی بینی به طور همزمان برطرف می شود ، سپتورینوپلاستی گفته می شود.

افرادی که دارای بیمه تکمیلی هستند می توانند بخشی از هزینه جراحی درمانی خود را از بیمه دریافت کنند.

انواع بینی

مهم ترین فاکتوری که در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است ، نوع بینی و میزان ضخامت پوست آن می باشد. در واقع به بینی ای که پوست نازکی دارد ، بینی استخوانی و بینی ای که پوست ضخیم تری دارد ، بینی گوشتی نامیده می شود.

غالبا بینی های استخوانی از ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی هستند و بهترین نتایج را از جراحی بینی کسب می کنند. اما جراحی بینی گوشتی کمی دشوار تر بوده و نیازمند تجربه بسیار بالای جراح بینی دارد. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، تنها از انجام جراحی بینی طبیعی نتایج مطلوبی کسب می کنند.

جراحی بینی تهرانروش های جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی به دو صورت انجام می شود :

 1. جراحی بینی به روش باز
 2. جراحی بینی به روش بسته

تفاوت این دو روش در محلی است که برش ها در آن ایجاد می شوند. بدین صورت که در تکنیک باز برش ها در کلوملا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پوست از استخوان جدا خواهد شد. اما در تکنیک بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و هیچ آسیبی به پوست بینی وارد نمی شود.

در جراحی بینی به روش باز احتمال بروز خطا و نامقارنی بسیار اندک است و امکان ایجاد تغییرات گسترده نیز وجود دارد ، چرا که در این روش دید جراح باز بوده و اشراف کامل به ساختمان بینی خواهد داشت.

انواع فرم بینی

 1. بینی طبیعی : افرادی که قصد برطرف کردن ایرادات بینی خود را دارند و نمی خواهند مشخص باشد که جراحی زیبایی انجام داده اند ، از طرفداران فرم طبیعی هستند. در واقع در بینی طبیعی نوک بینی سربالا نبوده و فاصله آن تا لب حدود 90 الی 95 درجه است.
 2. بینی فانتزی : این جراحی مختص خانم هاست و با ایجاد قوس در پل بینی همراه است. فاصله نوک بینی تا لب حدود 100 الی 105 درجه بوده و تنها برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی هستند.
 3. بینی نیمه فانتزی : بینی نیمه فانتزی نه همچون بینی طبیعی صاف بوده و نه همچون بینی فانتزی قوس دار است. در واقع بینی کوچک شده و قوس بسیار کوچکی در نوک بینی ایجاد خواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 • کسانی که تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی را دارند باید در قدم اول به دنبال بهترین جراح بینی باشند. توجه داشته باشید که هرچه مهارت جراح بینی بیشتر باشد ، نتیجه نهایی نیز بهتر و زیبا تر خواهد شد. به همین دلیل برای این کار نهایت دقت را داشته باشید و برای آن عجله نکنید.جراحی بینی تهران
 • از 14 روز پیش از جراحی زیبایی بینی استعمال دخانیات ( سیگار ، قلیون و غیره ) ممنوع می باشد. در این مدت از نوشیدنی های حاوی الکل نیز استفاده نکنید. دخانیات اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه می کنند و مشروبات الکلی نیز ممکن است با دارو های بیهوشی تداخل داشته باشند.
 • در جلسه مشاوره ای که با جراح بینی برگزار می کنید ، انتظارات خود از نتیجه و فرم نهایی بینی را بیان کنید. همچنین به پزشک خود بگویید که چه مشکلاتی با بینی خود دارید.
 • شما موظف هستید جراح بینی را در جریان حساسیت ها و سوابق بیماری خود قرار دهید. همچنین اگر تحت درمان با داروی به خصوصی هستید یا در یک سال گذشته جراحی کرده اید ، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • کلیه آزمایشات و عکسبرداری های لازم را انجام داده و نتیجه را در اختیار پزشک خود بگذارید.
 • بهتر است از یک هفته پیش از عمل از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
 • شب قبل از جراحی بینی استحمام نمایید.
 • روز عمل باید ناشتا باشید و معده شما خالی باشد. در واقع نباید از 8 ساعت قبل از عمل چیزی بخورید یا بنوشید.
 • از داشتن آرایش ، زیور آلات ، لاک و ریش و سبیل بپرهیزید.
 • حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • نیم ساعت پیش از زمان تعیین شده در کلینیک حضور پیدا کنید.
 • مدارک پزشکی و شناسایی خود را به همراه داشته باشید.

جراحی بینی با لیزر

امروزه تبلیغات بسیاری در زمینه جراحی بینی با لیزر به گوش می خورد که جنبه علمی ندارد. در واقع لیزر هنوز آنقدر پیشرفت نداشته که بتواند در ساختار بینی برشی ایجاد کند. بنابراین به این تبلیغات توجهی نکنید تا به دام افراد سودجو نیوفتید.

برگشت پذیری بینی گوشتی

در برخی از موارد افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، به دلیل اینکه ترس از برگشت پذیری بینی خود را دارند ، از انجام جراحی بینی ممانعت می کنند. اما باید گفت که امروزه برخلاف

گذشته که از روش کاهنده برای جراحی بینی گوشتی استفاده می شد ، از گرافت گذاری و تقویت آن استفاده می شود و از برگشت پذیری و حتی افتادگی نوک بینی جلوگیری به عمل می آید.

هزینه جراحی بینی تهران

به طور کلی غالبا هزینه جراحی بینی تهران بیشتر از سایر شهرستان هاست. اما در شهر تهران نیز قیمت های مختلفی وجود دارد که به دستمزد جراح بستگی دارد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه جراحی و گرفتن وقت مشاوره با مطب جناب دکتر محمدرضا شفیعی تماس حاصل فرمایید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button