جراح بینی

جراحی بینی تهران

جراحی بینی تهران : پیش از پرداختن به مبحث عمل جراحی بینی را شروع کنیم ؛ بهتر است اشاره نماییم که قبل از هر عمل جراحی بویژه اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی ، برای کم کردن استرس خود حتما در جلسه مشاوره قبل از عمل شرکت کنید و در رابطه با دستورالعمل های مراقبتی قبل و بعد از عمل از پزشک خود جویا شوید تا دبن ترتیب بتوانید بهترین نتایج را از عمل مورد نظر خود کسب نمایید.

جراحی بینی  تهران

اهداف جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی تهران و به طور کلی جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام می شود.

در جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) ، مشکلات ظاهری همچون کجی یا بزرگ بودن بیش از حد بینی برطرف می شود و میان بینی و سایر اجزای صورت تناسب ایجاد خواهد شد.

در جراحی درمانی بینی ( سپتوپلاستی ) ، مشکلات تنفسی و عملکردی بینی همچون انحراف یا پولیپ بینی برطرف می شود.

لازم به ذکر است به عملی که طی آن ایرادات ظاهری و عملکردی بینی به طور همزمان برطرف می شود ، سپتورینوپلاستی گفته می شود.

انواع بینی

مهم ترین فاکتوری که در نتیجه جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است ، نوع بینی و میزان ضخامت پوست آن می باشد. در واقع به بینی ای که پوست نازکی دارد ، بینی استخوانی و به بینی ای که پوست ضخیم تری دارد ، بینی گوشتی اطلاق می شود.

غالبا بینی های استخوانی از ایده آل ترین انواع بینی ، برای جراحی هستند و بهترین نتایج را از جراحی بینی کسب می کنند. اما جراحی بینی های گوشتی کمی دشوارتر بوده و نیازمند تجربه بسیار بالای جراح بینی می باشند.

جراحی بینی تهران

روش های جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی به دو صورت انجام می شود :

 1. جراحی بینی به روش باز
 2. جراحی بینی به روش بسته

تفاوت این دو روش در محلی است که برش ها در آن ایجاد می شوند. بدین صورت که در تکنیک باز برش ها در کلوملا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پوست از استخوان جدا خواهد شد. اما در تکنیک بسته برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و هیچ آسیبی به پوست بینی وارد نمی شود.

در جراحی بینی به روش باز احتمال بروز خطا و نامقارنی بسیار اندک است و امکان ایجاد تغییرات گسترده نیز وجود دارد ، چرا که در این روش دید جراح باز بوده و اشراف کامل به ساختمان بینی خواهد داشت.

انواع فرم بینی

 1. بینی طبیعی : افرادی که قصد برطرف کردن ایرادات بینی خود را دارند و نمی خواهند مشخص باشد که جراحی زیبایی انجام داده اند ، از طرفداران فرم طبیعی هستند. در واقع در بینی طبیعی نوک بینی سربالا نبوده و فاصله آن تا لب حدود 90 الی 95 درجه است.
 2. بینی فانتزی : این جراحی غالبا مورد علاقه خانم هاست و با ایجاد قوس در پل بینی همراه است. در این مدل از بینی ، فاصله نوک بینی تا لب حدود 100 الی 105 درجه بوده و تنها برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی هستند.
 3. بینی نیمه فانتزی : بینی نیمه فانتزی نه همچون بینی طبیعی صاف بوده و نه همچون بینی فانتزی قوس دار است. در واقع بینی در این مدل از جراحی بینی ، قوس بسیار مختصری در پشت بینی ایجاد خواهد شد.

جراحی بینی تهران

اقدامات قبل از جراحی بینی

کسانی که تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی را دارند باید در قدم اول به دنبال بهترین جراح بینی باشند. توجه داشته باشید که هرچه مهارت جراح بینی بیشتر باشد ، نتیجه نهایی نیز بهتر و زیبا تر خواهد شد. به همین دلیل برای این کار نهایت دقت را داشته باشید و برای آن عجله نکنید.

 • از 14 روز پیش از جراحی زیبایی بینی استعمال دخانیات ( سیگار ، قلیون و غیره ) ممنوع می باشد. در این مدت از نوشیدنی های حاوی الکل نیز استفاده نکنید. دخانیات اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه می کنند و مشروبات الکلی نیز ممکن است با دارو های بیهوشی تداخل داشته باشند.
 • در جلسه مشاوره ای که با جراح بینی برگزار می کنید ، انتظارات خود از نتیجه و فرم نهایی بینی را بیان کنید. همچنین به پزشک خود بگویید که چه مشکلاتی با بینی خود دارید.
 • شما موظف هستید جراح بینی را در جریان حساسیت ها و سوابق بیماری خود قرار دهید. همچنین اگر تحت درمان با داروی به خصوصی هستید یا در یک سال گذشته جراحی کرده اید ، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • کلیه آزمایشات و عکسبرداری های لازم را انجام داده و نتیجه را در اختیار پزشک خود بگذارید.
 • بهتر است از یک هفته پیش از عمل از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
 • شب قبل از جراحی بینی استحمام نمایید.
 • روز عمل باید ناشتا باشید و معده شما خالی باشد. در واقع نباید از 8 ساعت قبل از عمل چیزی بخورید یا بنوشید.
 • از داشتن آرایش ، زیور آلات ، لاک و ریش و سبیل بپرهیزید.
 • حتما به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • نیم ساعت پیش از زمان تعیین شده در کلینیک حضور پیدا کنید.
 • مدارک پزشکی و شناسایی خود را به همراه داشته باشید.

جراحی بینی تهران

جراحی بینی با لیزر

امروزه تبلیغات بسیاری در زمینه جراحی بینی با لیزر به گوش می خورد که جنبه علمی ندارد. در واقع لیزر هنوز آنقدر پیشرفت نداشته که بتواند در ساختار بینی برشی ایجاد کند. بنابراین به این تبلیغات توجهی نکنید تا به دام افراد سودجو نیوفتید.

برگشت پذیری بینی گوشتی

در برخی از موارد افرادی که دارای بینی گوشتی هستند ، به دلیل اینکه ترس از برگشت پذیری بینی خود را دارند ، از انجام جراحی بینی ممانعت می کنند. اما باید گفت که امروزه برخلاف

گذشته که از روش کاهنده برای جراحی بینی گوشتی استفاده می شد ، از گرافت گذاری و تقویت آن استفاده می شود و از برگشت پذیری و حتی افتادگی نوک بینی جلوگیری به عمل می آید.

هزینه جراحی بینی تهران

بنابراین برای کسب اطلاعات لازم درباره هزینه جراحی بینی ، باید حضورا به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه فرمایید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button