جراح بینی

جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما

بسیاری از افراد گمان می کنند که جراحی بینی در فصل سرما باعث بروز عوارض در آن ها شده و به همین دلیل خواستار انجام عمل جراحی بینی خود در فصول گرم می باشند.

این دسته از افراد گمان می کنند که جراحی بینی در فصول سرد، احتمال سرماخوردگی بعد از جراحی زیبایی بینی را افزایش خواهد داد و سرماخوردگی در دوران عمل بینی آن ها را دچار مشکل کرده و روند بهبود را کند خواهد نمود.

در پاسخ باید بگوییم که تنها تاثیر سرما بر بینی عمل شده، خشک شدن بینی و دهان بر اثر خشک بودن هوای ساختمان می باشد.

در فصول سرد، هوای داخل ساختمان به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی برای گرم کردن آن، خشک بوده و در این حالت بینی مسئولیت بیشتری برای تامین رطوبت محیط بینی خواهد داشت.

راهکارهای تامین رطوبت بینی در فصل سرما

  • قطع کردن مصرف سیگار در صورت استعمال سیگار
  • نوشیدن آب و مایعات به مقدار فراوان
  • استفاده از اسپری و ژل سالین
  • استفاده از پماد در میان سواراخ های بینی

جراحی بینی در فصل سرما

چه فصلی برای جراحی بینی مناسب است ؟

همانگونه که گفتیم عمل جراحی بینی با محدودیت فصلی روبرو نبوده و در تمامی فصل ها می توان جراحی زیبایی بینی را انجام داد.

انجام جراحی بینی در فصل سرما نه تنها عوارضی را برای فرد به دنبال ندارد بلکه از این جهت که تحمل گچ بینی به علت پایین بودن دما برای بیمار راحت بوده و نیاز به استحمام به علت کم بودن تعریق کمتر می باشد، دارای مزیت است.

بهترین سن برای عمل بینی

از جمله سوالات بعد از عمل بینی که به کرات از جراحان بینی پرسیده می شود، سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی می باشد.

لازم به ذکر است که جراحی بینی بعد از دوران بلوغ و توقف رشد افراد انجام می شود، بنابراین دختر خانم ها تا پایان 17 سالگی و پسرها تا پایان 18 سالگی باید دست نگه داشته و پس از آن اقدام به انجام عمل بینی نمایند.

ولی چنانچه فرد نیاز به انجام جراحی درمانی داشته باشد، بنا به تشخیص جراح بینی ، جراحی بینی زودتر از سن بلوغ انجام می گیرد.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی با اهداف درمانی را بیمه تقبل کرده و پرداخت می کند، ولی هزینه جراحی بینی با اهداف زیبایی را می بایست خود فرد پرداخت نماید.

هزینه عمل زیبایی بینی ، با توجه به میزان ایرادات بینی ، هزینه کلینیک یا بیمارستان و غیره مشخص می شود، بنابراین پیش از معاینه دقیق بینی بیمار توسط جراح بینی ، نمی توان هزینه مشخصی را برای آن تعیین نمود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button