جراح بینی

جراحی بینی طبیعی

افرادی که برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند ، را می توان به دو گره تقسیم نمود افرادی که می خواهند بینی شان فرمی عروسکی و فانتزی داشته باشند و افرادی که می خواهند جراحی بینی طبیعی داشته باشند. لازم به ذکر است که دکتر محمدرضا شفیعی در جراحی بینی به هر دو فرم تبحر دارند.

علم زیبا شناسی ، معیار های زیبایی چهره را بر اساس بررسی زیبایی در افراد معین نموده است و مورد تایید در سطح جهان می باشد و در انجام عمل های زیبایی با در نظر گرفتن معیار های تعیین شده ی این علم صورت می گیرد.

هدف اصلی جراح بینی در طی عمل زیبایی بینی ؛ حفظ عملکرد تنفسی بینی و ایجاد تناسب میان بینی با سایر اعضای چهره است.

هنگامی می خواهیم جراحی بینی طبیعی انجام بدهیم ، به چند نکته باید توجه کنیم :

 • زیبایی نوک بینی
 • سایز سوراخ های بینی
 • شیوه برش و بخیه زدن برش های ایجاد شده

جراحی بینی طبیعی

برای این که از جراحی بینی طبیعی یک نتیجه مطلوب و رضایت بخش داشته باشیم ؛ حفظ زیبایی نوک بینی ، از نکات حائز اهمیت است ؛ برای مثال در صورتی که نوک بینی افتاده باشد منجر به عدم زیبایی خواهد شد ، اما اگر سر بینی را در حین جراحی خیلی بالا ببریم ، فرم بینی از حالت طبیعی خارج می شود.

لذا باید اشاره داشت که در جراحی بینی طبیعی ، زاویه میان لب بالا و نوک بینی اهمیت ویژه ای دارد.

توجه داشته باشید که چنانچه طی جراحی بینی ؛ سوراخ های بینی بیش از حد و به منظور ایجاد زیبایی کوچک بشوند ، گذشته از این که حالت طبیعی بینی ، از بین می رود ، ممکن است مشکلات تنفسی نیز ایجاد شود .

لازم به ذکر است که جراحی بینی طبیعی ، زمانی به نتایج موفقیت آمیز ختم خواهد شد که برش هایی که روی بینی ایجاد می شود ، محل برش و همچنین اندازه برش های جراحی ؛ با مهارت انتخاب و ایجاد شوند و پس از اتمام جراحی نیز ، بخیه ها به نحو احسن زده شوند.

ویژگی های بهترین جراح بینی

 • یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک جراح بینی خوب می تواند از آن برخوردار باشد ، داشتن وجدان کاری است. در حقیقت یک جراح بینی خوب منافع مالی خود را در نظر نگرفته و تنها رضایت و سلامت بیمار خود را مد نظر قرار می دهد.
 • یک جراح بینی خوب ، قادر است بینی مراجعین خود را به بهترین نحو جراحی کند و نتایج بسیار مطلوبی برای بیماران خود به ارمغان آورد.
 • جراح بینی باید با خوش برخوردی و صبوری ، به تمامی سوالات بیماران خود پاسخ بدهد و نسبت به رفع نگرانی های آن ها اقدام نماید.
 • جراحان بینی موظف اند بیماران را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهند ؛ چرا که رعایت آن ها تاثیر بسیاری در روند جراحی و دوران نقاهت و بهبودی بیماران دارد.
 • جراح بینی خوب ، با اتکا بر علم زیبایی شناسی و همچنین بهره وری از خلاقیت خود ؛ می تواند دیدگاه کلی از جراحی بینی را در اختیار بیمار قرار دهد.
 • جراح بینی باید بیمارانی که انتظار نامعقول و غیرمنطقی از جراحی بینی دارند را نسبت به این عمل جراحی و نتایج آن ، متقاعد نماید و در صورتی که بیمار بر خواسته های غیرمعقول خود از این جراحی اصرار ورزد ، از انجام جراحی وی صرف نظر نماید.

جراحی بینی طبیعی

اهمیت انتخاب جراح بینی خوب

لازم به ذکر است در اغلب موارد انجام جراحی بینی فوریت نداشته و همه افراد از وقت کافی برای تحقیق راجع به جراح بینی خوب برخوردار می باشند.

لذا از آن جا که جراحی بینی یکی از عمل های پیچیده محسوب می شود ، باید گفت که انجام آن نیازمند دقت و ظرافت بالای جراح می باشد ؛ چرا که میزان مهارت و تجربه جراح بینی ارتباط مستقیمی با نتیجه نهایی این عمل جراحی دارد ، از این رو باید توجه داشت که انتخاب جراح بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

نحوه انتخاب جراح بینی خوب

 1. در قدم اول به گوگل مراجعه کرده و لیستی از جراحان بینی خوب را تهیه کنید.
 2. سپس برای کسب آگاهی از ویژگی ها و مشاهده نمونه کارهای جراح ، به سایت یا صفحات مجازی ایشان مراجعه فرمایید.
 3. شما می توانید به قسمت درباره دکتر سایت مراجعه کرده و درباره رزومه کاری جراح بینی مورد نظر خود اطلاعات کسب کنید.
 4. علاوه بر بررسی نمونه کار های پزشک در اینترنت ، می توانید به صورت حضوری به مطب مراجعه کرده و با بیماران دکتر که مدتی است بینی خود را جراحی کرده اند و برای چکاپ و معاینات پس از عمل در مطب حضور دارند ، صحبت نمایید و میزان رضایت آن ها را بسنجید.
 5. برای انتخاب جراح بینی خود می توانید از دیگر افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند نیز اطلاعات کسب نمایید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button