جراح بینی

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی

افرادی که برای عمل زیبایی بینی اقدام می کنند ، را می توان به دو گره تقسیم نمود افرادی که می خواهند بینی شان فرمی عروسکی و فانتزی داشته باشد و افرادی که می خواهند جراحی بینی طبیعی داشته باشند .

علم زیبا شناسی ، معیار های زیبایی چهره را بر اساس بررسی زیبایی در افراد معین نموده است و مورد تایید در سطح جهان می باشد و در انجام عمل های زیبایی با در نظر گرفتن معیار های تعیین شده ی این علم صورت می گیرد .

هدف اصلی جراح بینی در طی عمل زیبایی بینی ، با حفظ عملکرد تنفسی بینی ، ایجاد تناسب میان بینی با سایر اعضای چهره است .

جراحی بینی طبیعی

 هنگامی می خواهیم جراحی بینی طبیعی انجام بدهیم ، به چند نکته باید توجه کنیم :

 • زیبایی نوک بینی
 • سایز سوراخ های بینی
 • شیوه برش و بخیه زدن برش های ایجاد شده

برای این که از جراحی بینی طبیعی یک نتیجه مطلوب و رضایت بخش داشته باشیم ، حفظ زیبایی نوک بینی ، از نکات حائز اهمیت است ، برای مثال در صورتی که نوک بینی افتاده باشد منجر به عدم زیبایی خواهد شد ، اما اگر سر بینی را در حین جراحی خیلی بالا ببریم ، فرم بینی از حالت طبیعی خارج می شود . در این جا زاویه تشکیل شده میان لب بالا و نوک بینی نیز اهمیت دارد .

چنانچه سوراخ های بینی بیش از حد و به منظور ایجاد زیبایی کوچک بشوند ، گذشنه از این که حالت طبیعی بینی ، از بین می رود ، ممکن است مشکلات تنفسی نیز ایجاد شود .

جراحی بینی طبیعی زمانی موفق خواهد بود ، که برش هایی که روی بینی ایجاد می شود ، محل برش و اندازه برش با مهارت انتخاب شود و پس از اتمام جرای بینی ، بخیه را نیز به نحو احسن زده شود .

در نهایت باید این نکته را درنظر داشت که هر چند آشنایی با علم زیبا شناسی مهم است ، اما مهارت و تجربه جراح بینی ، برای انجام جراحی بینی طیبعی در الویت قرار دارد.

جراحی بینی طبیعی

اهمیت انتخاب جراح بینی خوب

میزان مهارت و تجربه جراح بینی ارتباط مستقیمی با نتیجه نهایی عمل داشته و به همین دلیل این انتخاب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع جراحی بینی یکی از عمل های پیچیده محسوب می شود و نیازمند دقت و ظرافت بالایی است. لازم به ذکر است در اغلب موارد انجام جراحی بینی فوریت نداشته و همه افراد از وقت کافی برای تحقیق راجع به جراح بینی خوب برخوردار می باشند.

نحوه انتخاب جراح بینی خوب

 1. در قدم اول به گوگل مراجعه کرده و لیستی از جراحان بینی خوب را تهیه کنید.
 2. سپس برای کسب آگاهی از ویژگی ها و مشاهده نمونه کار های جراح ، به سایت یا صفحات مجازی ایشان مراجعه فرمایید.
 3. شما می توانید به قسمت درباره دکتر سایت مراجعه کرده و درباره رزومه کاری جراح بینی مورد نظر خود اطلاعات کسب کنید.
 4. علاوه بر بررسی نمونه کار های پزشک در اینترنت ، می توانید به صورت حضوری به مطب مراجعه کرده و با بیماران دکتر که مدتی است بینی خود را جراحی کرده اند و برای چکاپ و معاینات پس از عمل در مطب حضور دارند ، صحبت نمایید و میزان رضایت آن ها را بسنجید.
 5. برای انتخاب جراح بینی خود می توانید از دیگر افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده اند نیز اطلاعات کسب نمایید.

جراحی بینی طبیعی

ویژگی های جراح بینی خوب

 • یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک جراح بینی خوب می تواند از آن برخوردار باشد ، داشتن وجدان کاری است. در حقیقت یک جراح بینی خوب منافع مالی خود را در نظر نگرفته و تنها رضایت و سلامت بیمار خود را مد نظر قرار می دهد.
 • متاسفانه برخی از جراحان تنها به ظاهر بینی بیماران توجه می کنند به طوریکه بینی ظاهر زیبایی دارد اما فرد از تنفس خوبی برخوردار نیست. اما یک جراح بینی خوب علاوه بر ظاهر به تنفس بیمار نیز توجه خواهد کرد.
 • جراح بینی خوب قادر است بینی گوشتی و استخوانی را به بهترین نحو جراحی کند و نتایج بسیار مطلوبی برای بیماران خود به ارمغان آورد.
 • جراح بینی باید با برخوردی خوش و صبوری به تمامی سوالات بیماران خود پاسخ بدهد و نسبت به رفع نگرانی های آن ها اقدام نماید.
 • جراحان بینی موظف اند بیماران را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهند ؛ چرا که رعایت آن ها تاثیر بسیاری در روند جراحی و دوران نقاهت و بهبودی بیماران دارد.
 • جراح بینی خوب با خلاقیت و علم به زیبایی شناسی می تواند دیدگاه کلی از جراحی بینی را در اختیار بیمار خود قرار دهد.
 • جراح بینی نسبت به متقاعد کردن بیمارانی که انتظار نامعقول و غیرمنطقی از جراحی بینی دارند ، اقدام می کند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button