جراح بینی

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

مهم ترین حسن یک بینی زیبا ، متقارن بودن آن در نیمه راست و چپ صورت می باشد و هر چه این تقارن بیشتر نمایان باشد صورت زیباتر جلوه خواهد کرد و از دو جهت روبرو و نیم رخ قابل مشاهده خواهد بود .لذا اگر این تقارن  وجود نداشته باشد نیاز به جراحی بینی کج می باشد .

جراحی بینی کج

ویژگی بینی کج :

در بین دو نیم کره ی راست و چپ صورت نسبت به به یک محور صاف طولی از بالا به پایین زاویه ای وجود دارد که نمایانگر کجی یا پیچ خوردگی بینی می باشد .

دلایل کج شدن بینی :

بینی امکان دارد به دو دلیل کج شود .یکی از این دلایل تاثیرات ژنتیکی یا ارثی می باشد که در این حالت بین رشد استخوان و غضروف ناهماهنگی هایی به وجود می آید و بینی کج در سن نوجوانی نمایان می شود و دلیل دیگر کج شدن بینی این است که امکان دارد بینی بر اثر اصابت ضربه کج شود که در هر سنی ممکن است اتفاق بیفتد .

علائم موجود در افرادی که دارای بینی کج می باشند :

  • ناراحتی در مجاری تحتانی تنفسی
  • خشک شدن دهان
  • بروز سردرد و یا سینوزیت
  • خرخر کردن در زمان خواب

راه درمان بینی کج :

تنها راه درمان بینی کج جراحی بینی کج می باشد ولی اگر زمانی که ضربه به بینی وارد شد بلافاصله متوجه کج شدن بینی شوید می توان با گچ گرفتن بینی پس از جا انداختن شکستگی آن، مشکل بینی را بر طرف نمود .

ولی در بینی هایی که مدت زمان زیادی از شکستگی آن ها می گذرد به منظور صاف شدن بینی به جراحی بینی کج نیاز می باشد که به این جراحی رینوپلاستی گفته می شود و به دو منظور انجام می شود .یکی اینکه موجب حل شدن مشکلات تنفسی در فرد می شود و دوم به منظور زیبایی ظاهر بینی صورت می گیرد .

لذا ابتدا جراح فوق تخصص پلاستیک باید به بررسی داخل و خارج بینی بپردازد و سپس اقدام به ترمیم بینی و رفع مشکلات آن کند . لازم به ذکر می باشد که جراحی بینی کج با جراحی بینی های معمولی متفاوت است زیرا جراحی بینی کج یک مقوله ی پیچیده است که امکان دارد تمام مشکلات بینی تنها در یک عمل بر طرف نشود و به عمل مجدد بینی نیاز باشد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button