جراح بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی یا رینوپلاستی از شاخصه های جراحی پلاستیک است، این جراحی جهت بازسازی بینی و اصلاح کردن گرفتگی بینی و تغییر شکل آن کاربرد دارد.

این نوع جراحی بهتر است توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و در درجه بعد و در صورت عدم دسترسی به ایشان، توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی انجام گیرد.مهم ترین هدف جراحی بینی یا رینوبه وجود آوردن یک بینی زیبا و بدون مشکل است که با دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد.

جراحی بینی یا رینوپلاستی

برای فرم بینی باید در جلسه ی مشاوره که قبل از جراحی بینی صورت می گیرد، پزشک به همراه بیمار به توافق برسند تا عمل بینی نتیجه ی مطلوبی داشته باشد.

جراحی بینی چگونه انجام می شود؟

این عمل، یک جراحی پیچیده است. برخی از افراد در این باور هستند که جراحی بینی تنها جهت ایجاد زیبایی انجام می شود در صورتی که این بارو غلط است و این جراحی کاربرد های دیگری هم دارد.

طی این جراحی اشکالات و مشکلات بینی برطرف می شود، بسیاری از بیماران مشکلات تنفسی و برخی دیگر مشکلات مدیکال دارند که از جراحی بینی یا رینوپلاستی برای ازبین بردن این مشکلات استفاده می کنند.

چه افرادی که جراحی بینی نیاز دارند؟

  • افرادی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی رینوپلاستی هستند که بینی نامتقارن یا بخشی از بینی آن ها شکل کلی بینی را بهم ریخته باشد.
  • افرادی که بینی بسیار بزرگ و پهنی داشته باشند.
  • افرادی که در ساختار بینی مشکل دارند.
  • افرادی که تصادف کرده اند و موجب تغییر فرم بینی شده اند کاندیدای مناسبی برای انجام رینوپلاستی می باشند.

قیمت جراحی بینی چقدر است؟

هزینه ی جراحی بینی به عوامل متفاوتی بستگی دارد و در هر فردی متفاوت است.

مقدار نیاز بینی فرد به تغییرات و اقداماتی که بر روی بینی بیمار انجام می شود و … از عواملی هستند که بر روی هزینه ی جراحی تاثیر می گذارند.

روش های انجام جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود که در روش باز پره های بینی را از خارج بینی برش می دهد، این روش زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد. اما در روش بسته برش ها داخب بینی انجام می شود و زمان انجام آن کم است.

جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی ان دسته از بینی هایی هستند که غضروف محکم و پوست نازکی دارند. این بینی ها بیشتر دچار قوز یا انحراف بینی هستند. این بینی ها با انجام رینوپلاستی به زیبایی بسیاری می رسند. در این روش جراح باید در معاینه بسیار دقت داشته باشد و معاینه های لازم را انجام دهد تا بتواند برای انجام جراحی اقدام کند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button