جراح بینی

جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل زیبایی است که به منظور تغییر شکل و فرم بینی انجام می شود. بینی در مرکز صورت قرار دارد و تغییر آن زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد پس باید برای اینکه جراحی زیبایی بینی موفقی داشته باشید باید عمل بینی را توسط بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک انجام دهید. جراح بینی با در نظر گرفتن خواسته فرد و اولویت قرار دادن سلامت فرد جراحی پلاستیک بینی را انجام خواهد داد. در ادامه دکتر محمدرضا شفیعی ، بهترین جراح پلاستیک تهران ، اطلاعات بیشتری از عمل زیبایی بینی شرح می دهد.

 

جراحی بینی جراحی بینی

 

اهداف عمل زیبایی بینی

برخی از افراد نسبت به شکل و ظاهر بینی خود حساسیت دارند و قصد دارند با استفاده از انجام جراحی بینی در تهران ، نسبت به رفع مشکلات بینی خود اقدام کنند و حساسیت خود را کاهش دهند. گاهی نیز ممکن است اشخاصی که متقاضی انجام این عمل هستند به دلیل برخوردار ای مشکلات تنفسی یا آسیب دیده شدن و بروز مشکل در ساختار بینی اقدام به انجام این فرایند نمایند. در کشور ما اکثرا مراجعه کنندگان ، درخواست عمل زیبایی بینی یا به بیانی دیگر رفع مشکلات ظاهری بینی را دارند. اما به صورت کلی رینوپلاستی تنها به این منظور مورد استفاده قرار نمی گیرد و افراد می توانند با اهدافی همچون باریک کردن استخوان بینی ، کوچک کردن یا بزرگ کردن سوراخ های بینی ، بلند کردن یا کوتاه کردن طول بینی ، ایجاد تغییر در نوک بینی ، تغییر در زاویه بین لب بالا و دماغ ، برطرف کردن مشکلات جراحی اولیه دماغ طی انجام حراحی ترمیمی بینی ، اصلاح تیغه میانی بینی یا سپتوم کج تحت عنوان جراحی انحراف بینی ، درمان پولیپ بینی و تورم بافت های داخلی بینی و غیره نسبت به انجام آن اقدام نمایند.

در صورتی که از شرایط جسمانی و روانی خوبی برخودار هستید و کاندید مناسب برای انجام این پروسه محسوب می شوید ، شما می توانید با هر نوع هدفی به بهترین دکتر جراحی بینی تهران مراجعه کنید و زمان مشاوره تعیین کنید. طی جلسه مشاوره پزشک با شما در خصوص تعیین هدف و مشکلاتی که می توان به عمل بینی برطرف کرد صحبت خواهد کرد و به شما کمک می کند تا تصمیمی درست و منطقی بگیرید. به یاد داشته باشید برای دریافت بهترین نتایج باید به یک پزشک خوب و مجرب مراجعه کنید تا وی با دلسوزی تمام به شما پاسخ صحیح دهد.

انواع بینی

 • بینی استخوانی

مشخصه بینی استخوانی از لحاظ ظاهر این است که دارای حالت خمیدگی یا قوز روی پل بینی هستند، بینی های استخوانی جزو ایده آل ترین بینی ها هستند به دلیل اینکه دارای پوست نازک و بافت و غضروف مقاومی هستند. جراحی بینی استخوانی معمولا به منظور برداشتن قوز بینی انجام می شود.

 • بینی گوشتی

بینی گوشتی از لحاظ ظاهر دارای حالت پهن و افتاده در قسمت نوک بینی هستند و پوست ضخیم بینی و داشتن بافت و غضروف ضعیف باعث افتادگی نوک بینی شده است. عمل جراحی بینی گوشتی جزو پیچیده ترین جراحی های زیبایی است و لازمه داشتن عمل زیبایی بینی گوشتی موفق این است که به بهترین دکتر عمل بینی تهران مراجعه نمایید تا با تقویت بافت و غضروف ضعیف عمل بینی را انجام دهد.

انواع رینوپلاستی

 • جراحی ترمیمی بینی

اگر ایرادات بینی در رینوپلاستی اولیه برطرف نشده باشد یا ایراد جدیدی در اثر برداشتن غیر اصولی بافت بینی ایجاد شده باشد عمل ترمیمی بینی انجام می شود. زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی بعد از یکسال است که زخم های ناشی از عمل دماغ اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد. دست زدن به بینی زودتر از زمانی که متخصص عمل بینی تعیین می نماید موجب به وجود آمدن عوارضی حتی جبران ناپذیر به خصوص به در قسمت پوست بینی خواهد شد.

 • عمل زیبایی بینی طبیعی

ممکن است از آن دسته از افرادی باشید که متقاضی بینی طبیعی جراحی شده باشید و فقط بخواهید که ایراد بینی برطرف شود و تغییر چشمگیر را روی بینی انتظار نداشته باشید. جراحی دماغ طبیعی برای افرادی با بینی های گوشتی و آقایان انجام می شود.

 • جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی بینی عروسکی با هدف داشتن بینی کوچک، سربالا و دارای قوس بیشتر انجام می شود. عمل زیبایی بینی فانتزی برای هر نوع بینی و هر چهره ای انجام می شود. لازمه داشتن عمل بینی فانتزی موفق این است که بینی دارای بافت و غضروف مقاوم و پوست نازکی باشد و همچنین اجزای صورت کوچک و عروسکی داشته باشد. رینوپلاستی به روش عروسکی مورد تایید ما نیست و باعث بروز مشکلات تنفسی می گردد و بینی فانتزی نیز اگر به معنی بینی زیبای طبیعی با حفظ عملکردهای تنفسی و بویایی و اندازه های زیباشناسی باشد مورد تایید است.

 

جراحی بینی

 

کاندیدای جراحی بینی

کاندید عمل زیبایی بینی کسی است که از نظر متخصصین جراحی زیبایی و درمانی بینی حداقل شرایط لازم را داشته باشد تا عمل زیبایی بینی برای او مشکلی حاد و جدی به وجود نیاورد. امروزه عمل دماغ یا رینوپلاستی در صدر عمل های زیبایی محبوب در جهان قرار دارد. دلیل این مسئله می تواند به نتایج خارق العاده این عمل ، تاثیر زیاد آن بر روی زیبایی ، داشتن قیمت مناسب ، درمان مشکلات تنفسی و غیره باشد. اما مهم ترین مسئله ای که در این زمینه مطرح است این است که چه افرادی گزینه مناسبی برای انجام عمل بینی هستند؟ باید بگویم برای انجام جراحی دماغ شرایطی وجود دارد که فرد متقاضی باید این شرایط را برخوردار باشد ، این شرایط ضمن اینکه تضمین کننده موفقیت و ایده ال بودن نتایج عمل دماغ هستند بلکه تضمین می کنند فرد در حین انجام پروسیجر یا دروه ریکاوری به هیچ عارضه دچار نمی شود. البته در این میان مهارت جراح بینی و تجربه و تخصص او نیز تاثیر بسزایی دارد. از جمله شرایطی که افراد برای انجام جراحی بینی در تهران باید داشته باشد می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 • داشتن سلامت روحی ، جسمی و روانی
 • مبتلا نبودن به بیماری های خاص
 • باردار نبودن ، چاق نبودن و نداشتن اعتیاد به مصرف مواد مخدر
 • داشتن انتظارات واقع بینانه از نتایج عمل بینی
 • مبتلا نبودن به دیابت ، سرطان و عفونت های مزمن
 • داشتن حداقل سن 18 سالگی برای آقایان و حداقل سن 16 سالگی برای بانوان
 • نداشتن مشکلات تنفسی و قلب و عروق
 • داشتن مشکل جدی در زیبایی یا عملکرد بینی
 •  به دلیل بروز اتفاقات متفاوت دچار شکستگی بینی شده باشند.
 • کیفیت پوست آن ها مطلوب باشد.
 • فعالیت ورزشی خاصی را مانند کشتی ، بوکس ، تکواندو ، فوتبال ، والیبال و غیره را به صورت حرفه ای دنبال نکنند.

جراحی بینی در افراد دیابتی

دیابت یکی از شایع ترین بیماری های متابولیسمی است که می تواند در روند سوخت و ساز گلوکز بدن اختلال ایجاد کند. از آنجایی که این بیماری می تواند مشکلات عدیده ای مانند کاهش سرعت بهبودی ، کاهش قند خون و موارد از این دست قبیل دیگر را برای بیماران به وجود آورد ، کسانی که به آن دچار هستند اما قصد دارند به دلایل درمانی یا زیبایی عمل بینی انجام دهند با کمی نگرانی و ترس رو به رو شوند و کنجکاو شوند که بدانند آیا آن ها نیز می توانند همانند مردم معمولی عمل زیبایی بینی را انجام دهند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم مهم ترین مسئله ای که در حین انجام عمل دماغ وجود دارد کنترل میزان قند خون می باشد. در صورتی که شما قادر هستید تا نکات مراقبتی که در این رابطه وجود دارد را به درستی انجام دهید و سطح قند خون خود را کنترل کنید می توانید به راحتی رینوپلاستی را انجام دهید و نتایج مطلوب و ایده آل خود دست پیدا کنید.

از جمله نکات مراقبتی که باید افراد دیابتی برای انجام عمل زیبایی دماغ رعایت کنند می توان به کنترل وزن ، داشتن رژیم غذایی مناسب ، عدم استفاده از دوز انسولین صبح در روز عمل جراحی ، عدم استفاده از دارو های خوراکی برای کنترل سطح خون و غیره اشاره کرد. لازم به ذکر است که اگر میزان قند خون شما حدودا 150 یا کمتر از آن باشد یا دیابت شما کنترل نشده باشد پزشک برای تحت کنترل درآوردن این بیماری شما را به یک متخصص مجرب و متبحر ارجاع می دهد. همچنین به یاد داشته باشید اگر شما گزینه مناسبی برای عمل جراحی بینی در تهران باشید ، باید بیشتر از همه نکات مراقبتی را رعایت کنید.

بهترین دکتر جراحی بینی تهران

دکتر محمد رضا شفیعی ، فوق تخصص جراح پلاستیک در طی سالیان درازی که برای ایجاد زیبایی بیشتر تلاش کرده اند ، رضایت بیش از 99 درصد مراجعین خود را جلب کرده است. ایشان با دارا بودن بودن ویژگی های متمایز کننده نظیر دارا بودن مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، بورد فوق تخصصی ، عضو جامعه جراحان غیر تهاجمی در جایگاه پیشتازان جراحان زیبایی از جمله متخصص عمل بینی قرار گرفته اند. شما می توانید نمونه کارهای جراحی بینی ایشان را شبکه اجتماعی و گالری تصاویر سایت وی مشاهده کنید.

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

در جلسه مشاوره قبل از عمل دماغ باید توصیه های قبل از انجام این پروسه و بعد از انجام آن مطرح می شود.

 • به مدت دو هفته قبل از جراحی دماغ از مصرف داروهایی که انعقادی خون را دچار اختلال می کند از قبیل داروهای مسکن یا ویتامین E و بروفن خودداری نمایید.
 • چنانچه بیماری خاصی دارید و داروی خاصی استفاده می کنید یا به دارو خاصی حساسیت دارید جراح بینی خود را آگاه کنید.
 • به مدت دو هفته قبل از انجام پروسیجر از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری نمایند.
 • پزشک آزمایشاتی را قبل از رینوپلاستی تجویز می کند و فرد باید آزمایشات را انجام دهد.
 • روز تعیین شده برای جراحی بینی تهران یک ساعت قبل با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشید.
 • توصیه می شود روزی که برای روز عمل بینی مراجعه می کنید بانوان بدون آرایش و آقایان ریش خود را اصلاح نمایند.
 • برای اینکه بعد از عمل زیبایی دماغ هنگام تعویض لباس، لباس با بینی تماسی نداشته باشد روز جراحی دماغ پیراهنی به تن کنید که از جلو یا پشت دکمه بخورد.
 • چنانچه مبتلا به سرماخوردگی هستید پروسه زیبایی بینی را تا بعد از بهبودی به تعویق بیاندازید.
 • در روز جراحی کردن بینی آزمایش خون قبل از انجام فرآیند که انجام داده اید همراه داشته باشید.
 • برای اینکه روز اول و دوم بعد از جراحی دماغ نیاز مبرم به استحمام نداشته باشید شب قبل از عمل کردن بینی استحمام نمایید.
 • معده فرد باید حین رینوپلاستی خالی باشد در نتیجه فرد باید شام سبک بخورد و 6 الی 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد.

 

جراحی بینی جراحی بینی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • پس از پایان عمل دماغ بمدت ٤٨ ساعت إز كمپرس سرد ، بدون هر گونه فشار به دماغ بصورت متناوب جهت كاهش كبودی و تورم استفاده شود.
 • -به منظور كاهش تورم بینی و صورت پس از عمل هنگام خوابیدن بهتر است ناحیه سر و قفسه سینه بالاتر قرار گیرد.
 • خوابیدن به پهلو در صورتیكه بینی با بالش برخورد نداشته باشد، اشكالی ندارد.
 • چند ساعت پس از پایان رینوپلاستی با اطلاع و اجازه پرستار می توانید شروع به نوشیدن آب و مایعات سبك نمایید.
 • روز بعد از عمل بینی از مواد غذایی نرم استفاده نمایید ، ولی تا دو هفته از خوردن مواد غذایی كه نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری نمایید.
 • برای جلوگیری از خونریزی بعد از جراحی بینی در تهران از فین كردن تا یك ماه پس از جراحی جدا خودداری كنید.
 • چنانچه مجبور به عطسه یا سرفه هستید ، دهان خود را باز نموده تا كمترین فشار به بینی منتقل شود .
 • -داروهای تجویز شده توسط جراح فوق تخصص پلاستیک را طبق دستور مصرف نمایید.
 • از استعمال دخانیات یا مشروبات الكلی بمدت یك ماه پس از جراحی دماغ خودداری نمایید.
 • روز دوم یا سوم پس از جراحی پلاستیک بینی می توانید بدن و سرتان را بطور جداگانه با دوش دستی یا ظرف آب شستشو دهید.
 • روزی كه برای شما تعیین شده برای برداشتن اسپلینت به جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه كنید.

 

 

استحمام بعد از جراحی زیبایی بینی

یکی از دغدغه هایی که متقاضیان رینوپلاستی دارند این است که بعد از انجام جراحی دماغ چگونه باید استحمام نمایند؟ همانطور که می دانید عمل بینی با هدف از بین بردن نواقصی که در بینی وجود دارد انجام می گیرد به همین دلیل ممکن است غصروف های بینی بعد از جراحی بینی در موقعیت جدیدی قرار گیرند، برای اینکه استخوان ها و غضروف ها در موقعیت جدید ثابت شوند بر روی بینی اسپلینت یا چسب قرار می گیرد که وظیفه آن محافظت از ساختار جدید بینی است.

برای اینکه این چسب و اسپلینت کارآمد بوده و به درستی عمل کنند لازم است تا 1به مدت هفته از خیس شدن و جابجایی آن ها جلوگیری نمود به همین دلیل دقت در نحوه استحمام بسیار حائز اهمیت می باشد. در وهله اول بهتر است شب قبل از انجام رینوپلاستی استحمام کنید تا به مدت 2 تا 3 روز نیاز به دوش گرفتن نداشته باشید. در صورتی که قصد حمام کردن داشتید از یکی از نزدیکان خود بخواهید تا شما را همراهی نماید.

استحمام در حضور همراه از دو جهت ضرورت دارد :

 • بعد از جراحی بینی در تهران فرد ممکن است به دلیل از دست دادن خون در حین عمل بینی و همچنین وجود اثرات ماده بیهوشی دچار ضعف و سرگیجه باشد که در این صورت احتمال زمین خوردن و آسیب به بینی و سر او وجود دارد.
 • همچنین باید به نحوی استحمام نمود که چسب و اسپلینت خیس نشود، به همین منظور فرد باید بر روی یک صندلی نشسته و سر خود را به عقب خم کند و شخص همراه موها و سر او را از پشت بشوید.

نحوه چسب زدن به بینی

چسب زدن بعد از رینوپلاستی و آموزش آن یکی از مهمترین مواظبت های بعد از جراحی بینی محسوب می شود. با توجه به مشکلات رفت و آمدی ، صرفه جویی در زمان ، ترافیک و غیره رفتن به مطب دکتر چندان آسان نیست بنابراین بهتر است تعویض چسب هر یک روز در میان توسط خود بیمار انجام شود.
در این هنگام اول سطح پوست را به دلیل چربی زدایی بشویید. بعد از خشک کردن آن 4 قطعه چسب را از سمت راست به چپ روی بینی بچسبانید. در آخر چسبی به شکل U در پایین نوک بینی به گونه ای که سوراخ های دماغ را به جهت تنفس مسدود نکند بچسبانید. این چسب باید به گونه ای فیکس شود که دماغ را به سمت بالا لیفت کند . فشاری که از چسب به بینی وارد می شود باعث پایدار ماندن ساختار جدید بینی می باشد.
از آنجایی که وجود چسب باعث اتصال مطلوب پوست به بافت می شود باید بدانیم که نحوه جدا کردن چسب از دماغ بعد جراحی بینی باید بدون فشار همراه باشد تا هیچ ضرری به آناتومی جدید بینی وارد نکند. بهترین فضا در جهت برداشتن چسب از دماغ به دلیل مرطوب بودن ،حمام می باشد.
چسب بعد از عمل بینی باعث :
• کاهش تورم بینی در جهت بهبود سریعتردماغ می شود.
• در جهت کم شدن ریسک افتادگی دماغ کمک می کند و باعث می شود فرم بینی بعد از جراحی حفظ شود.
• چسب زدن باعث می شود به اطرافیان هشدار دهیم که مراقب شکل بینی باشند و از هرگونه شوخی یا لمس بینی بپرهیزند.
بعد از جراحی بینی بهتر است بیمار 2 تا 4 هفته از چسب استفاده کند تا تورم ناشی از جراحی کم شود . بعد از گذشت این زمان بهتر است توصیه های پزشک خود در خصوص ادامه دادن یا ندادن انجام این فرآیند جدی بگیرد.

 

جراحی بینی در تهران - دکتر شفیعیجراحی بینی در تهران - دکتر شفیعی

 

عوارض جراحی بینی

برای به حداقل رسیدن عوارض و خطرات احتمالی باید توصیه های جراح پلاستیک بینی را جدی بگیرید و عمل بینی خود را نزد بهترین جراح بینی در تهران انجام دهید تا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را حاصل نمایید.

سوالات متداول

 • عمل بینی چند ساعت طول می کشد ؟

جراحی زیبایی بینی با توجه به ایراد و نوع ساختار بینی حدودا 2 الی 3 ساعت زمان می برد.

 • تعیین بهترین فرم بینی

ممکن است برای تان سوال پیش بیاید که دلیل عدم امکان جراحی بینی فانتزی بر روی بینی های گوشتی چیست؟

در پاسخ باید بگوییم که برای کوچک کردن زیاد بینی و سربالا کردن آن که از ویژگی های بارز بینی های فانتزی می باشد لازم است تا بینی، استخوان ها و غضروف های قوی و محکمی داشته باشد و همچنین برای اینکه این ظریف کاری ها به خوبی قابل مشاهده باشند پوست بینی می بایست از ضخامت کمی برخوردار باشد که بینی گوشتی فاقد این ویژگی ها است. با این تفاسیر می توان گفت که افراد با بینی های گوشتی فقط می توانند برای جراحی بینی طبیعی اقدام کنند در حالیکه افرادی که دارای بینی استخوانی هستند با توجه به فاکتورهایی که در ادامه ذکر می شود می توانند یکی از سه فرم فانتزی، طبیعی یا نیمه فانتزی را انتخاب کنند.

 • تزریق کورتون بعد از عمل زیبایی بینی

به دلیل برش ها و تغییراتی که در حین عمل بینی بیمار ایجاد می شود، بینی و برخی از نواحی صورت فرد همچون زیر چشم ها دچار ورم و کبودی می شود که کاملاً طبیعی بوده و برطرف شدن آن به طور کامل نیازمند گذر زمان است.

میزان و شدت ورم بروز یافته بعد از جراحی بینی در افراد با یکدیگر متفاوت می باشد به طوریکه ورم در بینی های گوشتی و بسیار بزرگ بیشتر از بینی های استخوانی می باشد، ولی به طور کلی می توان گفت که رفع کامل ورم از 6 ماه تا 2 سال زمان برده و روند تقریباً مشخصی را طی می کند. در برخی از افراد با وجود گذشت 6 ماه هنوز مقدار زیادی ورم وجود دارد، در این صورت و با صلاحدید پزشک می توان در بینی کورتون تزریق کرده و موجب کاهش ورم آن شد.

 

جراحی بینی

بیهوشی در جراحی بینی

متداول ترین ابهاماتی که عمدتا در روند عمل زیبایی بینی مطرح می شوند این است که ؛ آیا رینوپلاستی با درد همراه است؟ویا اینکه چگونه با ترس از بیهوشی می توان مقابله کرد؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ها می بایست جراح بینی بیش از اینکه در زمینه کار خود ماهر و با تجربه باشد ، بتواند به افراد مراجعه کننده مشاوره ای دقیق و کامل را ارائه کند که بتواند بهترین انتخاب را برای این روند داشته باشد.

جراحی بینی با استفاده از بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی مورد انجام قرار میگیرد. برخی از افراد از روند بیهوشی عمومی ترس و واهمه دارند که می توان با توجه به وضعیت جسمانی افراد از بی حسی موضعی استفاده کرد. به یاد داشته باشید که ترس و استرس شما در ارتباط با بیهوشی عمومی راه کار درمانی دارد و آن نیز به مشاوره و توضیح کامل دکتر عمل بینی بازمی گردد. با شرح کامل وقایع در اتاق عمل فرد با آگاهی کامل می تواند به بیهوشی عمومی دید بهتری داشته باشد و بدین ترتیب دیگر ترسی را در ذهن نداشته باشد.

تغذیه بعد از جراحی بینی

یکی از مهمترین مراقبت های بعد از جراحی بینی رعایت برخی نکات در ارتباط با تغذیه است که فرد می تواند به راحتی با رعایت این موارد دوره ریکاوری را کاهش دهد و سریعتر بهبودی را بدست آورد. بهتر است که تا درمان کامل استفاده از مواد غذایی سفت که نیاز به جویدن های محکم دارد را برای مدتی کنار بگذارید و به جای آن از مواد غذایی مقوی و با بافت نرم استفاده کنید که در زمان جویدن فشاری به فک و بینی شما وارد نشود. به یاد داشته باشید که جراحی بینی نیازی به رعایت برنامه غذایی خاصی ندارد اما بهتر است که استفاده از نمک را در وعده های غذایی خود به حداقل برسانید.

عمل بینی قیمت

هزینه جراحی بینی در تهران بر اساس میزان ایراد و نوع ساختار بینی هزینه کلینیک و اتاق عمل و دستمزد جراح بینی تعیین می شود و بعد از اولین جلسه مشاوره و انجام معاینه بالینی به فرد اعلام می شود. قابل ذکر است که افراد نباید بر اساس قیمت ؛ جراح بینی خود را انتخاب کنند ، چرا که انجام رینوپلاستی در تهران توسط افراد کم تجربه باعث می شود که نتیجه مطلوب را حاصل نکنید و حتی به دلیل کامل و درست برطرف نشدن ایرادات بینی ؛ عوارض جبران ناذیری نیز ایجاد شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button