جراح بینی

جراحی بینی

عمل جراحی بینی

جراحی بینی نوعی عمل زیبایی است که به منظور تغییر شکل و فرم بینی انجام می شود. بینی در مرکز صورت قرار دارد و تغییر آن زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت تاثیر قرار می دهد پس باید برای اینکه جراحی زیبایی بینی موفقی داشته باشید باید عمل بینی را توسط بهترین جراح فوق تخصص پلاستیک انجام دهید.

جراح بینی با در نظر گرفتن خواسته فرد و اولویت قرار دادن سلامت فرد جراحی پلاستیک بینی را انجام خواهد داد.

جراحی بینی

انواع بینی

بینی استخوانی

مشخصه بینی استخوانی از لحاظ ظاهر این است که دارای حالت خمیدگی یا قوز روی پل بینی هستند، بینی های استخوانی جزو ایده آل ترین بینی ها هستند به دلیل اینکه دارای پوست نازک و بافت و غضروف مقاومی هستند.

جراحی بینی استخوانی معمولا به منظور برداشتن قوز بینی انجام می شود.

بینی گوشتی

بینی گوشتی از لحاظ ظاهر دارای حالت پهن و افتاده در قسمت نوک بینی هستند و پوست ضخیم بینی و داشتن بافت و غضروف ضعیف باعث افتادگی نوک بینی شده است.

عمل جراحی بینی گوشتی جزو پیچیده ترین جراحی های زیبایی بینی است و لازمه داشتن عمل بینی گوشتی موفق این است که به جراح بینی با تجربه مراجعه نمایید تا با تقویت بافت و غضروف ضعیف عمل بینی را انجام دهد.

انواع جراحی بینی

جراحی بینی ترمیمی

اگر ایرادات بینی در جراحي بيني اولیه برطرف نشده باشد یا ایراد جدیدی در اثر برداشتن غیر اصولی بافت بینی ایجاد شده باشد عمل بینی ترمیمی انجام می شود.

زمان مناسب برای انجام جراحي بي ترمیمی بعد از یکسال است که زخم های ناشی از عمل بینی اولیه بهبود یافته یا حالت تثبیت شده ای پیدا کرده باشد.

دست زدن به بینی زودتر از زمانی که جراح بینی تعیین می نماید موجب به وجود آمدن عوارضی حتی جبران ناپذیر به خصوص به  در قسمت پوست بینی خواهد شد.

جراحی بینی

جراحی بینی طبیعی

ممکن است از آن دسته از افرادی باشید که متقاضی بینی طبیعی جراحی شده باشید و فقط بخواهید که ایراد بینی برطرف شود و تغییر چشمگیر را روی بینی انتظار نداشته باشید.

جراحی زیبایی بینی طبیعی برای افرادی با بینی های گوشتی و آقایان انجام می شود.

جراحی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی عروسکی با هدف داشتن بینی کوچک، سربالا و دارای قوس بیشتر انجام می شود.

جراحی بینی فانتزی برای هر نوع بینی و هر چهره ای انجام می شود.

لازمه داشتن جراحي بيني فانتزی موفق این است که بینی دارای بافت و غضروف مقاوم و پوست نازکی باشد و همچنین اجزای صورت کوچک و عروسکی داشته باشد.

جراحی بینی به روش عروسکی مورد تایید ما نیست و باعث بروز مشکلات تنفسی می گردد و بینی فانتزی نیز اگر به معنی بینی زیبای طبیعی با حفظ عملکردهای تنفسی و بویایی و اندازه های زیباشناسی باشد مورد تایید است.

عوارض جراحی بینی

برای به حداقل رسیدن عوارض و خطرات احتمالی باید توصیه های جراح پلاستیک بینی را جدی بگیرید و عمل بینی خود را نزد بهترین جراح بینی انجام دهید تا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را حاصل نمایید.

عمل بینی چند ساعت طول می کشد ؟

جراحی زیبایی بینی با توجه به ایراد و نوع ساختار بینی حدودا 2 الی 3 ساعت زمان می برد.

تعیین بهترین فرم بینی

ممکن است برای تان سوال پیش بیاید که دلیل عدم امکان جراحی بینی فانتزی بر روی بینی های گوشتی چیست ؟

در پاسخ باید بگوییم که برای کوچک کردن زیاد بینی و سربالا کردن آن که از ویژگی های بارز بینی های فانتزی می باشد لازم است تا بینی، استخوان ها و غضروف های قوی و محکمی داشته باشد و همچنین برای اینکه این ظریف کاری ها به خوبی قابل مشاهده باشند پوست بینی می بایست از ضخامت کمی برخوردار باشد که بینی گوشتی فاقد این ویژگی ها است.

با این تفاسیر می توان گفت که افراد با بینی های گوشتی فقط می توانند برای جراحی بینی طبیعی اقدام کنند در حالیکه افرادی که دارای بینی استخوانی هستند با توجه به فاکتورهایی که در ادامه ذکر می شود می توانند یکی از سه فرم فانتزی، طبیعی یا نیمه فانتزی را انتخاب کنند.

جراحی بینی

استحمام بعد از جراحی بینی

یکی از دغدغه هایی که متقاضیان جراحی بینی دارند این است که بعد از انجام جراحی زیبایی بینی چگونه باید استحمام نمایند؟

همانطور که می دانید جراحی بینی با هدف از بین بردن نواقصی که در بینی وجود دارد انجام می گیرد به همین دلیل ممکن است غصروف های بینی بعد از عمل در موقعیت جدیدی قرار گیرند، برای اینکه استخوان ها و غضروف ها در موقعیت جدید ثابت شوند بر روی بینی اسپلینت یا چسب قرار می گیرد که وظیفه آن محافظت از ساختار جدید بینی است.

برای اینکه این چسب و اسپلینت کارآمد بوده و به درستی عمل کنند لازم است تا 1به مدت هفته از خیس شدن و جابجایی آن ها جلوگیری نمود به همین دلیل دقت در نحوه استحمام بسیار حائز اهمیت می باشد.

در وهله اول بهتر است شب قبل از جراحی بینی استحمام کنید تا به مدت 2 تا 3 روز نیاز به دوش گرفتن نداشته باشید. در صورتی که قصد حمام کردن داشتید از یکی از نزدیکان خود بخواهید تا شما را همراهی نماید.

استحمام در حضور همراه از دو جهت ضرورت دارد :

 • بعد از جراحی بینی فرد ممکن است به دلیل از دست دادن خون در حین جراحی و همچنین وجود اثرات ماده بیهوشی دچار ضعف و سرگیجه باشد که در این صورت احتمال زمین خوردن و آسیب به بینی و سر او وجود دارد.
 • همچنین باید به نحوی استحمام نمود که چسب و اسپلینت خیس نشود، به همین منظور فرد باید بر روی یک صندلی نشسته و سر خود را به عقب خم کند و شخص همراه موها و سر او را از پشت بشوید.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

به دلیل برش ها و تغییراتی که در حین جراحی در بینی بیمار ایجاد می شود، بینی و برخی از نواحی صورت فرد همچون زیر چشم ها دچار ورم و کبودی می شود که کاملاً طبیعی بوده و برطرف شدن آن به طور کامل نیازمند گذر زمان است.

میزان و شدت ورم بروز یافته در افراد با یکدیگر متفاوت می باشد به طوریکه ورم در بینی های گوشتی و بسیار بزرگ بیشتر از بینی های استخوانی می باشد، ولی به طور کلی می توان گفت که رفع کامل ورم از 6 ماه تا 2 سال زمان برده و روند تقریباً مشخصی را طی می کند. در برخی از افراد با وجود گذشت 6 ماه هنوز مقدار زیادی ورم وجود دارد، در این صورت و با صلاحدید پزشک می توان در بینی کورتون تزریق کرده و موجب کاهش ورم آن شد.

جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

در جلسه مشاوره قبل از جراحي بيني باید توصیه های قبل از عمل زیبایی بینی و بعد از جراحی زیبایی بینی مطرح می شود.

 • به مدت دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف داروهایی که انعقادی خون را دچار اختلال می کند از قبیل داروهای مسکن یا ویتامین E و بروفن خودداری نمایید.
 • چنانچه بیماری خاصی دارید و داروی خاصی استفاده می کنید یا به دارو خاصی حساسیت دارید جراح بینی خود را آگاه کنید.
 • به مدت دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی خودداری نمایند.
 • جراح بینی آزمایشاتی را قبل از عمل بینی تجویز می کند و فرد باید آزمایشات را انجام دهد.
 • روز تعیین شده برای جراحي بيني یک ساعت قبل با یک همراه در کلینیک حضور داشته باشید.
 • توصیه می شود روزی که برای عمل بینی مراجعه می کنید بانوان بدون آرایش و آقایان ریش خود را اصلاح نمایند.
 • برای اینکه بعد از جراحي بيني هنگام تعویض لباس، لباس با بینی تماسی نداشته باشد روز جراحي بيني پیراهنی به تن کنید که از جلو یا پشت دکمه بخورد.
 • چنانچه مبتلا به سرماخوردگی هستید عمل بینی را تا بعد از بهبودی به تعویق بیاندازید.
 • در روز جراحي بيني آزمایش خون قبل از عمل بینی که انجام داده اید همراه داشته باشید.
 • برای اینکه روز اول و دوم بعد از جراحي زیبایی بيني نیاز مبرم به استحمام نداشته باشید شب قبل از عمل جراحي زیبایی بيني استحمام نمایید.
 • معده فرد باید حین جراحي زیبایی بيني خالی باشد در نتیجه فرد باید شام سبک بخورد و 6 الی 8 ساعت قبل از عمل بینی ناشتا باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • پس از پایان جراحي بمدت ٤٨ ساعت إز كمپرس سرد ، بدون هر گونه فشار به بيني بصورت متناوب جهت كاهش كبودی و تورم استفاده شود.
 • -به منظور كاهش تورم بینی و صورت پس از عمل هنگام خوابیدن بهتر است ناحیه سر و قفسه سینه بالاتر قرار گیرد.
 • خوابیدن به پهلو در صورتیكه بینی با بالش برخورد نداشته باشد، اشكالی ندارد.
 • چند ساعت پس از پایان جراحي بيني با اطلاع و اجازه پرستار می توانید شروع به نوشیدن آب و مایعات سبك نمایید.
 • روز بعد از جراحي بيني از مواد غذایی نرم استفاده نمایید ، ولی تا دو هفته از خوردن مواد غذایی كه نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری نمایید.
 • برای جلوگیری از خونریزی از فین كردن تا یك ماه پس از جراحی جدا خودداری كنید.
 • چنانچه مجبور به عطسه یا سرفه هستید  ، دهان خود را باز نموده تا كمترین فشار به بینی منتقل شود .
 • -داروهای تجویز شده توسط جراح فوق تخصص پلاستیک را طبق دستور مصرف نمایید.
 • از استعمال دخانیات یا مشروبات الكلی بمدت یك ماه پس از جراحي بيني خودداری نمایید.
 • روز دوم یا سوم پس از جراحي پلاستیک بيني می توانید بدن و سرتان را بطور جداگانه  با دوش دستی یا ظرف آب شستشو دهید.
 • روزی كه برای شما تعیین شده برای برداشتن اسپلینت به جراح فوق تخصص پلاستیک مراجعه كنید.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحي بيني بر اساس میزان ایراد و نوع ساختار بینی هزینه کلینیک و اتاق عمل و دستمزد جراح بینی تعیین می شود و بعد از اولین جلسه مشاوره و انجام معاینه بالینی به فرد اعلام می شود.

قابل ذکر است که افراد نباید بر اساس قیمت ؛ جراح بینی خود را انتخاب کنند ، چرا که انجام جراحي بيني توسط افراد کم تجربه باعث می شود که نتیجه مطلوب را حاصل نکنید و حتی به دلیل کامل و درست برطرف نشدن ایرادات بینی ؛ عوارض جبران ناذیری نیز ایجاد شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button