جراح بینی

جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی نوعی عمل زیبایی است که در بینی های گوشتی با هدف تغییر فرم آن ها وایجاد تناسب در صورت انجام می شود. برای دریافت نتیجه ایده آل از جراحی بینی ، متقاضیان آن قبل از انجام ، اطلاعات کافی از این پروسه کسب می کنند. داشتن اطلاعات  در زمینه عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی علاوه بر کاهش استرس ، شما را در تصمیم تان استوار می کند. اگر شما نیز قصد انجام این فرآیند زیبایی را دارید ، برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی بینی

علت به وجود آمدن بینی گوشتی چیست ؟

افتادگی تیپ ( سر بینی )، بزرگی و گوشتی بودن بینی ، به دلیل وجود بخش وسیعی  بافت فیبر و چربی در آن است، که با توجه به غضروف ضعیف بینی افتادگی نوک بینی را به دنبال خواهد داشت.

کوچک کردن بینی با استفاده از برش نگهدارنده

برای کوچک کردن سوراخ بینی با استفاده از برش نگهدارنده ، برشی را بر روی بافت نرم آلار ایجاد می کنند.به بخش خارجی بینی آلار گفته می شود که فاقد هرگونه غضروف است. انجام این پروسه در بعضی مواقع با توجه به نیاز و هدف متقاضی ، همچنین تصمیم پزشک ، توصیه می شود.

برش های ایجاد شده در جراحی زیبایی بینی گوشتی

با استفاده از روش برش داخلی، برش های انجام شده در عمل جراحی بینی گوشتی در پشت بافت بینی ایجاد می شود و این برش در چین طبیعی موجود بین گونه و آلار شخص قرار می گیرد.

بهترین روش عمل بینی گوشتی

به طور کلی رینوپلاستی به دو روش جراحی باز و بسته انجام می شود. عمل باز بینی به دلیل دسترسی مستقیمی که پزشک دارد و امکان تغییرات گسترده ، همچنین فراهم بودن شرایط برای گرافت گذاری ، متدی مناسب برای جراحی زیبایی بینی گوشتی است. لذا پزشکان  از جراحی بینی باز برای تغییرم فرم در بینی های گوشتی استفاده می کنند.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

به طور کلی لیزر برای رفع ایرادات پوستی نظیر آکنه ، لک ، اسکار ، جای جوش و غیره استفاده می شود. این متد تنها تا لایه درم یا همان لایه دوم پوست نفوذ می کند و با تحریک کلاژن همچنین الاستیسیته پوست ، مشکلات پوستی را از بین می برد. قدرت لیزر نمی تواند در استخوان و غضروف بینی تغییرات اعمال کند. لذا جراحی زیبایی بینی گوشتی با لیزر امکان پذیر نیست.

تا چه حد امکان بازگشت بینی گوشتی به حالت قبل از عمل وجود دارد ؟

در صورتی که فرد تمامی مراقبت های بعد از عمل را به درستی و با دقت لازم انجام دهد و جراح بینی نیز با مهارت از تکنیک های مناسبی استفاده کرده باشد، امکان بازگشت بینی وجود ندارد.

در بینی های گوشتی به دلیل ضخیم بودن پوست نتیجه عمل حداکثر 1 سال پس از جراحی قابل مشاهده است.

برای جراحی بینی گوشتی از غضروف کدام قسمت بدن می توان استفاده کرد ؟

برای بهتر شدن نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی می توان از غضروف خود بینی ، غضروف گوش و یا  دنده خود فرد استفاده کرد.

تورم بینی های گوشتی

مقدار ورم در افراد متفاوت است. هر عمل جراحی چه ساده و چه سخت داری مقداری تورم در ناحیه جراحی شده است.

بینی های گوشتی دارای ورم بیشتری هستند ولی آثار ورم های شدید بعد از دو ماه کاملا از بین می رود، بهبودی کامل ورم ها تا یک سال طول می کشد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی گوشتی

 • به طور کلی پس از جراحی بینی تورم و کبودی در همه افراد ایجاد می شود که بر اثر آسیب های وارده به ساختار بینی می باشد. غالبا این عوارض تا روز سوم افزایش یافته و پس از آن به تدریج از شدت آن کاسته خواهد شد.

شما می توانید به منظور کنترل کبودی و تورم خود حداقل تا دو روز از کمپرس یخ استفاده نمایید. همچنین لازم است تا دو هفته به صورت طاقباز بخوابیدد ، به گونه ای که سر و سینه بالا تر از پاها قرار داشته باشند.

مصرف آب کرفس در کاهش تورم و کبودی بسیار موثر است و آب آناناس در بهبود زخم ها تاثیر گذار می باشد.

 • مرتبا و به موقع از قرص و پماد های تجویز شده استفاده نمایید. هر یک از آن ها به منظور خاصی تجویز شده اند و مصرف آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • تا دو هفته استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های حاوی الکل ممنوع می باشد.
 • در رژیم غذایی خود مصرف نمک و ادویه های تند را به حداقل برسانید. بهتر است فست فود میل نکنید. همچنین توصیه می شود در روز های ابتدایی از مواد غذایی نرم که نیازی به جویدن ندارند میل کنید. اما از روز پنجم به بعد استفاده از غذای سفره بلا مانع است.
 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید. خصوصا کار هایی که ضربان قلب شما را افزایش می دهد. چرا که این اقدامات سبب افزایش تورم صورت می شوند. بنابراین حداقل تا یک هفته استراحت کنید و بیشتر سعی کنید دراز بکشید.

 • پس از جراحی بینی تا مدتی از رفتن به استخر ، شنا و شیرجه زدن خودداری نمایید.
 • حداقل تا دو ماه استفاده از عینک طبی ممنوع می باشد. پس از این مدت و با نشان دادن عینک خود به پزشک می توانید مجددا عینک بزنید. در این مدت می توانید از لنز طبی استفاده کنید. همچنین توصیه می شود تا 6 ماه از عینک آفتابی استفاده نکنید.
 • طی دوران نقاهت بهتر است از لباس گشاد و زیپ دار استفاده کنید تا به راحتی قادر به تعویض لباس خود باشید.
 • توجه داشته باشید تا زمانی که به روی بینی شما قالب وجود دارد ، از خیس کردن آن امتناع نمایید. در این مدت از حمام رفتن خودداری کنید یا سر خود را نشویید.
 • با دهان باز عطسه کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
 • از رفتن به محل های پرتردد خودداری نمایید چرا که ممکن است ضربه ای به بینی وارد شود.
 • از وارد کردن هر چیزی حتی گوش پاک کن به داخل بینی خود پرهیز نمایید. چرا که ممکن است داخل بینی عفونت کند.
 • با صدای بلند فریاد نزنید و خنده خود را کنترل کنید. همچنین از فین شدید بپرهیزید.
 • برای شستن دندان های خود از مسواک نرم استفاده کنید.
 • حداقل روزی سه بار داخل بینی خود را با سرنگ و سرم شستشو دهید.

عوارض عمل بینی گوشتی

فرآیند جراحی زیبایی بینی گوشتی ، فرآیندی تهاجمی است ؛ لذا مواجه شدن با عوارضی همچون تورم ، کبودی ، عدم تنفس راحت به دلیل پر شدن مایع مخاطی در بینی در روز های اول و خون ریزی کم ، کاملا طبیعی است. اما عوارض دیگری نیز وجود دارند که امکان مواجه شدن با آن ها در وهله اول به مهارت جراح و در وهله دوم به رعایت یا عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل زیبایی بینی بستگی دارد.

در صورتی که بهترین جراح بینی تهران ، عمل زیبایی بینی شما را انجام دهند با هیچ عارضه خاصی مواجه نمی شوید ، در غیر این صورت همچنین با عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی ممکن است با تجربیات ناگوار زیر رو به رو شوید:

 • عدم تقارن بینی
 • عدم احساس رضایت از تغییر فرم
 • آسیب عملکردی در بینی
 • زیاد کوچک شدن بینی
 • برطرف نشدن کامل قوز بینی
 • و غیره

هزینه عمل بینی گوشتی

با توجه به نوع بینی ، تخصص و مهارت پزشک هزینه جراحی تغییر می کند اما به طور کلی عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی هزینه بیشتری دارد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button