جراح بینی

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از شایع ترین جراحی های پلاستیک می باشد که در بین خانم ها و آقایان رواج دارد. این روزها جراحی بینی با هدف زیبایی در بین افراد شهرت یافته است ، در صورتی که افراد می توانند جهت برطرف کردن اختلالاتی مانند قوز بینی ، افتادگی نوک بینی ، رفع زاویه بینی ، برطرف کردن بزرگی حفره های بینی و غیره نیز این عمل جراحی را انجام دهند.

آیا جراحی زیبایی بینی عوارض دارد ؟

بروز مشکلات عملکردی پس از جراحی در بینی ، رایج ترین عارضه عمل رینوپلاستی می باشد. لذا به طور کلی عدم آسیب رسانی به بافت های بینی حین جراحی رینوپلاستی بسیار مهم است و این امر تنها با انتخاب یک جراح بینی ماهر امکان پذیر می گردد.

جراح پلاستیک بینی خوب و ماهر به خوبی می داند که چه تکنیکی منجر به انجام تغییر فرم بینی بدون بروز عوارض می شود.

بنابراین برای این که از عوارض عمل زیبایی بینی در امان باشید باید در انتخاب جراح بینی دقت بالایی داشته باشد.

اگر تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و به زیبایی و تغییر اساسی در چهره خود دست یابید، توصیه می شود ، حتما به یک جراح بینی خوب مراجعه نمایید.

ویژگی های بهترین جراح پلاستیک بینی

همانطور که گفتیم میزان تجربه و مهارت جراح پلاستیک بینی ، تاثیر بسزایی در کاهش احتمال بروز عوارض در حین جراحی زیبایی بینی و دستیابی به بهترین نتیجه از آن دارد.

یک جراح پلاستیک بینی خوب دارای یکسری ویژگی است که شما در حین انتخاب جراح بینی باید به آن ها دقت نموده و این معیار ها را مد نظر قرار دهید :

 • با وجدان بودن

بهترین جراح بینی ، هزینه معقولی برای بیماران خود تعیین کرده و از دریافت هزینه های بسیار گزاف از آن ها خودداری می نماید. البته افراد باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که قطعاً میان هزینه جراحی در بینی یک جراح پلاستیک بینی خوب و جراحان بینی بی تجربه تفاوت وجود خواهد داشت.

 • توجه به سلامت بیمار

برخی از جراحان در حین عمل تغییر فرم بینی فقط به زیبا شدن ظاهر بینی توجه کرده و هیچ توجهی به عملکرد طبیعی و تنفسی بینی ندارند که نتیجه آن وارد شدن مشکلات جدی به تنفس بیمار است که در برخی موارد قابل جبران نیست.

 

 • آگاهی از اصول ریاضی و زیبایی شناسی

بینی به عنوان یک عضو مفرد بی نقص در صورت ، تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره خواهد داشت و توجه داشته باشید که فرم دهی آن حتما باید با توجه به دیگر اجزای موجود در چهره صورت گیرد.

بهترین جراحان بینی قبل از انجام عمل بینی برای بیمار یکسری عکسبرداری در زوایای مختلف از بینی و کل صورت تجویز می نمایند که بیمار باید آن ها را انجام داده و نزد پزشک ببرد.

پزشک با آگاهی کامل از علم زیبایی شناسی و ریاضی نسبت تناسب اجزا را اندازه گیری نموده و به کمک قدرت تصور بسیار بالای خود ، فرمی از بینی را برای او در نظر می گیرد که بیشترین تناسب را با اجزای چهره وی داشته باشد.

 • بررسی وضعیت سلامت جسمی و روحی بیمار

یکی از شروط اساسی و اصلی جراحی زیبایی بینی ، مناسب بودن شرایط روحی و جسمی بیمار است.

جراح بینی در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی سوالاتی در رابطه با سوابق بیماری فرد ، مبتلا بودن وی به بیماری مزمن در حال حاضر ، مصرف داروهای خاص و غیره می پرسد که بیمار موظف به پاسخ دهی صادقانه به آن ها است.

جراح بینی به پاسخ های بیمار اکتفا نکرده و آزمایشاتی را جهت اطمینان حاصل کردن از وضعیت سلامت و آمادگی وی برای جراحی در بینی تجویز می کند.

 

 • صبور و خوش برخورد بودن

متاقاضیان عمل زیبایی در بینی معمولاً به دلیل ترس از بیهوشی ، نگرانی در رابطه با رضایت بخش بودن نتیجه جراحی بینی و غیره دارای استرس بوده و مدام از جراحان بینی سوال می کنند.

یک جراح بینی خوب  ، با صبر و حوصله به همه سوالات بیمار پاسخ داده و اطلاعاتی که لازم است تا بیمار در رابطه با جراحی زیبایی بینی در اختیار داشته باشد را به وی توضیح می دهد و با برخورد خوبی که دارد موجب کاهش میزان استرس بیمار می شود.

چگونه یک جراح پلاستیک بینی خوب  برای جراحی زیبایی بینی را انتخاب کنیم ؟

انتخاب جراح بینی خوب مراحلی دارد که عبارتند از :

 • تهیه لیست

امروزه همه افراد به اینترنت و فضاهای مجازی دسترسی داشته و می توانند در آن ها به جستجو بپردازند ؛ در گوگل یا شبکه های مجازی همچون اینستاگرام در رابطه با جراحان بینی تحقیق کرده و نظرات مردم را در رابطه با آن ها بخوانید.

برای تکمیل کردن تحقیق خود می توانید با افرادی که پیش از شما جراحی زیبایی بینی انجام داده صحبت نموده و در صورت راضی بودن فرد، نام جراح بینی او را پرسیده و به لیست خود اضافه کنید.

 

 • تحقیق درباره جراح بینی

در رابطه با میزان تحصیلات جراح بینی تحقیق کنید، امروزه پزشکانی هستند که با وجود نداشتن هیچگونه تخصص در زمینه جراحی بینی به انجام این عمل زیبایی می پردازند که باید آن ها را شناساسیی نموده و از مراجعه به آن ها اجتناب کنید.

 • رفتن به مطب جراحان بینی

در مرحله بعدی به مطب جراحان پلاستیک بینی بروید ، سعی کنید این کار را در زمان هایی انجام دهید که بیماران قبلی در مطب حضور داشته باشند در این صورت امکان صحبت با آن ها را داشته و می توانید از آن ها در رابطه با میزان رضایت شان از نحوه عملکرد جراح بینی سوال کنید.

سپس با جراح بینی خود در رابطه با تغییر فرم بینی و انتظارات خود از آن صحبت کنید، دقت کنید که آیا جراح بینی به سوالات شما با دقت پاسخ می دهد ، زمان کافی را برای مشاوره با شما صرف می کند ؟ به صورت واقع بینانه در مورد نتایج جراحی با شما صحبت می نماید یا می خواهد به هر نحوی که شده جراحی در بینی را با اهداف مالی برای شما انجام دهد ؟

 • مشاهده نمونه کارهای جراح بینی

این کار شما را از نحوه عملکرد جراح بینی تا حد زیادی مطمئن می کند ، به همین منظور می توانید هنگام حضور در مطب جراح بینی از او بخواهید تا آلبومی که از نمونه کارهایش تهیه کرده است را به شما نشان داده یا به صفحه رسمی اینستاگرام و بخش گالری تصاویر وب سایت ایشان مراجعه کنید.

 

دانستنی های لازم درباره جراحی زیبایی بینی

عمل زیبایی بینی علاوه بر این که موجب زیبایی می گردد ، باعث ایجاد تناسب بین اجزای صورت نیز می شود.

بینی رابطه نزدیکی با پیشانی و لب و چانه دارد ، این رابطه به گونه ای است که هرگونه نقصی که در آن ها به وجود بیاید در چهره به وضوح دیده می شود.

به عنوان مثال : کوچک بودن چانه موجب می شود تا بینی برآمده به نظر برسد.

سن مناسب برای انجام جراحی زیبایی بینی

زمانی باید جراحی در بینی انجام شود که فرد به رشد کامل جسمی رسیده باشد، دختران از 16 سالگی و پسران از 17 سالگی می توانند تغییر فرم در بینی را انجام دهند.

تاثیر وضعیت روحی روانی فرد در جراحی زیبایی بینی

وضعیت روحی روانی افراد در نتیجه این پروسیجر تاثیر بسزایی دارد. تا جایی که برخی افراد به دلیل داشتن مشکلات روحی ، بعد از اتمام فرآیند با وجود نتیجه رضایت بخش دچار وسواس فکری شده و از نتیجه جراحی در بینی ناراضی می شوند.

داوطلب مناسب برای انجام عمل در بینی کسی است که از نتیجه جراحی بینی انتظارات معقولی داشته باشد و واقع بینانه به این قضیه نگاه کند.

جراحی زیبایی بینی

انواع جراحی زیبایی بینی

 • عمل بینی استخوانی

مشخصه بینی های استخوانی این است که پوستی نازک و انعطاف پذیر دارند و از لحاظ نوع ساختار و بافت و غضروف مستحکم می باشند و از لحاظ ظاهر دارای حالت خمیدگی روی پل بینی هستند. این نوع از بینی ها جزو ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی زیبایی بینی هستند ، زیرا با داشتن خصوصیاتی که ذکر شد امکان مانور بیشتری روی غضروف بینی وجود دارد و در نتیجه به نتایج مطلوبی ختم می شود.

 • عمل بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم ، بافت و غضروف ضعیفی هستند و لازمه داشتن جراحی بینی گوشتی موفق ، این است که توسط جراح بینی با تجربه انجام شود ، زیرا قاعدتا در این صورت می توان با تقویت بافت و غضروف ضعیف بینی باعث ایجاد نتایج مطلوب و ماندگار شد.

نتیجه نهایی عمل در بینی های گوشتی را باید بعد از یکسال که تورم بینی فروکش کرد مشاهده نمود.

 • عمل بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی ، تغییرات چندان چشمگیری روی بینی اعمال نمی شود ؛ این نوع عمل بینی مناسب افرادی است که انتظار بینی طبیعی دارند و نمی خواهند در نگاه اول مشخص باشد که بینی آن ها عمل شده است.

برای ایجاد بینی طبیعی ؛ حین عمل بینی تغییرات عمده در قسمت پشت بینی و نوک بینی ایجاد می شود و تفاوتی که میان این نوع از تغییر فرم بینی با سایر جراحی های بینی وجود دارد ، این است که در بینی طبیعی ، پشت بینی حالتی صاف دارد یا به مقدار بسیار کمی در آن قوس ایجاد می شود.

جراحی زیبایی بینی

 • عمل بینی فانتزی

در این نوع جراحی ، بینی کوچک و سربالا می شود و پل بینی دارای قوس بیشتری خواهد بود.

لازمه داشتن بینی فانتزی ، استحکام در غضروف و بافت بینی است. بینی های استخوانی به دلیل داشتن این خصوصیت کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی هستند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

 • از مصرف آسپرین دو هفته قبل از عمل بینی پرهیز کنید.
 • اگر دچار سرماخوردگی شدید انجام این پروسیجر زیبایی را به عقب بی اندازید.
 • در جلسه مشاوره خواسته و انتظار خود را از انجام جراحی پلاستیک بینی بیان کرده و جراح فوق تخصص پلاستیک بینی بعد از معاینه بالینی دیدگاه کلی از نتیجه پروسیجر به فرد خواهد داد.
 • در صورتی که بیماری خاصی دارید یا از داروی خاصی استفاده می کنید جراح فوق تخصص بینی را مطلع سازید.
 • آزمایشات لازم را که جراح بینی تجویز می نماید انجام دهید و روز انجام عمل به همراه خود داشته باشید.
 • از دو هفته قبل از انجام فرآیند از مصرف داروهای غیر ضروری از قبیل بروفن، ویتامین E خودداری کنید.
 • از دو هفته قبل از عمل بینی از استعمال دخانیات خودداری نماید.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

رعایت نکات و مراقبت های بعد از تغییر فرم زیبایی بینی موجب می شود که دوران بهبودی شما با سرعت بیشتری سپری شده و همچنین ورم و کبودی که از شایع ترین عوارض موقتی بعد از اتمام پروسه بوده و بین تمامی افرادی که عمل زیبایی انجام داده اند عمومیت دارد ، سریع تر برطرف شده و از بین بروند.

جراحی زیبایی بینی

 • تغذیه

یکی از مواردی که بعد از عمل زیبایی بینی باید دقت زیادی به آن کرد ، تغذیه می باشد.

افراد بلافاصله بعد از اتمام جراحی در بینی به اتاق ریکاوری منتقل شده و با وجود این که ممکن است به شدت احساس تشنگی نمایند از دادن هرگونه آب و نوشیدنی به آن ها خودداری می شود ، زیرا اثر مواد بیهوشی در افراد وجود داشته و ممکن است با نوشیدن آب یا آبمیوه دچار حالت تهوع شوند.

بعد از به دست آوردن هوشیاری نسبی بیمار به بخش منتقل شده و در صورت نداشتن مشکل خاصی با صلاحدید پزشک بعد از گذشت حدود 4 ساعت ترخیص می گردد.

بیمار بعد از گذشت تقریباً 8 ساعت می تواند آب یا نوشیدنی هایی که تازه و طبیعی هستند میل کرده و کم کم شروع به خوردن غذاهایی کند که نرم بوده و هضم آن ها نیازمند جویدن زیاد نباشد.

افرادی که تمایل دارند ورم بینی شان سریع تر فروکش کند باید از خوردن غذاهایی که در آن ها ادویه و نمک زیادی بکار رفته بپرهیزند.

 

 • فعالیت

در حین جراحی زیبایی بینی بیمار مقداری خون از دست داده و پس از آن تحت تاثیر مواد بیهوشی می باشد ، به همین دلیل بهتر است به مدت یک هفته استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند.

بعد از گذشت 7 روز از جراحی زیبایی بینی بیمار می تواند فعالیت های روزمره خود را از سر گرفته و به پیاده روی آرام بپردازد.

در مورد ورزش کردن باید بگوییم که رفتن به استخر در صورت شیرجه نزدن ، بعد از 1 ماه بلامانع بوده و فرد بعد از 6 ماه مجاز به انجام تمامی ورزش ها می باشد.

 • خوابیدن

یکی از سوالاتی که افراد قبل و بعد از رینوپلاستی به کرات از جراحان بینی می پرسند این است که بعد از تغییر فرم چگونه و در چه شرایطی باید خوابید ؟

بهتر است که افراد بعد از تغییر فرم بینی خود  به صورت طاقباز خوابیده و با گذاشتن چند بالش در زیر سرشان آن را بالاتر از سطح بدن قرار دهند ، زیرا بعد از اعمال تغییرات به دلیل خونریزی های زیر پوستی مایعاتی از رگ های بیمار خارج می گردد که موجب بروز تورم و کبودی می شود ، برای رفع سریع تر ورم باید این مایعات میان افتی خارج شوند که بالاتر نگه داشتن سر این امکان را فراهم می سازد.

صحبت های دکتر شفیعی بهترین جراح بینی تهران درباره جراحی بینی با لیزر

دیگر نکات بعد از جراحی زیبایی بینی

 • تا 48 ساعت بعد از عمل زیبایی ، از کمپرس سرد استفاده نمایید.
  از دستکاری لب بالا خودداری نمایید.
  هفته اول هنگام استحمام مراقب پانسمان بینی باشید تا خیس نشود و برای تمیز کردن صورت از دستمال مرطوب استفاده نمایید.

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه ای که بابت رینوپلاستی اعلام می شود در اصل تنها دستمزد جراح بینی نیست و عوامل دیگری نیز در تعیین هزینه نقش دارند.

توصیه می شود که برای مطلع شدن از هزینه جراحی بینی ، نزد جراح بینی مدنظرتان بروید تا پس از بررسی بینی و با توجه به هزینه های بیمارستان ، هزینه دقیق رینوپلاستی اعلام شود.

جراحی در بینی نوعی جراحی زیبایی است به همین دلیل هیچ بیمه ای هزینه آن را پرداخت نمی کند و تمامی هزینه ها به عهده خود بیمار است.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button