جراح بینی

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

عمل بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در چهره ی به ظاهر خسته ی افراد که پلک های افتاده ای دارند می گردد.

طی عمل جراحی زیبایی پلک کیسه های چربی و پوست اضافی پلک های بالا و پایین چشم برداشته می شوند.

خیلی از بیماران همزمان با جراحی زیبایی پلک درمان های دیگری همچون تزریق ژل یا بالابردن ابرو انجام می دهند تا پلک ها دیگر افتاده به نظر نرسند.

با استفاده از این روش ظاهر چشم ها بهبود پیدا می کند و چین خوردگی های مغولی اصلاح می شوند.

جراحی زیبایی پلک نسبتا عمل ساده ای به حساب می آید که موجب جوان تر شدن چهره ی افراد می شود.

جراحی زیبایی پلک

افرادی که افتادگی پلک بالایی شان به میزانی است که موجب مسدود شدن دیدشان شده است ، می توانند تحت عمل جراحی پلک بالایی قرار گیرند.

حال آن که بالا بردن پلک پایین برای اصلاح افتادگی یا پف آلود بودن پلک های پایین انجام می شود. چربی و بافت اضافی در جراحی زیبایی پلک برداشته می شود تا بیمار چهره ای جوان تر و زیباتر به دست آورد . در بعضی موارد برای انجام جراحی بلفاروپلاستی بیمار تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد اما می توان بنابر تمایل بیمار تحت بیهوشی این عمل را انجام داد.

افراد مناسب برای انجام جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک را نمی توان در تمام افراد انجام داد زیرا برای همه مناسب نیست . کاندیدای مناسب برای جراحی پلک باید آگاه باشند که طی این عمل جراحی پف زیر چشم برداشته می شود و پلک پف آلود بالایی نیز اصلاح می گردد . به دنبال این اصلاحات قدرت بینایی که ناشی از وجود چربی کاهش پیدا کرده است ، به حالت طبیعی باز می گردد.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

  • انتخاب بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک

به دلیل تاثیر زیادی که جراح پلک و میزان مهارت و تجربه او بر نتیجه به دست آمده از جراحی پلک دارد باید با انجام تحقیقات دقیق بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک را انتخاب کنید.

در هنگام انتخاب فوق تخصص جراحی پلاستیک ، ویژگی هایی همچون با وجدان بودن، توجه ویژه جراح پلاستیک بر حفظ سلامتی و عملکرد طبیعی پلک ها، بررسی وضعیت سلامت بیمار، تسلط و اشراف بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی، صرف زمان کافی برای مشاوره با بیمار و آگاهی از انتظارات فرد را مد نظر قرار دهید.

جراحی زیبایی پلک

  • صحبت در رابطه با انتظارات خود

برای اینکه نتیجه جراحی پلک رضایت شما را به خود جلب کند می بایست به سلیقه شما نزدیک بوده و توقعات منطقی تان را بر آورده سازد و این امر میسر نخواهد بود مگر با صحبت صادقانه و دقیق بیمار با جراح پلک در رابطه با خواسته هایش، بنابراین همه نگرانی و انتظارات تان را با جراح پلک خود در میان بگذارید.

  • انجام ارزیابی های پزشکی

پزشکان برای اینکه جراحی پلک در نهایت ایمنی انجام شده و هیچگونه خطری در حین انجام آن افراد را تهدید نکند یکسری آزمایش را برای آن ها تجویز می کنند که انجام آن ها و تحویل نتایج شان به جراح پلاستیک الزامی است.

  • پرهیز از مصرف دخانیات و برخی از داروها

مصرف نوشیدنی هایی که دارای الکل هستند و همچنین دخانیات موجب کاهش میزان اکسیژن موجود در خون شده و مصرف برخی از داروها مانند آسپرین باعث کاهش غلظت خون می شوند. بنابراین متوقف کردن استفاده از آن ها 2 هفته قبل از جراحی زیبایی پلک ضرورت دارد.

جراحی زیبایی پلک

  • شناسایی محل بیمارستان یا کلینیک

این کار از استرس بیماران کاسته و از اتلاف وقت در روز جراحی پلک جهت پیدا کردن بیمارستان یا کلینیک جلوگیری می کند.

همچنین افراد باید از آرایش کردن، به همراه داشتن زیورآلات و لاک زدن در روز جراحی پلک خودداری کرده و شب قبل از جراحی استحمام نمایند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

  • برای کاهش تورم ناشی از جراحي زيبايي پلک به مدت 72 ساعت بر روی پلک ها کمپرس سرد قرار دهید.
  • پمادهایی که جراح پلاستیک برای تان تجویز کرده است را به طور موقت بر روی پلک های خود بمالید.
  • احساس درد، سفتی و ناراحتی در پلک ها بعد از جراحی کاملاً طبیعی بوده و چنانچه دچار درد شدید از مسکن هایی که جراح پلاستیک برای تان تجویز کرده است استفاده کنید.
  • مصرف غذاهای حاوی ادویه و سدیم که موجب تشدید تورم می شوند را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید.
  • تماشای تلوزیون به طور طولانی و مطالعه کردن موجب خشک شدن چشم ها می شود، انجام آن ها را به 3 تا 7 روز بعد از جراحی زیبایی پلک موکول نمایید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button