جراح بینی
11 ژانویه

جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی عمل زیبایی است که با تغییر شکل و ساختار بینی و رفع ایرادات موجب زیباسازی بینی با حفظ عملکردهای طبیعی بینی می شود.

عمل زیبایی بینی استخوانی

ضخامت پوست شاخصه بسیار مهمی است که در نتیجه نهایی جراحی پلاستیک بینی موثر می باشد.

بینی با پوست نازک و غضروف و استخوان محکم را بینی استخوانی می نامند.

نتیجه جراحی پلاستیک بینی استخوانی مطلوب تر بوده و با احتمال زیادی مورد رضایت فرد خواهد بود.

عمل زیبایی بینی گوشتی

نوع دیگر بینی از نظر ضخامت پوستی وجود دارد، که اگر بینی فرد ضخامت پوست بالایی داشته و غضروف و استخوان ضعیفی داشته باشد را بینی گوشتی می نامند.

نتیجه جراحی پلاستیک بینی گوشتی ضعیف بوده و در اغلب موارد رضایت فرد و اطرافیانش را جلب نمی کند.

تکنیک های قدیمی جراحی پلاستیک بینی گوشتی کاهنده بوده یعنی با تراش دادن غضروف و استخوان انجام می گرفت.

اما امروزه جراحی پلاستیک بینی گوشتی با تقویت غضروف به ساختار بینی شکل و فرم داده می شود که امکان برگشت یا افتادگی را به حداقل رسانده و به احتمال قوی اصلا اتفاق نمی افتد.

قابل ذکر است که هر چقدر غضروف بینی دارای استحکام بیشتر و پوستی نازک تر باشد، نتیجه مطلوبتر و جراح بینی امکان مانور دادن و ایجاد تغییرات بیشتری با توجه به انتظار فرد، خواهد داشت.

جراحی پلاستیک بینی عروسکی

استاندارد های زیبایی با تجزیه و تحلیل اجزای صورت به وجود می آید. زیبایی بینی برمبنای شکل و اندازه و زاویه نواحی مختلف صورت نسبت به هم تعیین و مشخص می شود.

اگر نوک بینی از حد معمول یا استاندارد به طوری که با دیگر اجزای صورت متناسب باشد، بالاتر باشد بینی فانتزی یا عروسکی نام می گیرد.

جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک ترمیمی بینی

ممکن است فرد از نتیجه جراحی بینی خود راضی نبوده و بلافاصله از جراح بینی خود بخواهد که تا دیر نشده اقدام به ترمیم بینی نماید.

باید به دو نکته مهم توجه داشت اول اینکه به مدت دو ماه بینی ورم داشته و در نتیجه از اندازه واقعی بزرگتر به نظر خواهد رسید و نباید درباره اندازه بینی زود قضاوت گردد.

نکته دیگر چنانچه بعد از دو ماه فرد از ظاهر فرم بینی رضایت نداشته باشد از نظر علمی باید یکسال صبر کند تا ساختار بینی تثبیت شده باشد.

چنانچه زودتر از زمان تعیین شده توسط پزشک اقدام نماید، موجب ایجاد آسیب های غیر قابل جبران به خصوص برای پوست بینی خواهد شد.

دکتر محمد رضا شفیعی بورد فوق تخصصی جراح پلاستیک و زیبایی

( جراحی شکمجراحی سینهجراحی پلاستیک پیکرتراشی )

درباره نویسنده

نظرات بسته شده است.