جراح بینی

جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک ، جزو تخصص های مهم رشته پزشکی است که به منظور بازسازی ، ترمیم ، رفع نقص یا بد فرمی و یا افزایش زیبایی عضوی از بدن انجام می شود .

جراحی پلاستیک

در میان مردم جراحی پلاستیک بیشتر به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می شود ، این در حالی است که همه جراحی های ترمیمی ، ناشی از نقص عضو ، بازسازی و ترمیم بافت آسیب دیده در اثر سوختگی ، رفع نواقص مادرزادی همگی زیر مجموعه ی  جراحـی پلاستیک به شمار می رود .

از مهم ترین اصل های جراحی پلاستیک ، حفاظت از بافت های عروقی و جایگزینی بافت های مشابه مورد نیاز ، با در نظر داشتن ناحیه مورد نظر و بهبود و التیام زخم با حداقل میزان آسیب به بافت های اندام مورد نظر است .

از انواع جراحی های پلاستیک می توان عمل جراحی شکم ( ابدومینوپلاستی ، بلفاروپلاستی ، ماموپلاستی ، اتوپلاستی ، رینوپلاستی ، پروتز سینه  و… ) نام برد .

آیا تفاوتی میان جراحی پلاستیک و جراحی های ترمیمی وجود دارد ؟

در واقع جراحی ترمیمی از زیر مجموعه های جراحـی پلاستیک به حساب می آید .

جراحی های ترمیمی به رفع مشکلات مادرزادی کمک ویژه ای نموده و باعث شده تا خیلی از مشکلات افرادی که دچار نقص عضو هستند برطرف گردد .

در پایان نیز خاطر نشان می کنیم که جراحی پلاستیک می تواند بر روی هر یک از قسمت های صورت ( مانند جراحی فک ، پروتز چانه ، جراحی بینی ، جراحی زیبایی گوش ، پروتز گونه و … ) و از گردن تا شکم ( لیفت سینه ، ماموپلاستی ، جراحی شکم ، عمل های پیکرتراشی ) انجام بشود . دقت کنید تا با انتخاب جراح پلاستیک ماهر و متبحر سلامتی و عدم آسیب به اندام مورد نظر را تضمین نمایید ، چرا که در جراحی پلاستیک اولین و مهم ترین نقش را در حین جراحی ، پزشک جراح پلاستیک ایفا خواهد کرد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button