جراح بینی

جراحی پلک

جراحی پلک یکی از انواع جراحی زیبایی است که افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان به منظور بهبود بخشیدن به ظاهر خود آن را انجام می دهند ؛ چرا که با گذشت زمان ، کهولت سن و عوامل دیگر ، پوست پلک افراد شل و آویزان شده و این امر باعث می شود که چهره آن ها شادابی خود را از دست داده و پیر و خسته به نظر برسد. همچنین مواری مانند پف بالا و زیر چشم از دیگر مشکلاتی است که برای رفع آن نیازمند جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی هستیم. در صورتی که شما نیز چنین مشکلی دارید در ادامه مقاله با دکتر شفیعی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ، همچنین جراح پلک برجسته در تهران همراه باشید.

 

جراحی پلک

 

نحوه انجام بلفاروپلاستی

یکی از سوالاتی که متقاضیان جراحی زیبایی پلک با آن روبرو هستند این است که این فرآیند چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی پلک ، در اغلب موارد تحت بی حسی موضعی و در برخی از موارد تحت بیهوشی کامل صورت می گیرد. سپس فوق تخصص جراحی پلاستیک اقدام به ایجاد یک برش کوچک در میان چین های طبیعی پلک کرده و از طریق آن پوست و چربی های اضافی را حذف می کند و پس از حذف آن ها محل برش را بخیه می زند. بدین ترتیب جراحی پلک به اتمام می رسد.

لازم به ذکر است که به دلیل مکان ایجاد بخیه که در بین چین های پلک است ، آثار آن بعد از جراحی قابل مشاهده نخواهد بود. بدین ترتیب می توان مشکلات موجود در پلک را برطرف نموده و به ظاهر چشم ها بهبود بخشید.

کاندیدای مناسب جراحی پلک

 • اشخاصی که از سلامت فیزیکی برخوردار هستند و پلک آن ها دچار مشکل می باشد.
 • اشخاصی که به طور ژنتیکی و ارثی ؛ چشمان شان پف داشته و به همین دلیل چشم های شان غمگین و خسته به نظر می رسد.
 • افرادی که به دلیل افتاده بودن بیش از اندازه پلک های شان ، دید آن ها با اختلال مواجه شده است.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

 1. انتخاب یک فوق تخصص پلاستیک ماهر و متبحر اولین اقدامی است که افراد باید پیش از بلفاروپلاستی انجام دهند.
 2. افراد بعد از انتخاب بهترین جراح پلک در تهران ، باید در جلسه مشاوره شرکت کرده و انتظارات خود از انجام این جراحی پلک را با ایشان در میان بگذارند.
 3. افراد باید از مصرف داروهایی ؛ همچون آسپرین و وارفارین که موجب رقیق شدن خون می شوند و همچنین مصرف ویتامین E ، به مدت 14 روز قبل ازانجام پروسیجر عمل کردن پلک اجتناب نمایند.
 4. به مدت 2 هفته قبل از عمل پلک ، از استعمال سیگار و مصرف مشروبات الکلی پرهیز شود.

 

جراحی پلک

 

مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

 • پس از عمل زیبایی پلک هیچ گونه پانسمانی بر روی نقطه جراحی شده قرار نمی گیرد و فقط پماد موضعی بر روی خط برش قرار داده می شود.

البته در صورتی که ناحیه جراحی شده دچار خونریزی شد ، بیماران باید با استفاده از یک گاز استریل به مدت 5 الی 10 دقیقه به آرامی چشم خود را فشار دهند.

 • افرادی که جراحـی پلک انجام داده اند بهتر است به مدت 48 ساعت استراحت کرده و از انجام امورهایی که سبب وارد شدن فشار به چشمان می شود خودداری کنند.
 • در صورت بروز درد ، از مسکن های تجویز شده توسط پزشک خود استفاده نمایید و از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید.
 • بروز التهاب ، کبودی و تورم بعد از عمل پلک ؛ طبیعی است ، در راستای جلوگیری از تسریع کبودی و تورم می توانید به مدت 3 روز از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • توصیه می شود افراد بعد از جراحـی زیبایی پلک ، به منظور رفع سریع تورم و کبودی ها در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.
 • افراد پس از عمل زیبایی پلک باید رژیم غذایی خود را با غذاهای نرم و آبکی که نیاز به جویدن ندارند شروع کرده و از مصرف غذهای سفت بپرهیزند. ( نمک ، سبب افزایش تورم و کبودی می شود. )
 • از استحمام کردن به مدت 48 ساعت پس از جراحی کردن پلک ؛ اجتناب نمایید و پس از این بازه زمانی ، در صورت تایید پزشک می توانید دوش بگیرید.
 • بهتر است افراد بعد از جراحی بلفاروپلاستی تا مدتی از حرف زدن و خندیدن زیاد خودداری کنند ؛ چرا که این کار سبب وارد شدن فشار به ناحیه تحت درمان می شود و ممکن است سبب شل شدگی آن ناحیه نیز شود.
 • توصیه می شود افراد پس از عمل زیبایی پلک ، جهت کاهش خشکی چشم ؛  به مدت 3 روزاز قطره اشک مصنوعی استفاده کنند.
 • بانوانی که جراحی پلک انجام داده اند تا مدتی از انجام آرایش چشم منع می شوند.
 • اکیدا توصیه می گردد که افراد بعد از جراحی زیبایی پلک، تا زمانی که پزشک معالج معین نموده ؛ در منزل از عینک آفتابی استفاده کنند و تا چند وقت بعد از عمل پلک از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنند و در صورتی که ناچار به قرارگیری زیر نور خورشید شدند حتما از عینک آفتابی مخصوص تجویز شده استفاده نمایند.
 • لازم به ذکر است افرادی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند تا مدتی نمی توانند از لنز های تماسی استفاده کنند.

 

جراحی پلک

 

هزینه جراحـی پلک

هزینه بلفاروپلاستی در تهران با توجه به عوامل متعددی برآورد می شود و بسته به وسعت جراحی ، میزان تغییرات و غیره ، متغیر خواهد بود. هزینه عمل کردن پلک ، بعد از بررسی و معاینه دقیق بیمار مشخص خواهد شد.

سخن آخر 

در این مطلب دربار عمل جراحی زیبایی پرطرفدار و بسیار تاثیر گذار در زیبایی یعنی جراحی پلک سخن گفتیم. درباره نحوه انجام جراحی زیبایی پلک ، کاندیدای مناسب ، اقدامات قبل و مراقبت های بعد از آن اطلاعات کافی ارائه دادیم. همانطور که خواندید برای اطلاع از هزینه دقیق باید با جراح پلک تهران به صورت مستقیم تماس حاصل فرمایید و بسته به شرایط و ویژگی های فردی خود از قیمت نهایی اطلاع حاصل کنید. این فرآیند زیبایی و البته درمانی تمامی مشکلات ظاهری نظیر شلی پلک ، پوست اضافه ، افتادگی پلک بالا ، افتادگی پلک پایین ، پف زیر چشم و پف بالای چشم را به طور کلی برطرف می کند.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button