جراح بینی

جراحی پلک

جراحی پلک یکی از انواع جراحی زیبایی می باشد که افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان به منظور بهبود بخشیدن به ظاهر خود اقدام به انجام آن می نمایند. در ادامه مقاله با دکتر شفیعی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی همراه باشید.

با گذشت زمان ، کهولت سن و عوامل دیگر ؛ پوست پلک افراد شل و آویزان شده و این امر باعث می شود که چهره آن ها شادابی خود را از دست داده و پیر و خسته به نظر برسد.

جراحی پلک

با انجام جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی می توان مشکلات موجود در پلک را برطرف نموده و به ظاهر چشم ها بهبود بخشید.

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی پلک

 • اشخاصی که از سلامت فیزیکی برخوردار هستند و پلک آن ها دچار مشکل می باشد.
 • اشخاصی که به طور ژنتیکی و ارثی ؛ چشمان شان پف داشته و به همین دلیل چشم های شان غمگین و خسته به نظر می رسد.
 • افرادی که به دلیل افتاده بودن بیش از اندازه پلک های شان ، دید آن ها با اختلال مواجه شده است.

نحوه انجام جراحی پلک

یکی از سوالاتی که متقاضیان جراحی زیبایی پلک با آن روبرو هستند این است که جراحی زیبایی پلک چگونه انجام می شود ؟

جراحی زیبایی پلک ، در اغلب موارد تحت بی حسی موضعی و در برخی از موارد تحت بیهوشی کامل صورت می گیرد.

سپس فوق تخصص جراحی پلاستیک اقدام به ایجاد یک برش کوچک در میان چین های طبیعی پلک کرده و از طریق آن پوست و چربی های اضافی را حذف می کند و پس از حذف آن ها محل برش را بخیه می زند.

لازم به ذکر است که به دلیل مکان ایجاد بخیه که در بین چین های پلک است ، آثار آن بعد از بلفاروپلاستی قابل مشاهده نخواهد بود.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی پلک

 1. انتخاب یک فوق تخصص پلاستیک ماهر و متبحر اولین اقدامی است که افراد باید پیش از بلفاروپلاستی انجام دهند.
 2. افراد بعد از انتخاب بهترین جراح پلک ، باید در جلسه مشاوره شرکت کرده و انتظارات خود از انجام این جراحی را با ایشان در میان بگذارند.
 3. افراد باید از مصرف داروهایی ؛ همچون آسپرین و وارفارین که موجب رقیق شدن خون می شوند و همچنین مصرف ویتامین E ، به مدت 14 روز قبل از بلفاروپلاستی اجتناب نمایند.
 4. به مدت 2 هفته قبل از جراحی پلک ، از استعمال سیگار و مصرف مشروبات الکلی پرهیز شود.

جراحی پلک

مراقبت های بعد از جراحی پلک

 • پس از جراحی پلک هیچ گونه پانسمانی بر روی نقطه جراحی شده قرار نمی گیرد و فقط پماد موضعی بر روی خط برش قرار داده می شود.

البته در صورتی که ناحیه جراحی شده دچار خونریزی شد ، بیماران باید با استفاده از یک گاز استریل به مدت 5 الی 10 دقیقه به آرامی چشم خود را فشار دهند.

 • افرادی که جراحـی پلک انجام داده اند بهتر است به مدت 48 ساعت استراحت کرده و از انجام امورهایی که سبب وارد شدن فشار به چشمان می شود خودداری کنند.
 • در صورت بروز درد ، از مسکن های تجویز شده توسط پزشک خود استفاده نمایید و از مصرف خودسرانه دارو خودداری کنید.
 • بروز التهاب ، کبودی و تورم بعد از جراحـی پلک ؛ طبیعی است ، در راستای جلوگیری از تسریع کبودی و تورم می توانید به مدت 3 روز از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • توصیه می شود افراد بعد از جراحـی پلک ، به منظور رفع سریع تورم و کبودی ها در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.
 • افراد پس از جراحی بلفاروپلاستی باید رژیم غذایی خود را با غذاهای نرم و آبکی که نیاز به جویدن ندارند شروع کرده و از مصرف غذهای سفت بپرهیزند. ( نمک ، سبب افزایش تورم و کبودی می شود. )

سایر مراقبت های بعد از جراحـی پلک

 1. از استحمام کردن به مدت 48 ساعت پس از عمل ؛ اجتناب نمایید و پس از این بازه زمانی ، در صورت تایید پزشک می توانید دوش بگیرید.
 2. بهتر است افراد بعد از جراحی بلفاروپلاستی تا مدتی از حرف زدن و خندیدن زیاد خودداری کنند ؛ چرا که این کار سبب وارد شدن فشار به ناحیه تحت درمان می شود و ممکن است سبب شل شدگی آن ناحیه نیز شود.
 3. توصیه می شود افراد پس از جراحـی پلک ، جهت کاهش خشکی چشم ؛  به مدت 3 روزاز قطره اشک مصنوعی استفاده کنند.
 4. بانوانی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند تا مدتی از انجام آرایش چشم منع می شوند.
 5. اکیدا توصیه می گردد که افراد بعد از عمل بلفاروپلاستی ، تا زمانی که پزشک معالج معین نموده ؛ در منزل از عینک آفتابی استفاده کنند و تا چند وقت بعد از عمل از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنند و در صورتی که ناچار به قرارگیری زیر نور خورشید شدند حتما از عینک آفتابی مخصوص تجویز شده استفاده نمایند.
 6. لازم به ذکر است افرادی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند تا مدتی نمی توانند از لنز های تماسی استفاده کنند.

جراحی پلک

هزینه جراحـی زيبايی پلک

هزینه بلفاروپلاستی با توجه به عوامل متعددی برآورد می شود و بسته به وسعت جراحی و غیره ؛ متغیر خواهد بود. هزینه این عمل جراحی ، بعد از بررسی و معاینه دقیق بیمار مشخص خواهد شد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button