جراح بینی

جراح بینی تهران

انتخاب جراح بینی تهران از مهمترین مسائلی است که باید قبل از اقدام به جراحی بینی راجع به آن تحقیق نمود. جراح و متخصص بینی قادر به برطرف کردن مشکلاتی از قبیل قوز بینی، افتادگی نوک بینی و انحراف تیغه بینی و غیره است. دکتر بینی تهران یا دیگر شهر های ایران اگر مجرب باشد این جراحی زیبایی را با حفظ عملکرد طبیعی و حفظ تناسب با دیگر اجزای صورت اقدام به برطرف کردن نواقص بینی به منظور ایجاد چهره ای زیبا، اقدام می نماید. در ادامه این مقاله از سایت دکتر محمد رضا شفیعی بهترین جراح رینوپلاستی و فوق تخصص جراحی های پلاستیک تهران درباره ویژگی و نحوه انتخاب بهترین جراح در بینی اطلاعات کاملی ارائه می دهیم . بدین ترتیب پیشنهاد می دهیم در ادامه مقاله همراه ما باشید.

 

جراح بینی تهران

مراحل انتخاب جراح بینی تهران تهران

انتخاب جراح و متخصص بینی برای ایجاد فرمی زیبا در بینی از انتخاب های سرنوشت ساز زندگی می باشد، به این خاطر که اگر عمل جراحی پلاستیک بینی ، موفقیت آمیز نباشد فرد تا یک سال نمی تواند برای عمل ثانویه بینی اقدام کند. به طور کلی انتخاب در زندگی کار مشکلی می باشد مخصوصا زمانی که گزینه های پیش روی فرد نیز زیاد باشد. برخی از انتخاب ها دارای اهمیت و حساسیت بالایی نمی باشد و احتیاح به تحقیق و بررسی ندارد، اما جراحی زیبایی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. برای انتخاب جراح خوبی بینی در پایتخت یا مناطق دیگر کشور باید یه سری تحقیق و بررسی انجام داد تا نتایج مطلوب را حاصل نمود.

 • در سایت های اینترنتی جستجو کنید و درباره جراحی بینی اطلاعات کسب نمایید.
 • از جراحان بینی تهران لیستی تهیه نموده و در مورد هر یک جداگانه تحقیق نمایید.
 • سایت جراحان بینی را بازدید کرده و به میزان تحصیلات، تخصص، میزان سابقه، دیدگاه های پزشک و مدارج علمی وی اطلاعات کسب نمایید.
 • با افزایش دانش خود در مورد عمل بینی با دید بازتر و توقعات منطقی تری اقدام به جراحی کردن نمایید و بررسی کنید که کاندیدای مناسب انجام جراحی بینی هستید.
 • سپس به مطب دکتر مراجعه کرده و بیماران قبلی وی را ببینید و میزان رضایتشان از رینوپلاستی را جویا شوید و با انجام مشاوره با جراح نمونه کارهایش را هم ببینید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محمدرضا شفیعی ، جراح بینی تهران به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
 • در پایان با انتخاب جراح و فوق تخصص پلاستیک ، کار خود را نهایی کنید و به پزشک خود بعد از انتخاب، اطمینان نمایید.
 • با دکتر انتخابی خود درباره انتظارات خود از جراحی زیبایی بینی صحبت کنید تا او بتواند شما را به خوبی راهنمایی کند.

 

 

ویژگی بهترین جراح بینی تهران

 • سلامتی فرد را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع شخصی خود نباشد.
 • توانایی انجام انواع جراحی زیبایی بینی را با توجه به ایرادات بینی داشته باشد.
 • پزشک باید صبور باشد و انتظارات فرد را از نتیجه عمل درنظر بگیرد و دیدگاه کلی از انجام جراحی زیبایی دماغ به فرد بدهد تا فرد با اطمینان برای انجام جراحی تصمیم بگیرد.
 • از علم زیبایی شناختی برخوردار باشد و بتواند بینی فرد را بعد از جراحی دماغ تجسم کند.
 • بهترین جراح بینی تهران متبحر باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به جراحی دماغ را به بیمار توضیح دهد.
 • در صورتی که فرد از جراحی زیبایی بینی انتظارات نا معقولانه ای داشت سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که او متقاعد نشد از عمل کردن او اجتناب کند.
 • شهرت و مهارت در رینوپلاستی داشته باشد.

 

جراح بینی تهران

 

جراحی زیبایی بینی توسط جراح بینی تهران

جراحی بینی از جمله جراحی های پرطرفدار می باشد که در آن انتخاب جراح حاذق ، حائز اهمیت می باشد. همانطور که می دانید جراحی بینی بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود.

 • عمل کردن بینی گوشتی توسط بهترین جراح بینی تهران

بینی گوشتی به بینی هایی که دارای پوستی با ضخامت بالا و غدد چربی باشد، گفته می شود. در اغلب این نوع بینی ها بافت و غضروف بینی ضعیف است و معمولا دارای پره های باز و ضخیم و نوک بینی افتاده است. در زمان های گذشته برای کوچک کردن بینی بافت و غضروف بینی را تراش می دادند تا بینی کوچک شود اما امروزه عمل دماغ گوشتی با تقویت بافت غضروفی و استفاده از تیغه وسط بینی به دلیل استحکام بالایی که دارد، برای تقویت نوک بینی استفاده می شود.

راینوپلاستی بینی گوشتی باید توسط جراح بینی تهران باتجربه ای انجام گیرد که دارای مهارت و تخصص در زمینه جراحی های بینی گوشتی باشد. نکته مهمی که اینجه باید به آن توجه کرد این است که بینی های گوشتی دوران نقاهت طولانی تری نسبت به بینی های استخوانی دارند و میزان کبودی و تورم نیز در آن ها بیشتر بوده به تدریج کاهش می یابد. قابل ذکر است که نتیجه نهایی عمل گوشتی بینی را باید بعد از یکسال مشاهده و ارزیابی کرد و افرادی با این نوع بینی باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه عمل زیبایی بینی گوشتی خود داشته باشند.

 

جراح بینی تهران 4

 

 • جراحی کردن بینی استخوانی توسط بهترنی جراح بینی تهران

راینوپلاستی استخوانی در ظاهر شخص و بالا رفتن اعتماد به نفس فرد تاثیر بسزایی دارد. مشخصه اصلی بینی های استخوانی وجود برآمدگی در بخش پل بینی می باشد. پوست بینی استخوانی نازک است و انعطاف پذیری بالایی دارد. به همین منظور غالباً دارای نتایج مطلوبتری هستند. از متداولترین علت جراحی پلاستیک بینی استخوانی برداشتن پل بینی می باشد که دارای ابعاد مختلفی است. جراحی پلاستیک بینی استخوانی با ایجاد برش هایی بر حسب تکنیک مورد استفاده بهترین جراح بینی تهران  ، در بینی پوست از ساختار بینی جدا می شود و پزشک تغییرات روی ساختمان بینی را با ایجاد برش هایی روی غضروف بینی و جابه جایی غضروف اعمال می نماید و بعد از رفع ایرادات پوست بینی را سرجای خود قرار داده و بعد از زدن بخیه پانسمان می کند.

هدف اصلی جراحی پلاستیک بینی اصلاح و از بینی بردن بد شکلی استخوان بینی و اصلاح بزرگی بینی می باشد. کاهش تورم بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی زودتر انجام می شود و بهبود جراحی زیبایی دماغ استخوانی نسبت به زمانی که بینی دارای بافت نرم و پوست ضخیم تری است، سریع تر رخ می دهد و برای مشاهده کردن نتیجه نهایی جراحی پلاستیک بینی باید یکسال صبر کرد.

 

جراح بینی تهران 5

 

جراحی بینی ترمیمی توسط جراح بینی تهران

در مواقعی که بیمار از نتیجه جراحی زیبایی دماغ خود راضی نباشد ، جراحی ثانویه صورت می گیرد. این جراحی به منظور برطرف کردن کلیه ایراداتی که در جراحی اولیه برطرف نشده یا بر اثر آن مشکلات جدید پدید آمده انجام می شود. افرادی که قصد انجام جراحی ترمیمی دماغ را دارند باید در انتخاب جراح بینی تهران خود نهایت دقت را داشته باشند ، چرا که این عمل به دقت و مهارت بسیار بیشتری نیاز داشته و در صورتی که به خوبی انجام نشود ، ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. در مواقعی که بیمار از نتیجه جراحی خود راضی نباشد ، جراحی ترمیمی صورت می گیرد.

این پروسه به منظور برطرف کردن کلیه ایراداتی که در جراحی اولیه برطرف نشده یا بر اثر آن مشکلات جدید پدید آمده انجام می شود. افرادی که قصد انجام ترمیم بینی را دارند باید در انتخاب بهترین دکتر بینی تهران متبحر خود نهایت دقت را داشته باشند ، چرا که این عمل به دقت و مهارت بسیار بیشتری نیاز داشته و در صورتی که به خوبی انجام نشود ، ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

زمان مناسب برای جراحی بینی ترمیمی

بهترین زمان برای انجام این جراحی طبق گفته های دکتر شفیعی بهترین جراح بینی تهران ، یکسال پس از عمل قبلی است. در واقع در این مدت تورم بینی به طور کامل فروکش می کند و باعث می شود که کلیه ایرادات بینی به راحتی قابل تشخیص باشند. همچنین در برخی موارد ممکن است ایراد بینی با از بین رفتن ورم خود به خود برطرف شود. البته در مواقعی که بینی ایراد کوچکی داشته باشد ، این امکان وجود دارد که بهترین دکتر بینی تهران پس از 6 ماه نسبت به رفع آن اقدام نماید. در این صورت معمولا نیازی به بیهوشی کامل بیمار نیست و ترمیم بینی با بی حسی موضعی صورت می گیرد. لازم به ذکر است به دلیل اینکه جراحی ترمیمی بینی نسبت به عمل اولیه از پیچیدگی بیشتری برخوردار است ، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

 

کاندیدای نامناسب عمل زیبایی بینی از دید بهترین دکتر بینی تهران

مطالب بسیاری در رابطه با کاندیدای مناسب این عمل وجود دارد اما ما در ادامه به افرادی اشاره خواهیم کرد که جراحی زیبایی دماغ برای آن ها مناسب نبوده و توصیه نمی شود.

 • افرادی که به اختلال بد شکل پنداری دچار هستند

برخی از افراد با وجود اینکه هیچ ایرادی در چهره و بدن خود ندارند مدام در حال ایرادگیری از خود هستند که این به دلیل وجود یک نوع اختلال روانپزشکی در آن ها بوده و دارای انواع مختلفی است. طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران این دسته از افراد قبل از اقدام برای راینوپلاستی باید به روانپزشک مراجعه کرده و پس از درمان، در صورت نیاز برای پروسیجر اقدام نمایند.

 • بیمارانی که دچار وسواس هستند

بعضی از افراد مدام در حال بررسی تقارن صورت خود بوده و خود را با دیگران مقایسه می نمایند، اینگونه اشخاص به اختلالی موسوم به اختلال وسواسی-اجباری ابتلا دارند.

 • اشخاصی که به افسردگی مبتلا هستند

برخی از افرادی که دچار افسردگی هستند گمان می کنند که عمل زیبایی دماغ در روحیه آن ها تاثیر گذاشته و موجب بهبود وضعیت روحی آن ها خواهد شد. در صورتی که ممکن است استرس های شایع عمل زیبایی دماغ موجب بدتر شدن مشکلات این اشخاص شود.

 • افرادی که خود انگیزه ای برای رینوپلاستی ندارند

طبق گفته های بهترین جراح بینی تهران ، اگر از این دسته افراد  پپرسید که چرا می خواهند بینی شان را عمل کنند دلیل خاصی ارائه نکرده و هدفی از انجام این جراحی زیبایی ندارند، اینگونه افراد معمولاً برای جلب نظر دیگران به پروسیجر اقدام می کنند که کاملاً کار اشتباهی است.

 • اشخاصی که ایده آلیست و کمال گرا هستند

این افراد وجود کوچکترین نقص و ایرادی را در صورت و وجود خود تحمل کرده و این موضوع کاملاً غیر ارادی است. افراد باید بدانند که نتایج به دست آمده از پروسه مورد نظر بی نقص مطلق نبوده و تنها منجر به بهبود نسبی آن ها خواهد شد. در برخی از موارد شاهد این هستیم که عمل رینوپلاستی علی رغم داشتن یک ایراد بسیار جزئی که وجود آن بعد از عمل بسیار شایع است، منجر به ایجاد نتایج بسیار عالی در یک فرد شده و بر زیبایی او تاثیر بسزایی گذاشته است. ولی فرد چشمان خود را بر دیدن تمام نتایج مثبت بسته و فقط آن ایراد کوچک را دیده و به بزرگ کردن آن می پردازد. این افراد به هیچ عنوان برای جراحی دماغ مناسب نیستند.

 

جراح بینی تهران

 

 • بیمارانی که بلاتکلیف هستند

تکلیف این دسته افراد با خود مشخص نبوده و نمی دانند که دقیقاً چه خواسته ای از جراح بینی تهران دارند، برای اینکه پروسیجر به بهترین نحو ممکن انجام شود لازم است تا فرد خواسته های خود از عمل زیبایی بینی را دانسته و در مورد آن ها و نگرانی هایشان با پزشک صحبت کند.

 • اشخاصی که خواستار شبیه سازی هستند

برخی از افراد گمان می کنند که جراحی زیبایی بینی شبیه به مجسمه سازی بوده و بهترین دکتر بینی تهران قادر خواهد بود فرم بینی آن ها را دقیقاً شبیه به مدل درخواستی شان جراحی کند، در صورتی که به هیچ عنوان امکان چنین چیزی وجود ندارد. بینی چه از نظر زیبایی و چه از نظر عملکرد تنفسی عضو بسیار حساسی بوده و ویژگی های آن در هر فرد متفاوت می باشد که در هنگام فرم دهی باید به این ویژگی ها توجه ویژه نمود، لذا نمی توان بینی را دقیقاً به آن فرمی که فرد می خواهد شکل داد.

 • بیمارانی که از جراحی بینی خواسته های نامعقول دارند

این دسته از افراد با انگیزه های غیر منطقی همچون مطرح شدن در فضای مجازی و جلب توجه دیگران از دکتر بینی خود درخواست کوچک کردن بیش از حد بینی شان را دارند که دکتر محمدرضا شفیعی ، جراح بینی تهران عمل دماغ را برای آن ها انجام نمی دهد.

 

جراح بینی تهران

 

اقدامات قبل از جراحی بینی از دید بهترین جراح بینی تهران

 • با توجه به میزان اهمیت انتخاب بهترین دکتر بینی تهران زبده ، به عنوان اولین اقدام باید یک پزشک خوبی برگزینند.
 • بعد از انتخاب بهترین دکتر دماغ تهران ، لازم است تا خواسته ها و نگرانی های خود از جراحی بینی را با ایشان در میان بگذارید.
 • اگر قبلاً به بیماری مزمنی ابتلا داشته یا در حال حاضر به بیماری هایی مزمنی همچون لوپوس مبتلا هستید یا به مواد غذایی و دارویی خاصی ابتلا دارید، آن ها را با پزشک انتخابی خود مطرح کنید.
 • پزشک برای اینکه در حین جراحی برای بیمار اتفاق خاصی رخ نداده و بهترین نتایج از آن حاصل گردد یکسری آزمایش و عکسبرداری را برای او تجویز می کند که انجام آن ها و تحویل شان به پزشک ضرورت دارد.
 • بهترین جراح بینی تهران می گوید ، لازم است تا خانم ها با صورتی بدون آرایش برای عمل مراجعه کرده و زیور آلات به همراه نداشته باشند.
 • در صورت داشتن لاک، آن ها را از روی ناخن های خود پاک کرده و اگر ناخن مصنوعی دارید حداقل یکی از آن ها را از روی ناخن های خود بردارید.
 • اگر از نوشیدنی های الکل دار استفاده کرده یا دخانیات استعمال می کنید، مصرف آن ها را 2 هفته قبل از جراحی دماغ متوقف نمایید زیرا موجب کاهش میزان اکسیژن خون شده و ممکن است در حین پروسیجر برای فرد مشکل ساز شود.
 • بهترین دکتر بینی تهران توصیه می کنند ، مصرف داروهایی که موجب کاهش غلظت خون می شوند به مدت 2 هفته قبل از عمل متوقف سازید.
 • برای کاهش میزان استرس خود بهتر است محل کلینیک یا بیمارستانی که پزشک برای عملتان در نظر گرفته است را چند روز قبل شناسایی کنید.

 

جراح بینی تهران

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی از دید بهترین جراح بینی تهران

 1. برای انجام جراحی بینی فوق تخصص جراحی پلاستیک باید به ساختار بینی شما دسترسی داشته باشد تا بتواند اصلاحات و اقدامات لازم را بر روی آن انجام دهد، به همین منظور برش هایی را در پوست ایجاد می نماید که در نتیجه این برش ها و اقدامات انجام شده روی ساختار بینی ، عوارضی موقتی همچون ورم و کبودی در آن و قسمت هایی از صورت ایجاد می شود که موقتی است.
 2. بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به بدن بر کاهش ورم بینی موثر است، به همین منظور در هنگام استراحت و دراز کشیدن سر خود را با گذاشتن چند بالشت در زیر آن بالاتر قرار دهید.
 3. طبق گفته های بهترین دکتر بینی تهران دکتر شفیعی ، داروها و آنتی بیوتیک هایی را که پزشک برای تان تجویز کرده است را سر وقت استفاده کرده و در صورت بروز درد فقط مسکن هایی که پزشک تجویز نموده را مصرف نمایید.
 4. بهترین جراح بینی تهران توصیه می کنند ، استحمام را در حضور یک شخص همراه انجام دهید.
 5. از چسب بینی به مدت دو ماه استفاده کنید.
 6. انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین موجب شدت یافتن ورم بینی می شود، از انجام آن ها بپرهیزید.
 7. تا حد امکان مصرف نمک و غذاهایی که حاوی ادویه زیادی هستند را در رژیم غذایی خود کم کرده، میوه های تازه، نوشیدنی های طبیعی و غذاهای نرم و شل میل کنید.

برای آگاهی از اقدامات بعد از عمل بینی به طور کامل می توانید به مقاله مراقبت های پس از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر محمدرضا شفیعی ، جراح بینی تهران مراجعه کنید.

قیمت رینوپلاستی توسط بهترین جراح بینی تهران

به این نکته در این عمل توجه داشته باشید که بخاطر هزینه کمتر به هر پزشکی مراجعه نکنید و ابتدا درباره او تحقیق نمایید. هزینه عمل دماغ  با توجه به دستمزد بهترین دکتر بینی تهران یا هر منطقه دیگر، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه آزمایشات و داروهای تجویز شده ، جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button