جراح بینی

جراح بینی

جراح بینی نقش تعیین کننده در روند جراحی بینی دارد. در صورتی که پزشک انتخابی شما فردی با مهارت ، با تجربه و حرفه ای باشند ، قطعا نتیجه حاصل از روند عمل ، ایده آل خواهد بود. اما اگر چنین نباشد ، احتمالا از نتیجه فرآیند جراحی رضایت کاملی نخواهید داشت. به دلیل تاثیر زیاد متخصص جراحی زیبایی بینی ، متقاضیان این پروسه تمایل دارند بهترین متخصص را در این زمینه پیدا کنند. اما نمی دانند دقیقا ویژگی های بهترین جراح زیبایی بینی چیست. دکتر محمدرضا شفیعی فوق تخصص جراح پلاستیک و زیبایی در تهران در ادامه این مطلب توضیحات کاملی ارائه می دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

 

جراح بینی

 

سوالاتی که در ذهن افرد متقاضی جراحی پلاستیک بینی ایجاد می شود این است که

 • بهترین جراح بینی تهران را چگونه انتخاب کنند ؟
 • بهترین متخصص رینوپلاستی در تهران کیست؟
 • فوق تخصص عمل بینی خوب چه ویژگی دارد ؟
 • بهترین متخصص عمل بینی گوشتی در تهران کیست ؟
 • بهترین جراح پلاستیک را چگونه انتخاب کنم ؟

انتخاب بهترین دکتر بینی در تهران

 1. از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در موتورهای جستجو لیستی از بهترین متخصصان تهیه کنید.
 2. به سایت پزشک منتخب خود مراجعه نمایید و در مورد میزان تحصیلات ، تخصص ، مدارج علمی اطلاعات کسب کنید سپس می تواند با مراجعه به گالری تصاویر، نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی را مشاهده نمایید.
 3. مشاوره حضوری با بهترین جراح بینی تهران یا شهر محل زندگی خود داشته باشید و در مورد نتیجه انجام عمل یک دیدگاه کلی داشته باشید.
 4. رضایت بیماران قبلی که طی فواصل زمانی مختلف به مطب مراجعه می نمایند را مورد بررسی قرار دهید.

خصوصیات بهترین جراح بینی

 • جراح فوق تخصص پلاستیک بینی باید سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد.
 • توانایی انجام جراحی پلاستیک را روی انواع بینی با مشکلات مختلف داشته باشد.
 • برای هر بیمار زمان کافی برای معاینه و مشاوره بگذارد.
 • با صبر و حوصله انتظار فرد را از انجام جراحی بینی ، گوش کند و با در نظر گرفتن نوع بینی مدل آن که متناسب با چهره و نوع بینی است را انتخاب کند.

 

جراح بینی

 

جلوگیری از تنگی و انسداد دریچه ی بینی با انتخاب جراح بینی خوب در تهران

بیشتر متقاضیان جراحی زیبایی بینی ، بخصوص خانم ها به کوچک شدن بینی و به اصطلاح به فرم فانتزی و سربالا علاقه نشان می دهند ولی باید به این نکته نیز توجه داشته باشند که کوچک شدن بیش از حد بینی و کوچک کردن پره و سوراخ های آن موجب به وجود آمدن مشکلات تنفسی و تنگی دریچه ی داخلی و خارجی بینی می شود که ترمیم اینگونه بینی ها کار بسیار سخت و دشواری است . اگر پروسه رینوپلاستی توسط یک دکتر بینی خوب یا فوق تخصص جراحی های پلاستیک و متبحر انجام شود کاملا بی خطر و بدون هیچگونه عوارضی خواهد بود اما در غیر این صورت رفع نواقص آن برای بیمار بسیار پرهزینه و سخت خواهد شد و در نهایت منجر به ترمیم بینی می شود .

حفظ شاخص های استاندارد بینی با انتخاب بهترین دکتر بینی

در عمل زیبایی بینی تناسب اجزای دیگر صورت با “پهنای بینی ، ارتفاع ، پشت ، فاصله بینی و لب و غیره ” دارای انتخاب های مشخصی است. پزشک بر اساس شاخص ها به آنالیز نتیجه ای که پس از عمل به دست خواهد آمد می پردازد. برای مثال ارتفاع بینی در حدود 67 درصد طول آن می باشد. رعایت این استاندارد ها موجب ایجاد تناسب بینی با چهره و در نتیجه زیبایی و جذابیت فرد بدون هیچگونه عوارض پس از عمل بینی می شود که تنها به دست یک جراح بینی متبحر قابل انجام می باشد.

 

جراح بینی

 

نظر جراح بینی درباره جراحی بینی گوشتی و استخوانی

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بیشتر از وجود ایراداتی همچون بزرگ بودن نوک و پهن بودن فرم آن شکایت داشته و افرادی با بینی استخوانی از وجود مشکلاتی مانند قوز بر روی پل بینی و افتادگی نوک آن گله مند هستند. باید بگوییم که هر چه استخوان های بینی ضخامت بیشتری داشته و پوست آن نازک تر باشد دست جراح بینی برای ایجاد تغییرات بازتر بوده و به دلیل داشتن پوست نازک این تغییرات به خوبی قابل مشاهده خواهند بود. به همین دلیل نتیجه به دست آمده از جراحی بینی استخوانی بسیار رضایت بخش تر از عمل بینی گوشتی خواهد بود.

همچنین با توجه به توضیحات بالا می توان گفت به دلیل اینکه ایجاد تغییراتی همچون سربالا کردن، کوچک کردن و قوس نیازمند استخوان هایی مستحکم است و برای دیده شدن این تغییرات در بینی، پوست باید نازک باشد لذا بینی های گوشتی در فرم دهی دارای محدودیت بوده و تنها می توان  بر روی آن ها جراحی بینی طبیعی انجام داد، در صورتی که بینی های استخوانی را به هر دو فرم طبیعی و گوشتی می توان عمل کرد.

 

جراح بینی

 

جراح بینی ، رینوپلاستی را چگونه انجام می دهد؟

جراحان بینی با توجه به مهارت و صلاحدید خود از دو روش برای عمل زیبایی دماغ استفاده می کنند ؛ این دو تکنیک را در ادامه شرح می دهیم.

 • جراحی باز

برای انجام عمل زیبایی بینی لازم است که جراح به ساختمان آن دسترسی داشته باشد تا بتواند تغییرات مورد نظر را بر روی آن اعمال کند که این دسترسی از طریق برش یا برش هایی که بر روی پوست بینی ایجاد می گردد میسر می شود. محل ایجاد این برش ها موجب تفکیک عمل بینی به دو روش باز و بسته می شود. در جراحی زیبایی بینی به روش باز بهترین جراح بینی تهران برش مورد نیاز را بر روی ناحیه کلوملا ایجاد می کند، کلوملا به ناحیه ما بین دو سوراخ بینی گفته می شود. سپس پوست آن را از اسکلت آن به کمک ابزارهای مخصوص جدا کرده و غضروف های آن را به شکل مورد نظر خود فرم داده، عیوب آن ها را برطرف ساخته و سپس پوست را با ایجاد بخیه در جای خود ثابت می نماید.

 

جراح بینی

 

 • جراحی بسته

برش هایی که دکتر بینی تهران به منظور دسترسی به ساختمان بینی باید در آن ایجاد شوند، در جراحی بسته بینی در داخل آن ایجاد می شود. لازم به ذکر است که بیشتر پزشکان به دلیل اینکه در جراحی باز به ساختمان بینی اشراف بیشتری دارند از این روش برای انجام این عمل بهره می گیرند.

آیا دکتر بینی متبحر ، عمل بینی با لیزر انجام می دهد؟

با توجه به اینکه امروزه دسترسی به اینترنت بسیار آسان شده است بیشتر افراد در صورت نیاز به اطلاعات در زمینه های مختلف، در گوگل و شبکه های اجتماعی به جستجو می پردازند. چنانچه در رابطه با جراحی زیبایی بینی در گوگل جستجو کرده باشید، با مواردی همچون کوچک کردن بینی با دستگاه، کوچک کردن دماغ با لیزر ، کوچک کردن آن با عسل و غیره روبرو شده اید. بهترین جراح بینی تهران اعلام می دارد که تنها راه برای برطرف کردن ایرادات موجود در ساختمان بینی دسترسی به ساختمان آن ، حذف استخوان های اضافی یا استفاده از روش هایی همچون گرافت گذاری برای تقویت غضروف های بینی بوده و روش هایی همچون جراحی بینی با لیزر ، هیچ تاثیری در فرم دهی دماغ و رفع مشکلات آن نخواهند داشت. از لیزر فقط می توان برای برطرف کردن مشکلات پوستی بینی همچون جای زخم، لکه ناشی از جوش و غیره بهره گرفت.

دکتر بینی طبیعی کار

داشتن چهره ای نچرال و بی نقص ، آرزوی همه انسان ها است. اما بسیاری از افراد در بینی خود نقص هایی دارند که برای رفع آن ها نیازمند عمل زیبایی بینی هستند. از این رو به دنبال بهترین جراح بینی تهران هستند که بتواند بینی آن ها را به طبیعی ترین شکل ممکن ، عمل کند. دکتر محمد رضا شفیعی ، فوق تخصص عمل پلاستیک و زیبایی و دارای بورد فوق تخصصی ، عمل طبیعی بینی را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد. شما می توانید نمونه کارهای ایشان را در قسمت گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام شان مشاهده فرمایید.

بهترین دکتر بینی در تهران

در تهران به نسبت دیگر شهر ها ، متقاضیان رینوپلاستی و البته جراحان فعال در این زمینه ، بیشتر هستند. تمامی این متقاضیان به دنبال بهترین جراح بینی در شهر خود هستند. فراموش نکنید که بهترین پزشک کسی است که با توجه به حفظ عملکرد بینی ، فرم آن را به زیباترین شکل ممکن تغییر دهد. چنین عملی فرم بینی را بر اساس تناسب آن میان سایر اجزای بینی انتخاب می کند. دکتر محمد رضا شفیعی به عنوان فوق تخصص در این زمینه در زمره پیشتازان این عرصه قرار دارد.

بهترین جراح بینی گوشتی تهران

بینی هایی که غضروف و استخوان نرمی دارند و پوست آن ها ضخیم است  ، به نسبت بینی های استخوانی ، پروسه جراحی زیبایی بینی را چالش برانگیز می کنند. چرا که قطعا غضروف و استخوان نرم ، توان تحمل فشار ناشی از تغییر فرم را ندارد و پس از مدتی به فرم قبلی باز می گردد. برای رفع این مشکل حتما نیازمند مراجعه به بهترین فوق تخصص بینی در تهران هستید. فوق تخصص خوب در این زمینه می داند که با چه تکنیکی از بازگشت پذیری فرم بینی جلوگیری کند. او علاوه بر تغییر فرم به بهترین حالت ، با تکنیک گرافت گذاری ساختار محکمی برای بینی ایجاد می کند. بنابراین در صورتی که بینی گوشتی دارید و می خواهید بهترین فرم با ماندگاری دائمی در آن ایجاد کنید ، حتما در انتخاب پزشک متخصص دقت کافی به خرج دهید.

 

جراح بینی

 

اقداماتی که باید پیش از جراحی آن ها را انجام داد!!

افراد برای اینکه عمل زیبایی موفقی داشته باشند باید علاوه بر انتخاب فوق تخصص زیبایی با تجربه باید یکسری اقدامات را قبل و یکسری اقدامات بعد از رینوپلاستی را باید انجام دهند.

 • در جلسه مشاوره ای که با پزشک دارید، انتظار و خواسته خود را از انجام عمل زیبایی بینی بیان نمایید ؛ پزشک نیز دیدگاه کلی از نتیجه تغییر فرم بینی به فرد می دهد تا در مورد انجام این عمل تصمیم گیری نماید.
 • چنانچه بیماری خاصی دارید و داروی خاصی استفاده می کنید یا حتی به دارویی حساسیت دارید، دکتر منتخب را مطلع سازید.
 • دو هفته قبل از عمل زیبایی از مصرف دخانیات و هرگونه مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • به مدت دو هفته قبل از انجام تغییرات زیبایی ، از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و قرص های مسکن پرهیز کنید.
 • آزمایشات لازم را که جراح بینی تجویز نموده است را انجام دهید و روز موعود همراه خود داشته باشید.
 • اگر دچار سرماخوردگی هستید، این پروسه زیبایی را تا بعد از بهبودی کامل به تعویق بیاندازید.
 • شب قبل از انجام پروسیجر استحمام نمایید و شام سبکی میل نمایید و شش الی هشت ساعت قبل از عمل ناشتا باشید.
 • آقایان لازم است که ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند و بانوان روز جراحی بدون آرایش برای عمل مراجعه نمایند.
 • روز جراحی لباس راحت بپوشید یا از پیراهنی استفاده نمایید که از جلو دکمه داشته باشد.
 • یک ساعت قبل از زمان تعیین شده با یک همراه در محل مورد نظر حضور داشته باشید.

 

جراح بینی

 

دستورالعمل هاب مراقبتی جراح بینی بعد از عمل

 • به منظور کاهش کبودی و میزان تورم بعد از عمل بینی 48 الی 72 ساعت از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • هنگام خوابیدن حالت طاقباز بخوابید و سر را با قرار دادن دو بالشت بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 • در رژیم غذایی خود ازغذاهایی که احتیاج به جویدن زیاد دارند، خودداری نمایید و از غذاهای میکس شده و نرم از قبیل سوپ استفاده نمایید.
 • چند روز اول بعد از انجام عمل از مایعات طبیعی از قبیل آناناس استفاده نمایید.
 • حداقل تا 6 هفته از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید.
 • تا دو هفته بعد از انجام پروسیجر از استعمال دخانیات و نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب کنید.
 • داروهایی که جراح بینی تجویز نموده است را به طبق دستور استفاده نمایید و از مصرف داروهای اضافی خودداری کنید.
 • طی یک هفته تا 10 روز بعد ازعمل زیبایی بینی که بینی پانسمان دارد حین استحمام به نحوی سر و موها را شستشو دهید که اسپلینت بینی خیس نشود.
 • به منظور محافظت از بینی از قرار گرفتن در محل های پر ازدحام که احتمال برخورد با افراد زیاد است تا زمانی که بینی شکل نگرفته، خودداری نمایید.
 • در ماه های اول از قرار گرفتن در زیر نور شدید آفتاب و محیط های خیلی گرم خودداری نمایید.
 • به مدت چند هفته بعد از انجام این فرآیند زیبایی احتمال اینکه بینی بی حس باشد، وجود دارد و این حس در قسمت سر بینی طولانی تر خواهد بود و جای نگرانی نیست این حس بعد از مدتی به تدریج برطرف خواهد شد.
 • بهترین جراح بینی تهران توصیه می کند در دوران نقاهت با دهان باز عطسه نمایید و از فین کردن و تخلیه ترشحات بینی با فشار اجتناب کنید.
 • به مدت دو ماه از شنا کردن و سونا رفتن خودداری نمایید.
 • بعد از 7 الی 10 روز به منظور برداشتن بخیه و اسپلینت بینی به مطب مراجعه نمایید و قبل از مراجعه استحمام نمایید به طوری که پانسمان بینی کامل خیس شود و هنگام برداشتن اسپلینت بینی فرد دردی را احساس ننماید.

هزینه جراحی بینی

هزینه عمل بینی در تهران ( گوشتی یا استخوانی ) ، بر اساس المان های مختلفی محاسبه می شود ؛ در نتیجه احتساب هزینه دقیق این عمل ، نیازمند معاینه دقیق فرد زیباجود از سوی جراح بینی می باشد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button