جراح بینی

خصوصیات بینی خوب

خصوصیات بینی خوب

برای خیلی از افراد ممکن است این سوال پیش آید که خصوصیات بینی خوب چه می باشد ؟ بینی خوب و زیبا در هر فرد مختص به همان فرد است . به عنوان مثال شخصی که دارای صورت کشیده ای می باشد خصوصیات بینی خوب برای وی با شخصی که صورت گردی دارد متفاوت است.

لذا با مراجعه به پزشک فوق تخصص زیبایی، صورت شما آنالیز می شود و با انجام بررسی های لازم بهترین بینی متناسب با صورت شما طراحی خواهد شد . ضمنا معیار زیبایی بینی در خانم ها و آقایان نیز متفاوت می باشد . جراح بینی باید مختصات زیباشناسی صورت را به طور کامل بداند تا قادر باشد بهترین بینی را برای فرد طراحی نماید .

خصوصیات بینی خوب

خصوصیات بینی زیبا چه می باشد ؟

از نمای روبرو : نمای صورت از روبرو به پنج قسمت تقسیم می شود . پهنای بینی باید 5/1 کل صورت باشد و جایگاه بینی در 5/1 صورت قرار گرفته باشد . اندازه ی پهنای چشم نیز به هر میزانی که باشد باید پهنای پایه ی بینی هم به همان میزان باشد .
از نمای نیم رخ : یکی از معیار های خوب در زاویه ی نیم رخ این است که ارتفاع بینی باید برابر با پهنای بینی باشد ، زاویه ی موجود در بین بینی و لب باید در خانم ها 95 الی 100 درجه و در آقایان 90 تا 95 درجه باشد .

زاویه ی پیشانی پایینی نیز اهمیت دارد که اندازه ی آن باید بین 115 تا 135 درجه باشد . یکی دیگر از زوایایی که بینی با آن ارتباط دارد رابطه بینی با کل صورت است که باید بین 30 تا 40 درجه باشد .
از نمای زیر : در صورتی که بینی را از این نما مشاهده کردید باید به صورت متساوی الاضلاع باشد و دو سوم از ناحیه ی تحتانی بینی را سوراخ های بینی باید تشکیل داده باشد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button