جراح بینی

دماغ عملی

دماغ عملی

اگر جزو کسانی هستید که برای زیبایی چهره ی خود، می خواهید عمل جراحی بینی را انجام دهید، می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات لازم را به دست آورید.( دماغ عملی )

دماغ عملی

مقدمه :

عمل بینی یکی از شایع ترین جراحی‌هایی است که در چند سال اخیر به‌ ویژه در کشور ما انجام می‌شود.

بعضی از افراد تنها و تنها به ظاهر و شکل پایانی بینی توجه می کنند و مسائله های دیگر برای‌ آن ها از اهمیت چندانی ندارد. اما تنها پزشک و نحوه جراحی تضمین‌کننده رضایت مطلوب از نتیجه عمل نیستند و غیر از این دو مورد کلیدی موارد دیگر هم باید رعایت شود. در ادامه در‌مورد همه نکاتی که باید قبل و از بعد از جراحی بدانیم، صحبت می‌کنیم.

بینی یکی از مهم‌ترین اجزای بدن است که عملکرد آن نقش حیاتی برای انسان دارد و کوچک‌ترین اختلال برای این عضو می‌تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. با این حال این عضوی است که در وسط صورت قرار گرفته و عیوب ظاهری آن بیشتر از سایر اعضای بدن به چشم می‌خورد. عیوب ظاهری بینی علاوه بر اینکه در مشاهده‌کننده حس ناخوشایندی ایجاد می‌کند، سبب می‌شود زیبایی بقیه اجزای چهره نیز تحت‌تاثیر قرار بگیرد. با این حال خیلی اوقات شده که در کنار مشکلات ظاهری، اختلال داخلی از‌جمله پولیپ،  انحراف تیغه بینی و بزرگی شاخک بینی وجود داشته باشد. برای همین برخی افراد اگر امکانش وجود داشته باشد همزمان با عمل زیبایی، اختلال‌های بینی را هم درمان می‌کنند. با این حال اولین نکته‌ای که بسیار حائز‌اهمیت است اینکه وضعیت تنفس بینی بهبود پیدا کند. .( دماغ عملی )

دماغ عملی  :

جراحی دماغ یا همان دماغ عملی تحت بیهوشی انجام می شود. نوع بیهوشی که موضعی باشد یا عمومی بستگی به پیچیدگی جراحی دارد. بعد از بیهوشی شدن ، جراح روی بینی شکافی را ایجاد می کند تا دسترسی به غضروف و استخوان راحت تر باشد. پس از ایجاد برش، جراح تغییرات و اصلاح عیوب بینی را شروع می کند و پس از اتمام کار بیخیه را در داخل بینی می زند و سپس آتلی را بر روی بینی قرار می دهد..( دماغ عملی )

این را به خاطر داشته باشد که پس از جراحی، نکاتی است که انجام آن ضروری می باشد این نکات شامل : مراقبت های بعد از عمل می شود.

پس از عمل دماغ :

  • مصرف سیگار و دخانیات تا دو هفته ممنوع می باشد.
  • غذاهای سفت تا چند روز ممنوع می باشد.
  • ازعینک برای مدت زمان چند هفته خودداری کنید.
  • هنگام استراحت سر را بالا تر از بالا تنه قرار دهید.
  • بینی را با سرم شست و شویی تمیز کنید.
  • برای کم کردن تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button