جراح بینی

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

هر نوع عمل جراحی که انجام بشود ، دارای دوران نقاهت خواهد بود ، دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه را در این مقاله توضیح خواهیم داد .

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه

دوران نقاهت بعد از جراحی پروتز سینه به طور کلی بر پنج قسم خواهد بود :

در ابتدا پس از پایان عمل پروتز سینه ، بیمار را به ریکاوری انتقال می دهند . در آنجا بیمار از هر لحاظ به وسیله دستگاه مانیتورینگ تحت کنترل خواهد بود . زمانی که فرد کمی هوشیار شد ، به بخش منتقل گردیده و تحت مراقبت قرار می گیرد . در آنجا توضیحات لازم به فردی که همراه اوست داده خواهد شد . پس از معاینه پزشک جراح پلاستیک و تجویز داروهای لازم ، در صورتی که مورد خاصی مطرح نباشد ، بیمار مرخص خواهد شد .

طی یک هفته اول لازم است تا بیمار بیشتر استراحت کند . طی این مدت اگر که احساس درد داشتید ، نگران نشوید . بروز درد در ناحیه تحت جراحی طبیعی است و به کمک مصرف مسکن های تجویز شده ، قابل کنترل خواهد بود . در این مدت می توانید آهسته در طی روز کمی قدم بزنید .

از هفته ی دوم بیمار می تواند انجام فعالیت های سبک را شروع کند و به محل کار خود باز گردد ، اما همچنان لازم است تا مراقبت های لازم را انجام دهد . علاوه بر این رانندگی کردن توصیه نمی شود .

پس از گذشت 15 روز بیمار تا حدی به وضعیت قبل از جراحی باز می گردد ، اما هنوز لازم است تا از سوتین های طبی استفاده نموده و ورزش های سنگین را انجام ندهد  . از برداشتن اشیا سنگین نیز خود داری نماید .

پس از آن که تقریباً یک ماه و نیم از زمان جراحی سینه گذشت و با صلاح دید پزشک فرد قادر است تا مانند گذشته هر کاری را انجام دهد اما بهتر آن است همچنان اشیا سنگین را جا به جا نکند و از هرنوع فعالیتی که باعث بروز درد شد اجتناب نماید .

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Button