جراح بینی

رینوپلاستی

رینوپلاستی

رینوپلاستی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی یکی از انواع بیشمار جراحی های زیبایی است که از متقاضیان بسیار زیادی در سرتاسر جهان و همینطور ایران برخوردار است.

سالانه صد ها هزارنفر به منظور از بینی بردن ایرادات ظاهری بینی خود و دستیابی به زیبایی بیشتر اقدام به جراحی زیبایی بینی می نمانید.

جراحان بینی از دو روش رینوپلاستی بسته و رينوپلاستي باز اقدام به جراحی بینی افراد می نمایند.

 • جراحی بینی باز : جراحی بینی به روش باز یا رينوپلاستي باز روشی است که در آن جراحان بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی علاوه بر برش های داخلی یک برش بسیار کوچک نیز برروی ناحیه کلوملا ایجاد می نماید.
 • جراحی بینی بسته : جراحی بینی به روش بسته یا رينوپلاستي بسته ، روشی است که در آن جراحان بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی تمام برش های مورد نیاز را درون بینی ایجاد نموده و در این روش هیچگونه برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود.

رینوپلاستی بینی های گوشتی

بینی ها را با توجه به دو عامل میزان ضخامت پوست بینی و میزان ضخامت استخوان های بینی به دو نوع گوشتی و استخوانی تقسیم می کنند.

 1. بینی گوشتی : این نوع از بینی پوست ضخیم و غضروف های ضعیف دارد.
 2. بینی استخوانی : این نوع از بینی پوست نازک و استخوان های محکم دارد.

رینوپلاستی

نتیجه جراحی بینی گوشتی در گذشته به دلیل عدم پیشرفت علم پزشکی به فرم اولیه باز می گشت و امروزه افرادی که بینی شان گوشتی است بسیار نگران بازگشتن فرم بینی خود به فرم قبل از جراحی می باشند.

باید بگوییم که امروزه با پیشرفت علم پزشکی ، جراحان بینی از تکنیک هایی مانند استفاده از گرافت برای جراحی بینی استفاده می نمایند که احتمال بازگشت بینی های گوشتی را تا حد زیادی کاهش داده است.

رینوپلاستی بینی بدون جراحی

رینوپلاستی با لیزر ، کوچک کردن بینی با دستگاه، کوچک کردن بینی با طب سنتی و غیره از عباراتی هستند که در صورت جستجو در گوگل حتماً با آن ها برخورد کرده اید.

باید بگوییم که در حال حاضر هیچ روشی جز جراحی بینی بر کوچک کردن و از بین بردن ایرادات بینی موثر نبوده و عبارات فوق تنها جنبه تبلغاتی دارند.

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

 • پس از رینوپلاستی غالبا اکثر بیماران با عوارضی همچون درد ، تورم ، کبودی و گلو درد مواجه می شوند. شدت این عوارض می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد.
 • گلودرد پس از جراحی بینی بر اثر لوله بیهوشی ایست که حین عمل در گلو قرار داده می شود. معمولا بیماران تا یکی دو روز اول با گلودرد مواجه می شوند و با مصرف مایعات گرم می توانند آن را مهار کنند.
 • تورم و کبودی تا روز سوم افزایش یافته و به اوج خود میرسد اما از روز چهارم به تدریج از شدت آن کاسته خواهد شد. به منظور کنترل تورم و کبودی خود می توانید اقدامات زیر را انجام دهید :
 • استفاده از آب میوه های طبیعی همچون آب کرفس و آب آناناس به کاهش تورم و التیام زخم ها می کند.
 • تا 72 ساعت حتما از کمپرس یخ استفاده نمایید. این کار تاثیر زیادی در کاهس تورم و کبودی صورت شما دارد. البته توجه داشته باشید که کمپرس به گچ و قالب بینی فشار وارد نکند.
 • به صورت طاقباز و رو به بالا بخوابید و حداقل تا یک ماه از خوابیدن به سمت پهلو و روی شکم خودداری نمایید. همچنین از چند بالش کمک گرفته تا سر بالاتر از حد طبیعی قرار داشته باشد، به صورتی که سر بالا تر از پاها قرار بگیرد.

سایر مراقبت های بعد از عمل بینی

 1. حداقل تا یک هفته استراحت کنید و از انجام کار های روزمره به خصوص فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 2. تا یک هفته از غذا های آبکی و مایعات مصرف کنید.
 3. از خم کردن سر، خندیدن بیش از حد و فریاد زدن خودداری نمایید.
 4. تا دو هفته استعمال دخانیات و استفاده از نوشیدنی های الکل دار ممنوع می باشد.
 5. تا دو ماه از عینک زدن خودداری کنید اما استفاده از لنز مانعی ندارد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button