جراح بینی

عمل تزریق چربی در سینه

عمل تزریق چربی در سینه

از تکنیک عمل تزریق چربی در سینه می توان برای رفع نقایص متعدد در پستان استفاده نمود از جمله بزرگ کردن حجم سینه های کوچک ، اصلاح نمودن نقایص مادر زادی ، اصلاح حجم پستان پس از خارج نمودن پروتز به هر دلیل  و رفع چین و چروک های موجود در پستان که بر اثر افزایش سن یا استفاده از پروتز ها ایجاد شده اند .

عمل تزریق چربی در سینه

سن مناسب برای عمل تزریق چربی در سینه :

برای عمل تزریق چربی در سینه محدودیت سنی خاصی وجود ندارد ولی اغلب خانم های مراجعه کننده در سنین بین 25 تا 55 می باشند که به علت زایمان های مکرر ، می خواهند سینه های خود را به شکل طبیعی دربیاورند. لازم به ذکر است افزایش حجم پستان ها معمولا یک سایز است .

نحوه ی انجام عمل :

عمل تزریق چربی در سینه با استفاده از بی حسی موضعی قابل انجام است  و معمولا چربی مورد نیاز از قسمت شکم یا باسن برداشته می شود. چربی آن ناحیه با استفاده از کانولای مخصوصی از بدن خارج می شود و پس از صاف شدن مواد زائد و ذرات خون و سرم به وسیله ی سانتریفوژ ، چربی های صاف شده به وسیله ی سرنگ های کم حجم و کانولاهای نازک و ظریف به درون پستان و عضله تزریق می شود و موجب به وجود آمدن قوام مناسبی در پستان می شود .

مزایای عمل تزریق چربی در سینه :

  • عمل تزریق چربی در سینه با استفاده از بافت بدن خود بیمار صورت می گیرد و به همین علت بروز عکس العمل نسبت به آن وجود ندارد .
  • ایجاد کپسول که یکی از مشکلات معمول در زمان استفاده از پروتز ها می باشد در روش تزریق چربی در سینه مشاهده نخواهد شد .
  • در این روش بافت چربی در طول زمان سفت نخواهد شد .
  • احتمال خالی شدن و یا سوراخ شدن بافت چربی تزریق شده وجود ندارد .
  • هر چند تغییرات ایجاد شده به دلیل بارداری یا بالا رفتن سن می تواند موجب تغییر شکل و یا افتادگی سینه پس از تزریق چربی در سینه می شود ولی پیشنهاد نمی شود که چربی پس از 10 سال مجددا در سینه پیوند زده شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button