جراح بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی : انجام جراحی های زیبایی به ویژه جراحی های زیبایی صورت که به وضوح برای افراد قابل مشاهده است، غالباً مورد توجه همگان است و انجام آن منجر به افزایش اعتماد به نفس در افراد می گردد.

با در نظر داشتن این موضوع که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد، یقیناً زیبایی یا عدم زیبایی بینی ، تاثیر ویژه ای در زیبا به نظر آمدن کل چهره خواهد داشت.

لازم به ذکر است بر اساس علم زیباشناسی برای این که چهره ای زیبا داشته باشیم، تناسب میان اعضای صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

عمل جراحی زیبایی بینی 2

انتخاب جراح بینی

چرا انتخاب جراح فوق تخصص پلاستیک بینی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، تجربه و دقت و مهارت جراح بینی می تواند مهم ترین المان در دریافت یک نتیجه ی منطقی ، بدون آسیب به عملکرد تنفسی – بویایی بینی است.

در نظر داشته باشید ، فردی که تمام اعضای صورتش بزرگ باشد، باید جراحی بینی وی طوری انجام بشود که بینی خیلی کوچک نشود و با دیگر اعضا تناسب داشته باشد.

همچنین باید خاطر نشان کرد در برخی افراد لازم است همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی ، عمل زیبایی چانه نیز انجام بشود، تا نتیجه مطلوب به دست آید. این جراحی زمانی انجام می شود که چانه عقب رفته ، یا به طور غیر طبیعی بزرگ یا کوچک باشد.

با جراحی زیبایی چانه و عمل زیبایی بینی می توان تناسب قابل قبولی در چهره بیمار ایجاد نمود تا در نهایت مشاهده نتیجه پایانی رضایت بخش باشد.

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی از نظر ساختمان غضروفی – استخوانی بینی بر دوقسم است:

 • عمل زیبایی بینی استخوانی
 • عمل جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

در عمل بینی گوشتی باید به چند نکته توجه نمود:

بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم و چرب است

غضروف ها و استخوان های بینی گوشتی ، ضعیف و ظریف است.

برای دریافت نتیجه مناسب از عمل بینی گوشتی مهارت و دقت بیشتری نسبت به بینی استخوانی از سوی جراح بینی لازم است.

در بیشتر افرادی که بینی های بزرگ و گوشتی دارند ، برای این که در دراز مدت دچار عوارضی از قبیل عدم تقارن یا فرو رفتگی در کناره های بینی نشوند، از تکنیک های گرافت گذاری و تقویت ساختارهای غضروفی بینی استفاده می شود.

عمل زیبایی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی با توجه به فرم ساختمان بینی ( غضروف های قوی با پوست نازک ) این امکان را برای جراح فراهم می آورد که راحت تر از جراحی بینی گوشتی ، هنر خود را به نمایش بگذارد و تغییرات مورد نظر را اعمال نماید و صد البته به علت کم بودن تورم در این بیماران نتایج عمل بینی خیلی زودتر خود را نشان می دهد.

اقدامات قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

 1. از دو هفته قبل و بعد از جراحی پلاستیک بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی اجتناب نمایید. زیرا دخانیات موجب کاهش اکسیژن موجود در خون شده حین عمل بینی خواهد شد.
 2. شب قبل از عمل زیبایی بینی شام سبک میل نماید و حدود 6 الی 8 ساعت قبل از عمل بینی ناشتا باشید.
 3. آزمایش های تجویز شده قبل از عمل بینی توسط جراح فوق تخصص پلاستیک بینی را انجام دهید.
 4. به منظور کاهش کبودی و تورم بعد از عمل بینی از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت بعد از عمل بینی استفاده نمایید.
 5. روز اول استراحت کافی نمایید و بصورت طاقباز به پشت دراز کشیده و با کمک دو بالشت سر را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 6. مایعات زیاد بنوشید و آبمیوه های طبیعی بیشتر استفاده نمایید.
 7. غذاهای نرم و میکس شده که احتیاج به جویدن زیاد ندارند، میل نمایید.
 8. از انجام فعالیت های سنگین به مدت 6 ماه اجتناب کنید.
 9. بعد از جراحی بینی برای تمیز کردن صورت باید از دستمال مرطوب به نحوی که چسب ها خیس نشود، استفاده نمایید و هنگام استحمام نیز مراقب باشید که اسپلینت و پانسمان بینی به هیچ عنوان خیس نشود چرا که نتیجه جراحی بینی را دستخوش تغییراتی خواهد نمود.

جراحی بینی قیمت

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی با توجه میزان تخصص و موقعیت مکانی متفاوت می باشد و بعد از معاینه بالینی و با توجه به میزان ایراد بینی و اقداماتی که باید انجام شود تعیین می گردد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button