جراح بینی

عمل جراحی زیبایی بینی

انجام جراحی های زیبایی به ویژه جراحی های زیبایی صورت که به وضوح برای افراد قابل مشاهده است، غالباً مورد توجه همگان است و انجام آن منجر به افزایش اعتماد به نفس در افراد می گردد.با در نظر داشتن این موضوع که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد، یقیناً زیبایی یا عدم زیبایی بینی ، تاثیر ویژه ای در زیبا به نظر آمدن کل چهره خواهد داشت. افراد زیادی تمایل به انجام عمل جراحی زیبایی بینی دارند. اگرشما نیز چنین تمایلی دارید ، برای تجربه بهترین فرآیند و نتیجه از جراحی بینی ، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

عمل جراحی زیبایی بینی 2

لازم به ذکر است بر اساس علم زیباشناسی برای این که چهره ای زیبا داشته باشیم، تناسب میان اعضای صورت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انتخاب جراح بینی برای عمل جراحی زیبایی بینی

چرا انتخاب جراح فوق تخصص پلاستیک بینی از اهمیت بالایی برخوردار است؟

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد، تجربه و دقت و مهارت جراح بینی می تواند مهم ترین المان در دریافت یک نتیجه ی منطقی ، بدون آسیب به عملکرد تنفسی – بویایی بینی است.

در نظر داشته باشید ، فردی که تمام اعضای صورتش بزرگ باشد، باید جراحی بینی وی طوری انجام بشود که بینی خیلی کوچک نشود و با دیگر اعضا تناسب داشته باشد.

همچنین باید خاطر نشان کرد در برخی افراد لازم است همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی ، عمل زیبایی چانه نیز انجام بشود، تا نتیجه مطلوب به دست آید. این جراحی زمانی انجام می شود که چانه عقب رفته ، یا به طور غیر طبیعی بزرگ یا کوچک باشد.

با جراحی زیبایی چانه و عمل زیبایی بینی می توان تناسب قابل قبولی در چهره بیمار ایجاد نمود تا در نهایت مشاهده نتیجه پایانی رضایت بخش باشد.

عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی از نظر ساختمان غضروفی – استخوانی بینی بر دوقسم است:

 • عمل زیبایی بینی استخوانی
 • عمل جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی

در عمل بینی گوشتی باید به چند نکته توجه نمود:

 • بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم و چرب است
 • غضروف ها و استخوان های بینی گوشتی ، ضعیف و ظریف است.
 • برای دریافت نتیجه مناسب از جراحی بینی گوشتی مهارت و دقت بیشتری نسبت به بینی استخوانی از سوی جراح بینی لازم است.
 • در بیشتر افرادی که بینی های بزرگ و گوشتی دارند ، برای این که در دراز مدت دچار عوارضی از قبیل عدم تقارن یا فرو رفتگی در کناره های بینی نشوند، از تکنیک های گرافت گذاری و تقویت ساختارهای غضروفی بینی استفاده می شود.

عمل زیبایی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی با توجه به فرم ساختمان بینی ( غضروف های قوی با پوست نازک ) این امکان را برای جراح فراهم می آورد که راحت تر از عمل در بینی گوشتی ، هنر خود را به نمایش بگذارد و تغییرات مورد نظر را اعمال نماید و صد البته به علت کم بودن تورم در این بیماران نتایج عمل بینی خیلی زودتر خود را نشان می دهد.

عمل بینی طبیعی

یکی از پرطرفدار ترین فرم های عمل جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی طبیعی است. در این فرم از عمل ، ایرادات بینی مطابق با استاندارهای زیبایی شناسی و حفظ عمکلرد بینی انجام می شود. بدین منظور هیچ گونه تغییر فرم زیاد و مصنوعی در بینی نخواهید دید. از آن جایی که امروز نچرال بودن ، اهمیت زیادی دارد ،کسانی که تمایل به رینوپلاستی دارند ، این فرم از عمل زیبایی را انتخاب می کنند.

بهترین سن عمل جراحی زیبایی بینی

به طور کلی خانم های بالای 16 سال به بالا و آقایان بالای 18 سال به بالا می توانند عمل زیبایی در بینی انجام دهند. اما در این میان نکته ای نهفته است ؛ هنگامی که افراد هنوز در سن جوانی و حدود در دهه دوم زندگی خود قرار دارند ، پوست آن ها خاصیت کشسانی بهتری دارد و کلاژن سازی آن ها زیاد است. از این رو بهترین سن رینوپلاستی در جوانی و دهه دوم زندگی است. با این حال خانم ها و آقایانی که در دهه سوم یا بیشتر از آن در میانسالی قرار دارند ، می توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند ؛ اما تغییرات کمی با محدودیت اعمال می شود.

اقدامات قبل و بعد از عمل جراحی زیبایی بینی

 1. از دو هفته قبل و بعد از جراحی پلاستیک بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی اجتناب نمایید. زیرا دخانیات موجب کاهش اکسیژن موجود در خون شده حین عمل زیبایی خواهد شد.
 2. شب قبل از عمل زیبایی بینی شام سبک میل نماید و حدود 6 الی 8 ساعت قبل از انجام فرآیند ناشتا باشید.
 3. آزمایش های تجویز شده قبل از عمل زیبایی توسط جراح فوق تخصص پلاستیک بینی را انجام دهید.
 4. به منظور کاهش کبودی و تورم بعد از عمل بینی از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت بعد از اتمام فرآیند استفاده نمایید.
 5. روز اول استراحت کافی نمایید و بصورت طاقباز به پشت دراز کشیده و با کمک دو بالشت سر را بالاتر از حد معمول قرار دهید.
 6. مایعات زیاد بنوشید و آبمیوه های طبیعی بیشتر استفاده نمایید.
 7. غذاهای نرم و میکس شده که احتیاج به جویدن زیاد ندارند، میل نمایید.
 8. از انجام فعالیت های سنگین به مدت 6 ماه اجتناب کنید.
 9. بعد از فرآیند عمل در بینی برای تمیز کردن صورت باید از دستمال مرطوب به نحوی که چسب ها خیس نشود، استفاده نمایید و هنگام استحمام نیز مراقب باشید که اسپلینت و پانسمان بینی به هیچ عنوان خیس نشود چرا که نتیجه جراحی در بینی را دستخوش تغییراتی خواهد نمود.

عوارض جراحی بینی

عوارض عمل جراحی زیبایی بینی شامل عارضه های کوتاه مدتی است که طی رعایت مراقبت های پس از جراحی بینی از بین می رود. این عارضه ها شامل موارد زیر هستند:

 • التهاب و تورم بینی
 • کبودی
 • پر شدن بینی از مایع مخاطی
 • سرگیجه
 • احساس حالت تهوع

لازم به ذکر است که اگر جراح بینی شما فردی حاذق نباشد ، ممکن است عارضه های جدی گریبان گیر شما شود. بدین ترتیب در وهله اول پیشنهاد می دهیم در انتخاب پزشک متبحر دقت کنید و وهله دوم عوارض جدی تر این پروسه را شرح می دهیم:

 • عدم تقارن در ظاهر بینی
 • رفع حس بویایی
 • آسیب به تنفس
 • عدم رضایت از فرم بینی

جراحی بینی قیمت

هزینه عمل جراحی زیبایی بینی با توجه میزان تخصص و موقعیت مکانی متفاوت می باشد و بعد از معاینه بالینی و با توجه به میزان ایراد بینی و اقداماتی که باید انجام شود تعیین می گردد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button