جراح بینی

عمل جراحی فک

عمل جراحی فک

تشخیص انجام عمل جراحی فک به عهده ی جراح پلاستیک و ارتودنتیست می باشد که با استفاده از ارزیابی های کلینیکی و آنالیز رادیو گرافی های فک و صورت انجام می شود . لازم به ذکر می باشد که حتی اگر قصد دارید جراحی فک را انجام دهید به درمان ارتودنسی نیز نیاز است به این صورت که ابتدا باید درمان ارتونسی را انجام دهید تا دندان ها برای عمل جراحی فک آماده شوند که حدودا یک سال طول می کشد .پس از جراحی فک نیز بازهم به ارتودنسی نیاز است تا اکلوژن به حالت ایده آل برسد .

عمل جراحی فک

عمل جراحی فک به دو قسم می باشد :

  • جراحی تک نفره یا (single jaw)
  • جراحی هر دو فک یا (bimax)

 

چگونگی عمل جراحی فک :

قبل از انجام این عمل ، براکت هایی بر روی دندان های شما توسط ارتودونتیست نصب می شود که موجب قرار گرفتن دندان های شما در موقعیت جدید می شود . زیرا دندان ها بعد از جراحی ,فک باید با دندان های فک دیگر در مقابل یکدیگر قرار گیرند .

جراحی فک تحت بی هوشی عمومی و در بیمارستان انجام می شود و از یک تا چند ساعت زمان می برد. بیمار 24 تا 48 ساعت پس از عمل از بیمارستان ترخیص می شود . درد پس از این جراحی خیلی شدید نیست و با دارو های معمول قابل کنترل است .تا 4 هفته پس از عمل توصیه می شود از رژیم غذایی نرم استفاده گردد .

دوره ی اول ترمیم پس از جراحی فک حدودا 6 هفته می باشد ولی ترمیم کامل استخوانی حدودا 9 ماه تا یک سال طول می کشد .

آیا پس از عمل جراحی فک فرد قادر به ورزش کردن و انجام فعالیت های حرکتی بپردازد ؟

در چند روز اول پس از جراحی ، فرد باید فعالیت خود را محدود کند و توصیه می شود داخل خانه به آرامی راه برود .

پس از گذشت ده روز برای فرد انجام فعالیت های محدودی شامل رفتن به مدرسه و دانشگاه و یا حضور در محل کار امکان پذیر است که البته به وضعیت بیمار و وسعت عمل بستگی دارد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button