جراح بینی

عمل کردن بینی

عمل کردن بینی

امروزه افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان به دلیل وجود مشکلات و ایرادات موجود در ظاهر یا عملکرد بینی شان اقدام به عمل کردن بینی خود می نمایند.

به طور کلی عمل بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود.

  • جراحی زیبایی بینی : در بینی برخی از افراد نواقصی همچون افتادگی نوک بینی وجود دارد که موجب نازیبایی آن ها شده و اعتماد به نفس را در آن ها کاهش می دهد.

جراحی بینی در چنین مواردی به کمک افراد آمده و نواقص ظاهری و ایرادات موجود در آن ها را برطرف نموده و موجب زیباتر شدن چهره و افزایش اعتماد به نفس فرد می شود.

  • جراحی درمانی بینی : برخی از افراد دچار مشکلاتی همچون انحراف تیغه بینی یا سپتوم در بینی خود هستند که عملکرد بینی و تنفس آن ها را دچار مشکل کرده و عوارضی همچون خر خر کردن را برای آن ها به وجود آورده است.

عمل کردن بینی در چنین شرایطی موجب برطرف کردن مشکلات بینی شده و عملکرد بینی را به حالت طبیعی بازمی گرداند.

لازم به ذکر است که تنها راه برطرف کردن مشکلات ظاهری و عملکردی بینی به وسیله جراحی کردن بینی انجام شده و عمل درمانی یا عمل زیبایی بینی با لیزر هیچ کاربردی در این زمینه ندارد.

عمل کردن بینی

انواع مختلف بینی

میزان ضخامت پوست و استخوان ها در بینی های افراد مختلف متفاوت می باشد و همین عوامل تعیین کننده نوع بینی می باشند.

  • بینی گوشتی : در بینی های گوشتی میزان ضخامت پوست زیاد و میزان ضخامت غضروف ها کم می باشد.
  • بینی استخوانی : در بینی های گوشتی میزان ضخامت پوست کم و میزان ضخامت غضروف ها زیاد می باشد.

عمل جراحی بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف های ضعیفی که دارد سخت تر از جراحی بینی استخوانی می باشد.

عوارض جراحی بینی

تورم و کبودی از عوارض عمومی عمل بینی می باشند که به مرور زمان و با انجام مراقبت های بعد از عمل بینی رفع خواهند شد ولی در برخی موارد به دلیل عدم مهارت و تجربه کافی جراح بینی و عدم رعایت مراقبت ها از جانب بیمار، باعث بروز عوارضی در او خواهد شد.

بنابراین در انتخاب جراح بینی خود دقت بسیار زیادی کنید.

هزینه عمل بینی

جراحی بینی قیمت مشخصی نداشته و تعیین قیمت برای عمل جراحی بینی به عواملی همچون دستمزد جراح بینی ، میزان ایرادات موجود در بینی ، نوع بینی و غیره بستگی دارد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button