جراح بینی

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی چیست ؟ یکی از سوالاتی که بیشتر بیماران متقاضی جراحی بینی دارند، که این عارضه یا مربوط به زیبایی و ظاهر بینی است یا مربوط به عملکرد تنفسی بینی و داخل بینی فرد.

ممکن است در افرادی که قبلا جراحی زیبایی بینی انجام داده اند عوارضی را مشاهده کرده باشید که اگر با دقت به آن فکر کنیم می بینیم که یک علت مشخصی دارد.

ما در این مقاله به پاسخ سوالات شما عزیزان که در مورد عوارض جراحی بینی داشته اید پاسخ خواهیم داد.

چگونه عوارض جراحی بینی را به صفر یا حداقل ممکن خود برسانیم ؟

  • جراحی بینی را توسط بهترین جراح بینی باتجربه انجام دهید.
  • فرد کاندیدای مناسب جراحی پلاستیک بینی باشد.
  • فرد دارای بیماری زمینه ای جدی مانند انحراف شدید تیغه بینی نباشد و در صورت وجود چنین مشکلی اولویت اصلی اصلاح مشکل تنفسی و در درجه بعد اصلاح ظاهر بینی باشد. به عنوان مثال فرد بعد از عمل بینی دچار مشکل تنفسی می گردد و وقتی علت آن مورد بررسی قرار می گیرد مشاهده می کنیم که بینی انحراف تیغه بینی شدید داشته است که به آن توجه کافی نشده است.
  • بعد از معاینه داخل بینی مشکل خاصی نداشته باشد.
  • فرد دچار آلرژی شدید نبوده باشد و عمل جراحی بینی طی یکسال گذشته انجام نداده باشد یا برای بهبود آلرژی حین جراحی بینی باید اقدامات لازم توسط جراح فوق تخصص پلاستیک صورت گیرد.
  • نوع بینی از موارد خاص نباشد به عنوان مثال فرد دارای بینی های گوشتی با پوست ضخیم نباشد.

عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی در انواع بینی

عمدتا عوارضی که بعد از جراحی بینی مشاهده می کنیم مربوط به جراحی بینی های گوشتی است چون دارای پوست ضخیم و بافت و غضروف ضعیفی هستند.

افرادی که عوارضی برایشان ایجاد شده غالبا دارای بینی های خیلی درشت و گوشتی بوده اند و از جراح بینی خود خواسته اند که بینی کوچک و سربالا داشته و جراحی بینی فانتزی انجام دهند در نتیجه جراح بینی مجبور شده تراش بیشتری را روی بینی اعمال نماید و غضروف بیشتری از بینی را بردارد.

در این شرایط بینی دچار فرو رفتگی در اطراف بینی خواهد شد و فرد بعد از مدتی از لحاظ تنفسی دچار مشکل خواهد شد و باید برای درمان چسبندگی بینی بعد از عمل بینی اقدام به جراحی بینی ثانویه نماید.

عوارض عمل بینی استخوانی و عوارض عمل بینی گوشتی در صورتی ایجاد نخواهد شد که فرد با اعتماد به جراح بینی اقدام به جراحی زیبایی بینی خود نماید.

از فواید عمل بینی نیز باید صحبت کرد که ایجاد زیبایی در چهره و افزایش اعتماد به نفس فرد خواهد بود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button