جراح بینی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

در ابتدا قبل از این که مبحث مراقبت های بعد از تزریق چربی را شروع کنیم توضیح کوتاهی درباره ی تکنیک تزریق چربی به شما داده ایم.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی :

در روش تزریق چربی، بافت چربی از ناحیه هایی که چربی اضافه دارید مثل شکم و قسمت بیرونی ران ها ، برداشته می شود و به نواحیه هایی که کاهش حجم دارد مثل صورت، دست ها، سینه ها و باسن تزریق می شوند.

تزریق چربی یک روشی بی خطر،طولانی اثر بوده و با تحمل شدن مناسب، نتایج طبیعی ایجاد می نماید و هر ساله هزاران نفر با موفقیت تحت این عمل قرار می گیرند و از نتایج آن بسیار راضی هستند.

مراقبت های بعد از تزریق چربی :

  • در24تا 48 ساعت پس از انجام تزریق چربی به ویژه در منطقه ی زیر چشم و لب ، از ژل یخ (که در آخرین ویزیت، به شما داده می شود) هر ساعت به مدت 155 دقیقه استفاده کنید.
  • قرار دادن کمپرس آب یخ از بروز کبودی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می کند و در عین حال به دلیل خنک شدن منطقه، سوخت و ساز سلولی چربی های تازه تزریق شده را کاهش داده و سبب پیشرفت بهتر بهبود می گردد.
  • سه روز اول بعد از تزریق صورت از دو بالش زیر سر استفاده کنید (این کار باعث می شود از تورم های اضافی جلوگیری شود)
  • حمام از روز دوم پس از عمل منعی وجود ندارد ولی از تحت فشار قرار دادن و ماساژ دادن نواحی تزریق شده جداً خودداری کنید.
  • درد کمی منطقه ی تزریق شده به خصوص در حین لمس حس می شود که کاملا طبیعی است و با استراحت کردن و استفاده از مسکن تجویز شده ، به مدت زمان 7 تا 10 روز برطرف می شود.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید  این است که درد غیرعادی نواحی تزریق شده به همراه تورم و قرمزی می تواند نشانه عفونت موضعی باشد که در صورت مشاهده علائم گفته شده در اولین فرصت با شماره تلفن های مطب تماس حاصل کنید.

با خواندن مطالب بالا و عمل کردن به مراقبت های پس از انجام تزریق چربی می توانید بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button