جراح بینی

مراقبت های بعد از جراحی شکم

مراقبت های بعد از جراحی شکم

در ابتدا بهتر است به مبحث جراحی شکم بپردازیم و سپس چگونگی مراقبت های بعد از جراحی شکم را دنبال کنیم .

جراحی شکم و یا آبدومینوپلاستی چیست ؟ کشیده شدن شدن پوست و برداشته شدن چربی های اضافی در شکم و اطراف آن را آبدومینوپلاستی ( جراحی شکم ) می گوییم . در این جراحی پوست و چربی موجود در زیر ناف برداشته شده که همین امر سبب محکم شدن دیواره ی شکم و عضلات شکم می شود و در نهایت ظاهر شکم نیز زیبا می شود . تنها ایرادی که این جراحی در شکم به وجود می آورد ، خط برش زیر شکم است که باپوشیدن لباس زیر مخفی می شود و همچنین برای از بین بردن آن می توانید از کرم های موجود در این زمینه استفاده کنید .

مراقبت های بعد از جراحی شکم

کاندیدهای مناسب جراحی شکم ( آبدومینوپلاستی ) :

کاندیدهای این جراحی افرادی هستند که ، چندین زایمان داشته اند و اعضلات شکمشان شل و سست شده است . در افرادی که قصد باردار شدن و یا اینکه اقدام به رژیم های غذایی و کاهش وزن را دارند این عمل توصیه نمی شود . به خاطر داشته باشید این عمل باید پس از 6 ماه تثبیت وزن انجام شود . وجود برش ها موجود در خصوص عمل های گوناگون قبلی می تواند مخاطره آمیز باشد به همین جهت باید قبل از جراحی شکم معاینه ی کلی از شکم داشته باشید .

مراقبت های بعد از جراحی شکم :

پس از عمل شکم سریعاً شروع به راه رفتن کنید . ( انجام این کار باعث کم شدن تورم و همچنین تشکیل نشدن لخته در پاهایتان می شود ) .

توصیه می شود در 7 روز اول بعد از عمل ، به صورت خمیده و دولا راه بروید . ( این امر موجب می شود تا درد و ناراحتی روی شکم شما کاهش یابد و احتمال باز شدن لبه های زخمتان پایین آید .

در چند روز اول بعد از عمل ، روزانه سه بار راه بروید . ( این امر باعث کاهش لخته خون می شود )

به مدت 1 تا 2 هفته پس از عمل از رانندگی کردن بپرهیزید .

احتمال خونریزی تا مدت زمان 2 هفته پس از عمل وجود دارد ، به همین جهت باید از فعالیت هایی که باعث افزایش فشارخون تان می شود یا مصرف داروها و موادی که موجب اشکال در انعقاد خون طبیعی می شود ، پرهیز نمایید.

با توجه کردن به نکات بالا و رعایت به آن می توانید از نتیجه ی نهایی جراحی شکم رضایت کاما داشته باشید .

 

 

نظرات بسته شده است.

Call Now Button