جراح بینی

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

روش لیپوماتیک با هدف رفع چربی های اضافی بدن که در برخی از نواحی بدن همچون شکم انباشته شده اند انجام می شود . ولی مراقبت های بعد از لیپوماتیک نیز در کسب نتیجه ی بهتر تاثیر گذار خواهد بود که در زیر آن ها را مطرح می کنیم .

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

رژیم غذایی :

اگر که لیپوماتیک با استفاده از بی حسی موضعی انجام شود بیمار به زودی اجازه دارد از رژیم غذایی معمول گذشته ی خود استفاده کند .پس از لیپوماتیک بیمار بایستی برای جبران آب از دست رفته ی بدن خود به اندازه ی کافی آب و آبمیوه بنوشد و از نوشیدن الکل نیز باید خودداری کند .

فعالیت فیزیکی :

توصیه می شود تا چند روز بعد از عمل بیمار استراحت کافی داشته باشد . فرد تا 18 ساعت بایستی  از رانندگی کردن خودداری نماید و در صورتی که پوست فرد شل و افتاده شده باشد باید از نشستن 90 درجه خودداری کند تا در پوست چین خوردگی ایجاد نشود . روز پس از عمل بیمارقادر خواهد بود به انجام کارهای روز مره ی خود بپردازد  و 2 تا 4 روز بعد از عمل نیز می تواند ورزش کردن را کم کم شروع کند .

پوشیدن گن های مناسب :

به منظور جلوگیری از تورم پس ازلیپوماتیک بایستی از گن های مخصوصی استفاده شود .

ضعف و سرگیجه :

بعد از انجام عمل لیپوماتیک ممکن است بیمار احساس سرگیجه  داشته باشد که در صورت بروز چنین حالتی باید سریعا بنشیند و یا دراز بکشد .

مراقبت از زخم :

بعد از 48 ساعت بیمار بایستی  روزانه یک یا دو بار حمام کند و محل بریدگی را پاکیزه  نگه دارد . بعد از شستشو باید مجددا محل بریدگی را پانسمان کرده و از پد های جاذب نیز استفاده کند .

تجویز آنتی بیوتیک :

تا یک هفته پزشک آنتی بیوتیک هایی تجویز می کند . بیمار باید در صورت بروز علائمی همچون تب ، نشانه ای از عفونت و تورم و درد به پزشک خود اطلاع دهد .

بی نظمی قاعدگی :

ممکن است تا یک ماه یا بیشتر بی نظمی هایی در قاعدگی ایجاد شود.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button