جراح بینی

مراقبت های پس از بلفاروپلاستی

مراقبت های پس از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا عمل جراحی زیبایی پلک به منظور حذف چربی های اضافی موجود در پلک و بهبود ظاهر پلک انجام می شود . مراقبت های پس از بلفاروپلاستی از جمله موارد مهمی به شمار می آیند که بایستی حتما به آن ها توجه نمود لذا در زیر آن ها را مطرح نموده ایم .

مراقبت های پس از بلفاروپلاستی

مراقبت های پس از بلفاروپلاستی

پس از اتمام جراحی بلفاروپلاستی برش ها و بخیه ها توسط پماد چرب می شوند و در صورت نیاز چشم پانسمان می شود .

پس از رفع اثر داروی بی حسی ، امکان دارد در ناحیه ی پلک ها احساس کشش کنید که به طور معمول این حالت خفیف است و با استفاده از مسکن های معمولی برطرف می شود .

در صورتی که پس از جراحی بلفاروپلاستی هرگونه درد قابل توجه یا کاهش دید احساس کردید بایستی به پزشک خود اطلاع دهید .

به طور معمول تا چند وقت پس از جراحی بلفاروپلاستی توصیه می شود از کمپرس سرد استفاده نمایید و سر خود را بالا نگه دارید . انجام این کارها برای کنترل میزان ورم و کبودی پس از جراحی زیبایی پلک کمک کننده خواهد بود . میزان تورم و کبودی ناشی از جراحی بلفاروپلاستی در تمام افراد متفاوت می باشد . معمولا این تورم و کبودی حاصل شده پس از بلفاروپلاستی ظرف 2 الی 4 هفته برطرف خواهد شد .

تا حدودا دو هفته ترشحات خفیف و چسبندگی در ناحیه وجود دارد که استفاده از قطره های مناسب برای رفع این حالت کمک کننده است .

به مدت چند هفته امکان دارد حالاتی مانند اشک ریزش ، حساسیت به نور و تغییرات بینایی ایجاد شود که به مرور رفع خواهند شد .

در 2-3 هفته ی اول پس از جراحی بایستی مکررا برای ویزیت به نزد پزشک مراجعه نمایید .

به طور معمول پس از 5 روز الی یک هفته پس از عمل پلک بخیه ها کشیده می شوند و کم کم تورم فروکش خواهد کرد و ظاهر فرد بهبود پیدا می کند .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button