جراح بینی

مراقبت های پس از پروتز سینه

مراقبت های پس از پروتز سینه

مراقبت های پس از پروتز سینه : امروزه بزرگ کردن سینه با پروتز سینه یکی از شایع ترین عمل های جراحی زیبایی در خانم ها است. هر ساله ده ها هزار نفر متقاضی این عمل می باشند ، دلیل روی آوردن بانوان به عمل زیبایی سینه عدم نداشتن اعتماد به نفس کافی و نامتوازن یا غیر جذاب بودن سینه های آن ها است .

برخی از خانم ها پستان هایی دارند که کامل رشد نکرده است و یا پس از بارداری به دنبال تغییر وزن یا پیر شدن به میزان قابل توجهی ، اندازه و شکلش را از دست داده اند .

با پیشرفت کردن علم ، روش هایی به وجود آمده است که این مشکلات را برطرف می سازد و اعتماد به نفس از دست رفته ای شما را باز می گرداند .

قبل از انجام هر عملی بهتر است راجع به آن عمل اطلاعات کافی پیدا کنید ، به این منظور با مطالعه کردن مطالب زیر می توانید به مراقبت های پس از پروتز سینه دست پیدا کنید ، و با عمل کردن به این نکات به نتیجه ی مطلوب خود دست یابید.

مراقبت های پس از پروتز سینه 2

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه با هدف بزرگ کردن حجم و سایز و قرینه سازی سینه انجام می شود.

اغلب بانوان از سایز و فرم سینه خود ناراضی هستند به منظور حجیم کردن سینه می توانند عمل پروتز سینه که یکی انواع جراحی سینه می باشد را انجام دهند.

عمل پروتز سینه عمل جراحی است سرپایی که تحت بیهوشی عمومی به مدت 1 الی 2 ساعت طول می کشد.

در جلسه مشاوره که قبل از عمل پروتز سینه انجام می گیرد، جراح فوق تخصص پلاستیک روش بزرگ کردن سینه با توجه به شرایط و نظر فرد انتخاب خواهد کرد.

جراح سینه برش ها را به منظور ورود پروتز در یکی از سه ناحیه زیر بغل، هاله دور سینه، چین زیر سینه به طوری ایجاد می نماید، که قابل محو شدن باشد.

جراح سینه بعد از قرار دادن پروتز ها در جای مناسب جای برش را با بخیه می بندد.

انواع پروتز سینه

  • پروتز سالینی یا نمکی : پروتز پر شده با محلول نمک استریل و آب که دارای جداره سیلیکونی غیر قابل نفوذ می باشد.
  • پروتزهای سیلیکونی  : پروتز های سیلیکونی از ژل های سیلیکونی و ترکیبات سیلیکونی مختلف با خصوصیات متفاوت تشکیل می شود. این نوع از پروتز های سینه شباهت زیادی به بافت سینه دارد.

قابل ذکر است که امروزه جراحان سینه از پروتز سیلیکونی استفاده می کنند.

مراقبت های پس از پروتز سینه

مراقبت های پس از پروتز سینه :

بعد از اتمام عمل سینه ، به منظور اطمینان خاطر شدن پزشک از علایم حیاتی و سلامت کلی بیمار به دنبال بیهوشی و عمل جراحی ، فرد تحت مانیتور و مراقبت قرار می گیرد .

اکثر افراد معمولاً همان روز ، بعد از جراحی سینه مرخص می شوند . برای کاهش دادن درد و عفونت بهتر است ، توصیه هایی که به شما می شود را رعایت کنید .

در 24 ساعته اولیه پس از عمل به دلیل اثرات بیهوشی و به دنبال آن سر گیجه ، تهوع و احساس سنگینی ، بهتر است یک فرد قابل اعتماد در کنارتان حضور داشته باشد .

رژیم های غذایی که باید رعایت کنید :

در روزهای اول پس از عمل از مایعات شروع کنید و در صورت تحمل می توانید رژیم غذاهای معمولی را شروع کنید و ترجیحاً غذاهایی مصرف کنید که کم نمک باشد .

  • برای کم کردن کاهش تورم حداقل به مدت دو هفته نمک مصرف نشود .
  • بدون تجویز پزشک داروهای آسپرین و داروهای مشابه ی آن را مصرف نکنید .
  • داروهای تجویز شده را مرتب و سر ساعت مصرف کنید .
  • حداقل تا 4 هفته سیگار ، دخانیات و الکل مصرف نشود .
  • با رعایت نکات بالا به تسریع بهبودی خود کمک کنید .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button