جراح بینی

مکانیزم عمل لیپوماتیک

مکانیزم عمل لیپوماتیک

با به کار گیری روش لیپوماتیک می توان چربی های موضعی در قسمت های مختلف بدن نظیر پشت ، شکم ، ران و پهلو را از بدن خارج کرد . در ذیل درباره ی موضوع مکانیزم عمل لیپوماتیک توضیح خواهیم داد .

مکانیزم عمل لیپوماتیک

تعریف لیپوماتیک :

در شیوه ی لیپوماتیک با کمک امواج اینفراسونیک اتصال سلول های چربی پاره می شود و چربی های انباشته شده در نقاط بدن با استفاده از آن از بدن تخلیه می شوند . در روش لیپوماتیک سلول های چربی که از بدن تخلیه می شوند تخریب نمی شوند بنابراین می توان این چربی ها را در نقاط دیگر بدن تزریق نمود . لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن روشی نوین ، آسان و ایمن به شمار می آید لذا امکان برداشت حجم بالای چربی از نواحی مختلف بدن با کمترین آسیب در این روش فراهم است .

روش کار لیپوماتیک :

در روش لیپوماتیک پس از خورد شدن چربی ها ، با استفاده از کانولا چربی ها به طور همزمان از قسمت مورد نظر خارج می شوند . برای انجام این کار ابتدا باید دو یا چند سوراخ 2 تا 6 میلی متری در ناحیه ی مورد نظر ایجاد نمود سپس میله ی کانولا از راه همین سوراخ ها به درون بدن وارد می شود و تجمعات اضافی چربی را تخلیه می کند . در این دستگاه سیستم ایمنی در نظر گرفته شده است که در صورت تماس پیدا کردن با بافت غیر چربی ، کانولا از حرکت باز می ایستد . به طور کلی این دستگاه از راه یک شکاف خیلی کوچک وارد بدن می شود سپس با ایجاد ارتعاشاتی ، چربی هایی را که خورد شده اند را به مخازن هدایت می کند . مکانیزم لیپوماتیک بدون ضرر و آسیب است و ممانعتی برای بارداری و سایر جراحی ها ایجاد نمی کند .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button