جراح بینی

نحوه ی جراحی بینی

نحوه ی جراحی بینی

اگر جزو افرادی هستید که برای زیباتر کردن چهره ی خود، جراحی بینی را انتخاب کرده اید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را کاملاً مطالعه کرده و به نکاتی که گفته می شود عمل کنید. ( نحوه ی جراحی بینی )

 

نحوه ی جراحی بینی

مقدمه :

بینی یکی از عضوهای صورت است که به دلیل قرار داشتن آن در وسط صورت ،کمترین عیب آن ، به چشم می آید و همچنین باعث دیده نشدن زیبایی دیگر اجزای صورت می شود .

برطرف کردن عیوب بینی بر روی زیبای چهره بسیار تاثیر گذار می باشد و شاید همین موضوع باعث شده است که جراحی بینی نسبت با سایر جراحی های پلاستیک بیشتر انجام شود.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی زیبایی بینی و یا رینوپلاستی، جراحی است که برای زیبا سازی بینی تغییراتی همچون کوچک کردن بینی ، برطرف کردن افتادگی بینی ، برطرف کردن پهن بودن بینی و… بر روی بینی انجام می شود .

همچنین گاهی اوقات، برخی افراد جراحی بینی را برای درمان تنگی نفس به دلیل پولیپ و یا انحراف بینی، کجی تیغه ی بینی و … انجام می دهند. در ادامه ی مقاله می پردازیم به موضوع نحوه ی جراحی بینی .

نحوه ی جراحی بینی :

برای جراحی بینی در ابتدا بایستی با تحقیق درمورد تجربه های پزشک مورد نظرتان جراح را انتخاب کنید.سپس با مراجعه به پزشک و مشورت کردن با ایشان خواسته های خود را درمیان بگذارید.

در جلسه ی مشاوره پزشک اطلاعاتی از قبیل جراحی های قبلی انجام شده بر روی شما، مصرف داروهای فعلی، و همچنین در صورت داشتن بیماری ایشان را مطلع سازید.

نحوه ی جراحی بینی

پس از مشاوره، جراح شما را مورد معاینه قرار می دهد تا از داشتن مشکلاتی همانند ،مشکلات تنفس ، شکستگی بینی ، سینوزیت و بیماری های دیگر مطلع شود.

پس از معاینه آزمایشات لازم را با تجویز پزشک انجام می دهید و تاریخ جراحی را مشخص می کنید.

در روز جراحی سر ساعت حاضر شوید.

جراح بسته به پیچیدگی جراحی، تشخیص می دهد ، بیهوشی موضعی انجام شود و یا عمومی. پس از بیهوشی جراح کار خود را آغاز می کند .

جراح با برش دادن بینی به طور کامل به غضروف و استخوان بینی دسترسی پیدا می کند و تغییرات لازم را بر روی استخوان بینی اعمال می کند.

در صورت نیاز به استخوان و غضروف، می توان از پرکننده های ترکیبی مصنوعی و یا از استخوان های خود فرد استفاده کرد. با برطرف شدن عیوب بینی در انتهای کار، جراح بخیه ها را در داخل بینی زده و آتل را بر روی بینی قرار می دهد و عمل را به پایان می رساند. پس از اتمام جراحی، مراقبت های پس از آن آغاز می شود.

موضوع مراقبت های پس از جراحی بینی را در مقاله های قبلی توضیح داده ایم، می توانید با مطالعه کردن آن ها و همچنین رعایت نکات ،نتیجه ی مطلوبی را شاهد باشید. ( نحوه ی جراحی بینی )

نظرات بسته شده است.

Call Now Button