جراح بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

ورزش بعد از جراحی بینی

تمام افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی  دارند باید به نکات پس از عمل همچون ورزش بعد از جراحی بینی توجه نمایند تا با مشکلی برایشان ایجاد نگردد لذا در این مقاله به مبحث ورزش بعد از جراحی بینی خواهیم پرداخت :

ورزش بعد از جراحی بینی

روزهای اول پس از جراحی بینی:

توصیه می شود پس از جراحی بینی به دلیل آثار بی هوشی فرد عمل شده تا حد کافی استراحت کند . هر چقدر که فرد عمل شده بیشتر استراحت کند روند بهبود زخم های بینی بهتر صورت می گیرد و احتمال بروز خونریزی و سرگیجه نیز کاهش پیدا می کند .

پس از هفته اول :

بعد از گذشت یک هفته بیمار قادر خواهد بود به انجام کارهای معمول خود بپردازد و بعد از دوهفته نیز می تواند فعالیت های سبک هم چون پیاده روی را انجام دهد.

 پس از یک ماه:

بعد از یک ماه فرد عمل شده اجازه خواهد داشت  فعالیت هایی مانند شنا کردن را انجام دهد ولی باید از شیرجه زدن خودداری نماید و از سونای خشک و تر به مدت دو ماه استفاده نکند زیرا گرما موجب تورم و به علاوه سوختگی پوست و نیز مخاط بینی می گردد.

پس از دو ماه:

بعد از دو ماه بعد از عمل بینی فرد می تواند ورزش هایی چون دویدن بر روی تردمیل ، استفاده از وزنه های سبک و ورزش های هوازی را انجام دهد اما از انجام ورزش های سنگین که موجب پرخون شدن قسمت بینی می شوند باید بپرهیزد اگر چه این مورد برای بیمار عارضه ای در پی ندارد اما موجب طولانی مدت شدن تورم بینی خواهد شد .در این مدت فوتبالیست ها ، بیازیکنان والیبال و همچنین بسکتبالیست ها می توانند محافظ های بینی را مورد استفاده قرار دهند  و به انجام فعالیت های ورزشی بپردازند زیرا در صورت برخورد ضربه ی دست یا توپ به بینی باعث جابجا شدن استخوان بینی می شود و به این وسیله محافظ بینی از بروز این صدمات می باشد.

پس از شش ماه:

بعد از گذشت شش ماه انجام اکثر ورزش ها حتی بدون محافظ هم بلامانع می باشد اما برای انجام ورزش هایی مانند تکواندو و بوکس توصیه می گردد که یک سال صبر کنید زیرا ایجاد استحکام در بینی به تدریج صورت می گیرد و با برخورد ضربه ی نه چندان شدید هم دچار جابجایی و شکستگی خواهد شد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button