جراح بینی

ورم ناشی از جراحی بینی

ورم ناشی از جراحی بینی  یکی از دغدغه هایی است که ذهن افرادی که بینی خود را عمل کرده اند به خود مشغول می کند، این اتفاق جزو عوارض ناشی از جراحی بینی محسوب می شود اما بسیار جدی نیست چرا که یک واکنش طبیعی بدن است و به مرور زمان بهبود پیدا می کند. البته برای درمان سریع تر آن باید کار های را انجام داد که دکتر محمدرضا شفیعی بهترین جراح بینی تهران ، در خصوص آن توضیحاتی را بیان می کنند.

 

ورم ناشی از جراحی بینی

 

راه های کاهش ورم ناشی از جراحی بینی

باید بگوییم در صورتی که رینوپلاستی توسط یک جراح بینی خوب در تهران انجام شود هیچگونه عارضه خاصی به جز بروز یک سری عوارض عمومی که در تمامی جراحی های بینی ایجاد می گردد، برای بیمار نخواهد داشت. عوارض عمومی جراحی کردن دماغ عبارتند از:

 • بروز تورم
 • ایجاد التهاب
 • بروز کبودی

برای از بین بردن ورم صورت بعد از رینوپلاستی راه سریعی وجود ندارد ولی با انجام و رعایت برخی موارد می توان در روند کاهش تورم ها سرعت ایجاد کرد، همچون:

 • به هنگام خوابیدن و استراحت کردن در زیر سر خود دو بالشت قرار دهید، این کار موجب بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به سطح بدن و در نتیجه کاهش تورم می شود.
 • پایین گرفتن و خم کردن سر موجب افزایش گردش خون در بینی و افزایش ورم آن می شود، سر خود را به سمت پایین خم نکنید.
 • به مدت دو هفته از برقراری رابطه زناشویی خودداری کنید زیرا برقراری رابطه جنسی موجب پرخونی صورت و در نتیجه تشدید تورم می شود.
 • در 3 روز اول از کمپرس آب سرد و در 3 روز دوم از کمپرس گرم بعد از عمل بینی استفاده کنید. به این صورت که کمپرس را 10 دقیقه برروی مناطق دارای ورم قرار داده و نیم ساعت استراحت کنید.
 • استفاده از چسب بینی در کاهش ورم بینی موثر است، از چسب بینی استفاده نمایید.

تغذیه موثر بر کاهش ورم

برخی از مواد غذایی برای کاهش ورم دماغ موثر بوده و برخی دیگر موجب تشدید آن می شوند که به آن ها اشاره خواهیم نمود.

 1. طبق توصیه های بهترین دکتر بینی تهران باید برای کاهش ورم ناشی از جراحی بینی از غذاهای حاوی فیبر استفاده نمایید.
 2. خوردن غذاهای شور و پرادویه موجب تشدید تورم می شوند، از خوردن غذاهای پرادویه جتناب نمایید.
 3. آبمیوه هایی همچون آب آناناس و آب کرفس برای کاهش ورم بینی موثر هستند، نوشیدن این آبمیوه ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

آمپول کاهش ورم بینی

در برخی از افراد ورم ناشی از جراحی بینی بسیار زیاد بوده و با مرور زمان نیز رفع نخواهد شد که در چنین مواردی با تزریق آمپول کورتون می توان میزان تورم را کاهش داد. البته این کار نیز باید تحت نظر پزشک انجام شود. تعداد جلسات مورد استفاده و فاصله زمانی میان آن ها به نظر پزشک ارتباط دارد.

نظرات بسته شده است.

Call Now Button