جراح بینی

چسب زدن بینی

چسب زدن بینی

چسب زدن بینی : افراد معمولا در صورتی که از ظاهر بینی خود رضایت نداشته باشند اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی  می کنند که این عمل به منظور تغییر شکل بینی و برطرف نمودن نواقص ایجاد شده در بینی انجام می شود .

به علاوه برای رسیدن به نتایج مطلوب و دلخواه رعایت نکات پس از عمل بینی نیز دارای اهمیت زیادی است که یکی از این موارد چسب زدن بینی پس از عمل می باشد . چسب زدن بینی به منظور منقبض شدن پوست و در بر گرفتن استخوان ها و غضروف به توصیه ی پزشکان انجام می شود .

به علاوه چسب زدن بینی به پیشگیری از ایجاد بافت زخم در بین پوست و بافت استخوان و غضروف نیز کمک می کند . اگر بافت زخم ایجاد شود و پوست نیز منقبض شود ، پوست نمی تواند اطراف ساختار اصلی خود را به طور مناسب بپوشاند  و باعث بروز ناهمواری وایجاد برآمدگی بر روی بینی خواهد شد .

چسب زدن بینی

نکاتی در مورد چسب زدن بینی

به طور معمول به مدت 8 هفته پس از انجام جراحی بینی چسب زدن بینی توصیه می شود و گاها برای کسب نتایج بهتر باید چسب زدن بینی تا چند ماه ادامه پیدا کند .

دو فایده ی چسب زدن بینی :

  • کاهش میزان التهاب و ورم ناشی از عمل جراحی
  • شکل گرفتن بهتر بینی

در دو هفته ی اول بعد از عمل بینی بیشتر به  منظور بهبود التهاب و تاثیر بر روی شکل گرفتن بهتر بینی ، چسب زدن بینی توصیه می شود ولی از آن پس برای کاهش تورم از چسب بینی استفاده می شود .

به علاوه چسب زدن بینی هشداری برای اطرافیان است که با دقت با شما برخورد کنند و از لمس کردن بینی و یا شوخی و فعالیت های خشن خودداری نمایند .

استفاده از چه نوع چسبی توصیه می شود ؟

به افراد توصیه می شود که حدودا سه تا سه و نیم سانتی متر از نوار چسب های پزشکی ساخته شده از کاغذ را استفاده نمایند که از داروخانه ها قابل تهیه می باشند و قیمت مناسبی نیز دارند . اینجانب استفاده از چسب های میکرومنفذ دار را ترجیح می دهم ( Micro pore    3M ) زیرا موجب بروز آلرژی در فرد نمی شود .

به منظور چسب زدن بینی ابتدا باید پوست روی بینی و گونه ها را با آب ولرم و صابون یا به وسیله ی پنبه و الکل تمیز کند .این کار باعث پاک شدن چربی و مواد آرایشی از روی پوست می شود و اگر این مواد بر روی پوست باقی بماند نوار چسب درست بر روی پوست نمی چسبد .

نظرات بسته شده است.

Call Now Button